Vakuová krabička na natírací houbu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Štěpán
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2019, 22:47

Re: Vakuová krabička na natírací houbu

Příspěvek od Štěpán »

Ahoj
Nakoplo mě těch 10korun,Originál Osmo váleček který je opravdu skvělý a alternativu jsem zatím nenašel kupuji za 10kč :) a přesně pasuje do krabičky od multivitaminu a tam se dá krásné skladovat možná i několik měsíců a průběžně i používat.... Dřív jsme balili do igelitu nebo potápění do plechovky, ale je to patlačka, teď vedou ty krabičky :)

Ahoj Štěpán​
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Vakuová krabička na natírací houbu

Příspěvek od Squit »

po vyzkoušení všeho možného jsem nakonec zakotvil u varianty osmo a váleček s mikroplyší, nanášet jen tenoulinkou vrstvu, pak přebrousit jemnou pokud možno už jetou brusnou houbičkou, prach setřít hadrem a další vrstvu. ty válečky skvěle pasujou do plastových válcových obalů od větších vrtáků, pak jen zalejt po vrch ředidlem a zašpuntovat tím víčkem za který se normálně věší v prodejním regálu.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Vakuová krabička na natírací houbu

Příspěvek od jardako »

Fajn, díky, vyzkouším ..

Který přesně je to ten váleček? A jaký olej byste dali na dubový stůl? Já jednou už zkoušel toto (teda jen v jedné vrstvě na mořidlo):
https://www.barvy-na-drevo.cz/osmo-tvrd ... --polomat/

Tu finální vrstvu jsem rozleštil festooláckým způsobem a pak jsem někde u Mařase či kde zaslechl, že se to nemá dělat, neboť se z toho vyleští ta ochranná vrstva.

Leštíte nějak tu finální vrstvu? A tu první vrstvu "zapravujete", podobně jako ten Festool? Nebo to jsou kroky navíc a normálně se nedělají ...
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Vakuová krabička na natírací houbu

Příspěvek od Squit »

já jsem přívrženec matu, takže preferuju osmo 3062, jen natřu válečkem (origo od osma), přebrousím jetou houbičkou, setřu prach hadrem, dam druhou vrstvu a končim. U stolů, pracovních desek a celkově namáhaných ploch dávam vrstvy 3. leštit se může u dvou vrstev v pohodě. aby se z toho vyleštila ta ochraná vrstva tak by se muselo leštit 80 šmirglem :D
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti