Svorky a Pocket Hole skrutky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Svorky a Pocket Hole skrutky

Příspěvek od Avarax »

Potreboval by som poradiť s pár vecami. Chcel by som zlepiť viaceré drevá a vytvoriť si panel na stôl a neviem ktoré svorky na to sú ideálne. Najlepšie čo som našiel mi vyšli rúrkové ale tie som našiel tiež dva typy. Neviem si vybrať ktorý typ je lepší
1.IGM
https://www.igm.sk/igm-trubkova-stolars ... a-h-style/
2.Unimax
https://www.uni-max.sk/produkty-sk/drev ... enie-dreva

Chcel by som poradiť s kade nekupujete Pocket Hole skrutky lebo buď ich predávajú vo veľkom balení alebo sú moc drahé .
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Svorky a Pocket Hole skrutky

Příspěvek od Hans »

Ty z Unimaxu mám a jsou poněkud čínské. Na trubce se zachytí zakousnutím poměrně tenkého čtvrtměsíce se zuby. Při větším utažení zuby trubku akorát ohoblují a větší tlak se většinou nedosáhne. Při osazení na nerez trubku to zase neunesou ty zuby. Byly ještě nějaké trable se zuby tupými už z výroby a také špatně vyřezaným závitem. Měl jsem problém odhadem tak na 5-10 % svěrek.

Z tohoto pohledu bych asi dnes už raději šel do těch z IGM. Byť tam také hrozí jisté otupení hran těch plechů, ale přeci jen by to mohlo být lepší vzhledem k větší kontaktní ploše s trubkou.

Jo, ještě k těm pocket hole - já k tomu kdesi přišel, tak jsem ještě nekupoval, ale zahlídl jsem, že snad Wolfcraft dělá údajně rozumně dobré udělátko, přičemž se doň šroubují úplně sprosté žluté vruty z bau. Někde na netu je k tomu recenze, kde to srovnávají s origo pocket hole.


Hans
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Svorky a Pocket Hole skrutky

Příspěvek od jbubik »

Jak už je zvykem, noname je většinou oprásknutý name. I ty svorky od IGM jsou čínské kopie svorek Bessey. Cenový rozdíl značný, kvalita zakousnutí do trubky ovšem taky.
Bohužel.
Osobně jsem nakonec skončil u těch Bessey
Stejně tak u korpusových, i když tady je kvalita mnohem lepší
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: Svorky a Pocket Hole skrutky

Příspěvek od Avarax »

Hans píše: 23 črc 2021, 19:24 Ty z Unimaxu mám a jsou poněkud čínské. Na trubce se zachytí zakousnutím poměrně tenkého čtvrtměsíce se zuby. Při větším utažení zuby trubku akorát ohoblují a větší tlak se většinou nedosáhne. Při osazení na nerez trubku to zase neunesou ty zuby. Byly ještě nějaké trable se zuby tupými už z výroby a také špatně vyřezaným závitem. Měl jsem problém odhadem tak na 5-10 % svěrek.

Z tohoto pohledu bych asi dnes už raději šel do těch z IGM. Byť tam také hrozí jisté otupení hran těch plechů, ale přeci jen by to mohlo být lepší vzhledem k větší kontaktní ploše s trubkou.

Jo, ještě k těm pocket hole - já k tomu kdesi přišel, tak jsem ještě nekupoval, ale zahlídl jsem, že snad Wolfcraft dělá údajně rozumně dobré udělátko, přičemž se doň šroubují úplně sprosté žluté vruty z bau. Někde na netu je k tomu recenze, kde to srovnávají s origo pocket hole.


Hans
Toto som našiel na alze
https://cdn.alza.sk/ImgW.ashx?fd=FotoAd ... 05&i=1.jpg

Ale nevidím tam žiaden rozdeľ medzi Kreg a týmto. Jediný že používajú tie klasické vruty. Problém je ten že tá hlava bude to drevo rozťahovať a môže prasknúť alebo niečo som prehliadol ?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Svorky a Pocket Hole skrutky

Příspěvek od Hans »

Ano, praskne to asi trochu ochotněji než hlava, co je zespodu plochá. Ale vlastně - vždyť ani do Krega nemusíte šroubovat Kreg vruty, ne? Můžete koupit jakékoliv jiné s hlavou zespodu plochou, což by mohlo vyjít levněji.

Hans
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Svorky a Pocket Hole skrutky

Příspěvek od witt »

Trubkových svěrek mám šest 3/4 a všechny fungují výborně, nic neprokluzuje. Spíš se bojím, aby při dotahování na krev nepraskla ta litina. Dvě jsem před lety koupil v Uni-maxu - prodávaly je v páru za cca 700 obě a na plochách přicházejících se stykem se dřevem měly plastový botky. Po dobrých zkušenostech jsem loni přikoupil ještě čtyři:
https://www.aliexpress.com/item/4000074 ... 4c4dY3NduP
A fungují úplně stejně dobře. Trubku používám klasický pozink. Jen je trochu problém se závitem. Původně jsem si trubky vyráběl sám - nařezal na potřebnou délku a závit říznul na soustruhu, ale to úplně nesedělo do toho humpoláckého závitu na svěrce. Daleko lépe to drží s klasickým instalatérským konusovým závitem. Ten se prostě chytne všude. Takže jsem nakonec trubky koupil už hotové v Hornbachu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 73 hostů