Pásová pila z Lidlu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Pásová pila z Lidlu

Příspěvek od jardako »

Ahoj, máte někdo pásovou pilu z Lidlu? Dám se tím něco v přijatelné kvalitě uříznout, nebo je to jen k vzteku?

Jsem trochu maximalista a než budu mít pořádnou pásovou pilu, bude to trvat, tak by mne zajímalo, jestli se vyplatí na nějaké jednorázové akce mít zatím ten levný krám z Lidlu ...
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Pásová pila z Lidlu

Příspěvek od witt »

Podobnou otázku jsem také řešil. Nemám s pásovkou žádné zkušenosti a vlastně ani nevím, co lze a nelze od ní očekávat. Takže jsem chtěl vzít Parkside, abych zjistil, jestli takovou pilu v praxi využuju (a pak si případně pořídil lepší), nebo naopak vůbec nepotřebuji. Ještě jsem to ale nerealizoval. Jen jsem zjistil, že ji vyrábí Scheppach, což sice není kdo ví co, ale vyložený shit to taky není.
pavel-van
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2021, 06:11

Re: Pásová pila z Lidlu

Příspěvek od pavel-van »

Pořídil jsem si ji asi před dvěma lety. Původní plán byl, že z ní udělám tesařskou pásovku na konce trámů, ale ještě jsem se do toho nepustil.
Používám jí nyní více než rok místo velké, kde jsem se ještě nedostal k opravě gumového opláštění kola.
Řezal jsem na tom mnohokrát, ale denně v provozu není. Zatím je stále bez oprav, jen na začátku jsem si dal dost práce se seřízením. Zvládne i 8cm prořezu, ale odpovídá tomu rychlost - menší zuby=menší úběr a než odvedou piliny z materiálu, chvíli to zabere (a pro mě i přesnost, protože s malým listem snáze sjedu ke straně a řez je mimo úhel. Vzhledem k tomu, že je stůl plechový stejně jako zbytek konstrukce, tak se při velkých rozměrech obrobků (váha) přizpůsobuje tvaru a zatížení (to už ale je spíše k trámkům).

Sečteno - spolehlivost a práce s pilou jsou celkem dobré. Lze seřídit na ucházející kvalitu řezu (vzhledem k řezání kteroukoli pásovou pilou). Skladnost je také plus.
Jsem s ní tedy spokojen

Pokud ale plánujete ušetřit před koupí větší pily, z mého pohledu je to zbytečné - na bazaru se nachází ve slušném stavu větší pily s cenou mnohdy začínající už na hranici dvojnásobku pořizovací ceny této a to mi nepřijde takový rozdíl v poměru k odvedené práci.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Pásová pila z Lidlu

Příspěvek od jardako »

Díky za informace. Zní to, jako že je celkem použitelná. Já jsem ji chtěl jako úplně provizorní věc, časem koupím pořádnou. Bazarových věcí se trochu bojím.
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Pásová pila z Lidlu

Příspěvek od jbubik »

No já nevím, když jsem viděl na videu, jak se tomu třese ten plechový stolík........ :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=8QWhMI7A7No , 6. minuta a dál
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Pásová pila z Lidlu

Příspěvek od witt »

Mně přijde, že se kinklá celá, respektive, že ji má špatně postavenou.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 102 hostů