Laguna Fusion 3

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Bzuk1980
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2021, 08:01

Re: Laguna Fusion 3

Příspěvek od Bzuk1980 »

Ako Hans hovorí 3 fázu tam nehľadaj.

Problém je ten že sme v EU. Prakticky sú tu dva typy píl a to stavebné a formátovacie v EU. A hlavne porovnaj si cenu Laguny a ostatných píl okrem sawstop čo majú na výber v USA a pochopíš aký je to rozdiel. Prakticky si pozri Lagunu F3 USA a EU variantu.

Ale popravde to nechápem prečo jedine Laguna spoločnosť je na EU trhu je kopec značiek ktoré proste nezoženieš. Pr taký Harvey.

Bazik
Inak vďaka za tú fotku vyššie aspoň viem že nie som jediný ktorému ten liatinový povrch chytá hrdzu. Pred pár dňami som ju odstraňoval.
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Laguna Fusion 3

Příspěvek od jbubik »

Tak ono je to dáno tím, že v USA se 400 V nevyskytuje, asynchronu 50 nebo 60 Hz nevadí a bezpečnostní předpisy se moc neliší, takže dovozce nemusí objednávat (a platit) jinou elektrovýzbroj. Prostě přiveze pilu, dá ji vyzkoušet zkušebně a může prodávat.
A protože 20 A jištění v USA u dvoufázového rozvodu bežné, tak vyšší záběrový proud nikoho netrápí. Tam.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Laguna Fusion 3

Příspěvek od Bazik »

Bzuk1980: povrchovou rez to chytá, hlavně tam kam pokládám ruce na litinu, ale to mi dělá na každém litinovém stroji, kde je broušený povrch.
Koupil jsem si na to konzervační vosk na litinu a už je to celkem OK.

K tomu motoru a pojistkám: Já mám v dílně jistič 16A/C a problém sem nikdy neměl. Ale ten C-éčkový jistič snese při rozběhu daleko víc než 25A/B nebo A. Problém asi může být pokud to máte někde doma v garáži, tam chápu, že Vám motorový jistič dát nechtějí.
Rozběh kotouče trvá max sekundu - dvě a nikdy teda neřežu hned při zapnutí pily, že bych tam měl hned něco vražené do odporu, pak by to možná vylítlo i mě :D

K té T-dřážce a vůli úhlového pravítka: Já mám model pily 2022 a v tom vodícím profilu pravítka je průřez a červík pro nastavení té vůle, takže tento problém vyřešen.

Nechápu ještě ten popis s odsávání stroje: já tam máme hadici 100mm a není rozdělená na 3x, ale jen na 2x. Jedna hadice asi 50mm jde ke kotouči a druhá 100mm do stojanu stroje. Můžeš poslat nějaké foto jak to máš ty?
Bzuk1980
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2021, 08:01

Re: Laguna Fusion 3

Příspěvek od Bzuk1980 »

Hrdza
Presne je ho hrozne náchylné. Ak môžeš hod link ja používam na liatinu toto
https://www.amazon.de/-/cs/gp/product/B ... UTF8&psc=1

Problém je po každom použití treba znovu naniesť.

No ja mám ešte ten starší kde sa to nastaviť nedalo ale ak by si mohol tak mi hod na to fotku ako to vyriešili. Je pravda že pravítko už mám s ukazovateľom ale toto nie.

Odsávanie:
Na tejto fotke vidíš diel ktorý je strčený v píle. Teda pripojenie odsávanie kotúča z vnútra píli a vidíš tam tu dieru a to je to tretie miesto kde ti podľa mňa najviac uniká vzduch lebo je to najkratšie miesto s najmenším odporom vzduchu. Ono by to malo odsávať piliny z vnútra píli ale nie som si istý trebalo by sa spýtať návrhára.
https://drive.google.com/file/d/1vLbgqU ... sp=sharing

a na tejto fotke pravá strana je kde pripájaš hadicu to T je odsávanie nad kotúčom kam ide tá čierna hadica.
https://drive.google.com/file/d/1TpbNVj ... sp=sharing

Je rozdelený do 3 častí.
1.Odsávanie od kotúča zo spodu
2.Odsávanie nad kotúčom
3.Hneď vo vnútri je diera ktorá má asi odsávať piliny zo spodku píli čo sa tam nahromadia.

Problém bol ten že sa mi to nepáčilo tak som si to prerobil.

Pohľad z hora do píli na 3d vymodelovaný nový diel na 100 hadicu.
https://drive.google.com/file/d/1NPCiZ8 ... sp=sharing

druhý diel ktorý ide von z píli. Tu bol problém lebo 100 hadica tam neprejde a ešte hneď za vstupom je plocha šikmá v nútri píli trebalo sa stým vyhrať ale dalo sa. Horšie bolo že ten diel čo je vo vnútri som musel vytlačiť na 3d tlačiarni po polkách a zlepiť lebo nemám takú veľkú 3d tlačiareň. Ale sedí to presne v otvoroch čo ten pôvodný diel .
Miller
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2020, 09:47

Re: Laguna Fusion 3

Příspěvek od Miller »

Ďakujem za info, hlavný istič na dome má 32A tak hádam to bude stačiť ešte sa spýtam synovca elektriku mi robí on, tak hádam pôjdem do nej, moc na výber nie je, formátka sa mi do súčasnej dielne nevôjde navyše potrebujem mať na stole drážky kôli prípravkom čo na formátkach moc nebýva.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů