Laser při sámování

Vše co se týká truhlářského řemesla.
juros1
Příspěvky: 16
Registrován: 12 črc 2021, 22:18

Re: Laser při sámování

Příspěvek od juros1 »

Ďakujem za odpoveď! Chápem teda správne že 80mW z Číny je výkonovo na hrane pri bežnom interiérovom osvetlení? Môžem sa ešte spýtať ako vysoko to máte nad stolom píly a akú farbu?
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Laser při sámování

Příspěvek od ivoch »

Nemyslím, že laser má 80mW, jak uvádí výrobce. Číňani toho napíší hodně, než co je pravda. Laser mám ve výšce 230cm a zhruba 180cm před pilovým kotoučem. Udělal jsem foto, kdy mám zapnuté čtyři 58W zářivky a čitelnost je vážně slabá. Když svítí venku sluníčko, tak je to opravdu tragédie. Barva je fialová.

https://nas.tlumacov.com/sharing/x8EypCdr2
https://nas.tlumacov.com/sharing/BnvzGdnyz
juros1
Příspěvky: 16
Registrován: 12 črc 2021, 22:18

Re: Laser při sámování

Příspěvek od juros1 »

Dakujem za fotky. Naozaj to nie je idealne. Pride mi ako keby dobre svietil priamo pod seba ale velmi rychlo mu klesa intenzita so zvacsujucim sa uhlom. Teraz mam celkom dilemu co vlastne kupit. Ci nieco silnesie a ak to nahodou naozaj aj bude silnejsie tak pri tom oslepnem alebo naopak slabsie a potom budem pilit po tme :D
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Laser při sámování

Příspěvek od jbubik »

To mě příjde i na Číňana docela bída. A z inzerovaných 80 mW nemá myslím ani ň (mimochodem 80 mW už je myslím zařazeno ve třídě 3R a to už je docela dost, tam už musí být přijata režimová opatření)
Nechtěje experimetovat, nechal jsem si od dovozce renomovaného výrobce nabídnout řešení pro osvětlený prostor. 1,4 m nad stolem pily, délka paprsku 2,5 metru. Prý 10 mW laser červený stačí. Navíc mi doporučili gaussovo rozložení paprsku, což je nelineární rozložení, protože jinak paprsek ke konci čáry rychle slábne.
Asi objednám, tak snad neprohloupím. Už proto, že je to za trochu jiné peníze ;)
(i na čarove-lasery uvádí, že 10 mW je pro osvětlené prostory vyhovující, tak snad nekecají....
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Laser při sámování

Příspěvek od ivoch »

jbulik: Jaká je tedy cena a případně odkaz na produkt?
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Laser při sámování

Příspěvek od ivoch »

juros1: Jako jde to. Na straně pilového kotouče vidím, že jsem v místě, kde bych chtěl řezat okem. No a na druhé straně mi to osvítí laser. Určitě bych snesl i kvalitnější, ale zase toho tolik neřežu, takže tato metoda mi stačí. Jistě, mnou koupený laser bych ovšem nedoporučoval.
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Laser při sámování

Příspěvek od jbubik »

ivoch píše: 09 bře 2023, 12:06 jbulik: Jaká je tedy cena a případně odkaz na produkt?
Já bych s referencí raději počkal, až přijde a vyzkouším ho :) Abych tady nebyl za lumpa....
juros1
Příspěvky: 16
Registrován: 12 črc 2021, 22:18

Re: Laser při sámování

Příspěvek od juros1 »

jbubik píše: 09 bře 2023, 12:18
ivoch píše: 09 bře 2023, 12:06 jbulik: Jaká je tedy cena a případně odkaz na produkt?
Já bych s referencí raději počkal, až přijde a vyzkouším ho :) Abych tady nebyl za lumpa....
Budem velmi rad ked sa nasledne podelite o skusenost, ci uz pozitivnu alebo negativnu. Mne to nijako neponahla, mam sa najblizsiu dobu s cim hrat, takze rad pockam na dalsiu referenciu.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Laser při sámování

Příspěvek od ivoch »

jbubik píše: 09 bře 2023, 12:18
ivoch píše: 09 bře 2023, 12:06 jbulik: Jaká je tedy cena a případně odkaz na produkt?
Já bych s referencí raději počkal, až přijde a vyzkouším ho :) Abych tady nebyl za lumpa....
No a tak aspoň cenovka, ať víme, v jakých relacích se takové řešení pohybuje.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů