Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od jardako »

Ahoj, doporučili byste nějakou vrtací šablonu na okenní a dveřní závěsy? Úplně univerzální asi (?) neexistují, tak i k tomu jaké závěsy používáte / máte v oblibě.

Aktuálně by se mi hodily nějaké okenní, které jdou nasadit na čep o průměru 9mm.

Díky!
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od jbubik »

TKZ Polná vyrábí okenní i dveřní zavrtávací závěsy, ke kterým dodává i montážní šablony. Jen je třeba dát pozor na to, že příchytný šroub šablony je třeba vypodložit kusem překližky, protože jim občas přesahuje opěrnou misku.
Pokud zvolíte klasické zadlabávací, tak to je bez šablony :D
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od Hans »

Ještě doplním, že pro zavrtávací závěsy mají nejméně dvě velikosti šablon podle velikosti šroubů pantu (TRIO 15/20 tuším), takže při objednávce je potřeba to nepoplést. K obojímu se prodává i dorazová lišta a nebývala vůbec drahá. Určitě se vyplatí ji pořídit.

Hans
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od witt »

jardako píše: 11 črc 2022, 21:48
Aktuálně by se mi hodily nějaké okenní, které jdou nasadit na čep o průměru 9mm.
A proč zrovna 9 mm? Ptám se proto, že tento ne úplně standardní rozměr mám doma, což jsem doposud přičítal faktu, že dům je z 30. let. Měl jsem za to, že teď už se nepoužívají (i když se sehnat dají).
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od jardako »

witt píše: 12 črc 2022, 17:54 A proč zrovna 9 mm?
Vyrábím okno místo starého existujícího ... ten dům je z 20. let 20.století. Jak je staré to původní okno, to nevím.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od jardako »

jbubik píše: 12 črc 2022, 12:01 TKZ Polná vyrábí okenní i dveřní zavrtávací závěsy, ke kterým dodává i montážní šablony.
Už jsem ji objednal, díky. Kdyby ji někdo chtěl, tady je zrovna zlevněná:
https://www.panty-zamky-kovani.cz/sablo ... ox-z5143CZ
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od witt »

jardako píše: 12 črc 2022, 23:15 Vyrábím okno místo starého existujícího ... ten dům je z 20. let 20.století. Jak je staré to původní okno, to nevím.
A původní pant je klasický plechový? Pokud ano, tak to se šroubovaným nebude úplně dobře fungovat, res. nemusí to brzy fungovat vůbec.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od jardako »

witt píše: 13 črc 2022, 17:03 A původní pant je klasický plechový?
Nene, vypadá to jako normální závěs. Asi tam teda nebude těch 100 let.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od jardako »

Hans píše: 12 črc 2022, 12:09 K obojímu se prodává i dorazová lišta a nebývala vůbec drahá.
Tak už mám i tu lištu. Je dlouhá skoro 2 metry a přišla přidělaná na prkně. Je sice jednoduchá, ale i tak ... stála jen 3 stovky. Lidi z obchodního oddělení TKZ asi ještě nebyli na školení ve Festoolu nebo v Mafellu.
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Vrtací šablona na okenní / dveřní závěsy

Příspěvek od jbubik »

jardako píše: 14 črc 2022, 14:12 Tak už mám i tu lištu. Je dlouhá skoro 2 metry a přišla přidělaná na prkně. Je sice jednoduchá, ale i tak ... stála jen 3 stovky. Lidi z obchodního oddělení TKZ asi ještě nebyli na školení ve Festoolu nebo v Mafellu.
Oni si to vyberou v těch šablonách, nebojte :D
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 79 hostů