Zakoupení pily v USA

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
meddplus
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2021, 08:56

Zakoupení pily v USA

Příspěvek od meddplus »

Ahoj všichni,
nemá někdo zkušenosti se zakoupením pily v USA, konkrétně se mi jedná o výrobek firmy GRIZZLY:
https://www.grizzly.com/products/grizzl ... nife/g0899
Uvítám i jakékoliv komentáře ke kvalitě tohoto výrobku pro práci s masivem, nikoli lamino. Děkuji, Tomáš
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Zakoupení pily v USA

Příspěvek od Hans »

Zdravím,

s nákupem takto velkého stroje v US zkušenost nemám, ale mám zkušenost s malou hoblovkou, pásovou pilou a stojanovou vrtačkou této značky, koupil jsem je z pozůstalosti Američana, co je sem přivezl. Jsou to výrobky, které svou kvalitou odpovídají své ceně. Generické čínské výrobky, ale rozumně vybrané a v zásadě jsem s nimi spokojen. Nečekejte ale robustnost tradičních evropských strojů. Je to zhruba na úrovni u nás prodávané Laguna Fusion 3. Ještě dodám, že moje kusy jsou z konce devadesátých let - zda a jak moc se zhoršily netuším.

Hans
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Zakoupení pily v USA

Příspěvek od jbubik »

Hans: to mělo motory pro Evropu, Vy nebo on jste přetáčel/měnil motory, nebo jedete na trafo a ignorujete 60 Hz?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Zakoupení pily v USA

Příspěvek od Hans »

Hoblovka i pásovka měly motory, u kterých šlo přepojit vinutí. Na té pásovce byl pak ale problém s izolačním stavem motoru, tak jsem to pak předělal rovnou na trojfáz. U té hoblovky je šestinový pokles otáček znát, spolu s malým průměrem válce má větší sklon ke kopání. Časem s tím asi taky něco udělám.

U vrtačky ta možnost nebyla, tak jsem volil převinutí, ale myslím, že to převinuli špatně, poněkud to bzučí, asi z toho udělali eliptický točivý pole anebo se rozběhový kondenzátor z nějakého důvodu po roztočení neodpojuje. Nicméně vrtačka nikdy nejde dlouho v kuse a tak to neřeším. Až to shoří, dám tam nějaký normální 3f motor, ty jednofázy mi přijdou obecně nevhodné. Bohužel třeba ani ten Fusion není k mání třífázový. Mimochodem jeho jednofázový motor není ve stylu těch Grizzly strojků, je dělaný napevno na 230 V a přepojit nejde (ne že by to bylo třeba, to jen pro info, jak k tomu přistupují).

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti