Dewalt DW735

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dewalt DW735

Příspěvek od Hans »

Abych řekl pravdu, tak o Ruských státních normách toho vím prd, ale velmi bych se divil, kdyby byly otravnější než normy v EU. Vskutku - v Evropě něco homologovat, to chce hodně úsilí a sedativ :-)

Technicky upravit takovýto stroj na jiný napětí je trivka, tam není co monetizovat. Ale vyhovět kdejakýmu ouřadovi s razítkem... No a pak do toho vlítne Bangood nebo Alík, pošle vám životu nebezpečnou nabíječku China Export a zkuste tomu konkurovat.

Kdo chce v EU prodávat legálně, musí si dobře zvážit, zda se mu to vyplatí. DeWalt si asi vyhodnotil, že by se mu to nevyplatilo...

Ale třeba se pletu. Vycházím jen z toho, jak jsem kdysi chtěl po IGM, aby mně dovezli konkrétní stroj od JETu a krz homologaci to nešlo. Oni to prostě nesměli prodat. A když jsem se kdysi zajímal o přestavbu káry na elektriku, dospěl jsem do stejných konců.


Hans
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Dewalt DW735

Příspěvek od witt »

V Rusku mají těch 220 V. Jasně to by mělo fungovat i na 230 V, ale možná je to hraniční už na těch 220 V. Ale to jsou jen dohady...
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dewalt DW735

Příspěvek od Hans »

Toho bych se asi nebál. Není to tak velký rozdíl, aby tam mohlo něco shořet. A když si změříte, co máte různě v zásuvkách po republice, tak budete překvapeni, jak velké jsou rozdíly. Výrobce tedy při návrhu vždy pracuje s relativně velkými rezervami.

Hmm, nekoukal jsem, jaké tam byly uvedeny ty výkony, co se prý liší, ale pokud je to tentýž stroj, tak provozován na vyšší napětí bude mít o kousek vyšší příkon, asi tak o devět procent.


Hans
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Dewalt DW735

Příspěvek od jardako »

Tak teda myslíte, že by to tu mohlo fungovat? Prodávaj to i v Číně, jsou to ty 220V verze ...

Ne že bych byl rozhodnut to z těchto nepřátelských států (Rusko, Čína) objednávat, ale trošku o tom uvažuju. Snad v tom nebude mít ruská nebo čínská armáda zadní vrátka, pomocí kterých by mi ve vhodný okamžik sežrala prst.

V Austrálii maj v zásuvce 230V ....

Ještě update: v kuchyni máme americký mixér a u něj toto trafo:
https://www.shopyourway.com/superite-ar ... v/58311821
Mohl bych ho teoreticky znárodnit do dílny a zapojit do něj americký DW735. Jenže poštovné je smrtící ...
Jenda_T
Příspěvky: 31
Registrován: 23 čer 2019, 19:47
Bydliště: Brno venkov (východ)

Re: Dewalt DW735

Příspěvek od Jenda_T »

bacha na clo. Jen myšlenka.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dewalt DW735

Příspěvek od Hans »

Trafo seženete i u nás, ovšem řekl bych, že 3000 VA nemusí stačit - resp. to trafo samotný to chvilkový přetížení ustojí, ale možná ne tavná pojistka na tom trafu. Otázka tedy je, jak je řešen rozběh. Na druhou stranu je v tom univerzální motor a dodělat triakový softstart by tak neměl být problém - záruku přes moře stejně řešit nebudete.

Nicméně radši bych vzal tu 220 V verzi :-) Leda byste měl těch strojků na 110 V v dílně víc. Ale podle mě za to takový štráchy nestojí.


Hans
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Dewalt DW735

Příspěvek od jbubik »

Podle normy musí pro sítě s 230 V 95 % efektivních hodnot napájecího napětí být v rozmezí 207 až 253 V. To znamená +- 10 % od jmenovité hodnoty. Takže 220 V bych se nebál, pokud je na 50 Hz, což v Rusku je.
Bál bych se ceny dopravy, cla, DPH a absence servisu a náhradních dílů. A ztráty záruky, asi těžko s tím pojedete do Ruska.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů