Cesta dřeva je mrtvá?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Hanes
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2021, 11:43

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od Hanes »

Aktuálně mi půlka requestů končí na error 522 - Connection timed out. Ukáže se Cloudflare a jako problém označí "host server". A ta druhá půlka je neskutečně pomalá.
Modřín
Příspěvky: 103
Registrován: 11 lis 2019, 08:19

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od Modřín »

Wow, ono se fakt dá normálně přihlásit! :shock:
VojtaJ
Příspěvky: 9
Registrován: 18 lis 2019, 14:53

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od VojtaJ »

Hanes píše: 30 bře 2022, 09:29 Aktuálně mi půlka requestů končí na error 522 - Connection timed out. Ukáže se Cloudflare a jako problém označí "host server". A ta druhá půlka je neskutečně pomalá.
Děje se to ještě někomu?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od Hans »

Číslo pět žije! :-) Zdá se, že to chodí i mně.

No je to otázka, proč by mělo být forum nutně technologicky propojeno s obchodem. Má svou subdoménu, takže k tomu není podstatný důvod, heterogenní systém by ničemu nevadil. Tohle staré fórum je narozdíl od toho přeskriptovaného svižné a funguje dobře a hlavně předvídatelně. Pokud nejsou nějaké hrozící trable v databázi, tak mi přijde, že úplně stačí mít jednotnou grafiku s e-shopem.

Ale také bych nebyl tak příkrý - je to služba, kterou e-shop dělá zdarma, a co si budeme povídat, naše debaty o pilách a hoblovkách asi ne vždy vedou k nákupu v místním e-shopu. Já si třeba myslím, že nějaký ten banner na e-shop je naprosto v pořádku, i nějaké to reklamní okénko s novinkami, pokud nepřekryje to, co chci číst. Další možnost je dobrovolné sponzorství fóra - třeba na tom strojírenském posílá každý dle úvahy, myslím se tím předplácí kredit na hostingu. Možná by to stačilo, protože uzavírat fórum jen na čtení pro neplatící by jej asi v tuto chvíli dorazilo :-)


Hans
Hanes
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2021, 11:43

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od Hanes »

VojtaJ píše: 30 bře 2022, 14:09 Děje se to ještě někomu?
Dělo se to jen v tu dobu, kdy jsem to psal, teď je to ok.
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od witt »

Hans píše: 30 bře 2022, 14:32 ...naše debaty o pilách a hoblovkách asi ne vždy vedou k nákupu v místním e-shopu....
Tohle už jsem si kolikrát říkal, že se tady postupem času začaly řešit úplně jiné věci, než se zde prodávají, a tím pádem motivace správce nemusí být úplně nejvyšší.
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od jbubik »

witt píše: 31 bře 2022, 18:39 Tohle už jsem si kolikrát říkal, že se tady postupem času začaly řešit úplně jiné věci, než se zde prodávají, a tím pádem motivace správce nemusí být úplně nejvyšší.
Ale to je normálni, je to multioborové fórum. Na druhou stranu když materiál na začátku nezničíme pilou nebo hoblovkou, tak nakonec dojde i na ten olej ;)
mpis
Příspěvky: 58
Registrován: 07 úno 2017, 16:51

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od mpis »

Zdá se, že od včera stránky fungují správně. Přhlásím se do obchodu a potom do diskuse. A funguje i přihlášení rovnou do diskuse bez průchodu přes obchod. Ale před tím jsem promazal archivovaná přihlášení a teď mám jen dvě se stejným heslem.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od Hans »

Mně zas fungovat trochu přestávají :-) Je tam nějaký redirect, který ne vždy zafunguje, takže to po nějakém timeoutu občas skočí do nějakého toho staronového hostingu. Zkoušel jsem i jiný porhlížeč (Edge), který jinak nikdy nepoužívám, takže od cookies to pocházet nebude.

Je to nahodilé, někdy to naskočí střelhbitě, jindy musí uplynout nějaký timeout a pak to najede kam má, jindy to po timeoutou najede kam nemá.

Hmm, já nevím, není nějaký problém v DNS záznamech?

Takhle to vypadá:
err522.png
err522.png (82.41 KiB) Zobrazeno 1428 x
Hans
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Cesta dřeva je mrtvá?

Příspěvek od Hans »

Nebo se prostě něco občas seká ve skriptech. Mohlo by to jít dohledat v logu podle času na tom obrázku, co jsem vyfotil.

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů