Kotouč 300mm pro Felder

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Kotouč 300mm pro Felder

Příspěvek od jbubik »

jardako píše: 17 bře 2021, 13:56 K jejich ...... stroji je řídící jednotka. To je hliníková krabička a vevnitř je deska, kterou vyrábí někdo jiný a dá se koupit na internetu přímo od výrobce.
..........za desku s krabičkou chce jedenáct a půl tisíce. Výrobce té desky chce za samotnou desku bez krabičky šest a půl tisíce (pro koncového uživatele, ........ji má určitě levněji).
Kupujete FUNKČNÍ systém se zárukou, ne desku s konektory + jekly + servo + lineární vedení + SW + .....
Holt finální výrobek stojí víc než suma dílů, tak to prostě je, když Vám doma instalatér montuje rozvody vody, taky Vám díly neprodá ze e-shopovou cenu.

update: na prosbu uživatele jardako jsem vymazal část citace. Sice jsem přesvědčen, že člověk si má za vyřčeným stát, ale proč nevyhovět někomu, kdo si uvědomil chybu :P
Naposledy upravil(a) jbubik dne 19 bře 2021, 09:05, celkem upraveno 2 x.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Kotouč 300mm pro Felder

Příspěvek od jardako »

...
Naposledy upravil(a) jardako dne 17 bře 2021, 14:51, celkem upraveno 1 x.
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Kotouč 300mm pro Felder

Příspěvek od jbubik »

jardako píše: 17 bře 2021, 14:23 A chtěl jsem to smazat ... please necitujte.
Vy se za svůj příspěvek stydíte? Tak proč ho sem dáváte? :shock:
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Kotouč 300mm pro Felder

Příspěvek od jardako »

...
Naposledy upravil(a) jardako dne 17 bře 2021, 14:51, celkem upraveno 1 x.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kotouč 300mm pro Felder

Příspěvek od Hans »

Já nevím, no... podle mě není důvod to mazat, protože na tom není nic zvláštního. Že to funguje i s jinými deskami neznamená, že s tím někdo ve Felderu netrávil čas a neuzpůsobil tomu Felderovic systém.

Mě to nijak neuráží. Kdybych takovou věc chtěl a měl si to rozchodit sám, strávím na tom podstatně víc času než za těch pár tisícovek.

Platíte za to, že se s tim nemusíte patlat sám. A Felder vydělá něco málo na tom, že do toho dopředu investoval. Výhodu máte oba ;-)


Hans
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Kotouč 300mm pro Felder

Příspěvek od jardako »

...
Naposledy upravil(a) jardako dne 17 bře 2021, 14:51, celkem upraveno 1 x.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kotouč 300mm pro Felder

Příspěvek od Hans »

Samozřejmě u Felderů nedělám, ale myslím, že takhle černobílé to zkrátka nebude.

Víte, my v práci vyvíjíme roboty. Strojírenskou část, elektrotechnickou část, firmware, software atd. Ze zkušenosti vím, že na první pohled jednoduché věci se téměř vždy zkomplikují. A zdánlivě samostatná část má překvapivé dopady do úplně jiných oblastí.

Vývoj je záludná věc a řekl bych, že zrovna Felder se jím celkem zabývá. Ale firma je jeden celek a nemůžete počítat izolovaně náklady na tu či onu položku. Musíte naopak započítat i projekty, které nevyšly. Sice si nemyslím, že by Felder byl nějak moc lidový, ale prodává zkrátka za tržní ceny.

Felder nedrží v ruce žádný mimořádný patent, nesedí na něčem, co by nemohl vyvinout a vyrobit kdokoliv jiný. My si to můžeme koupit od něj, ale taky od kohokoliv jiného. Když to Felder za tyhle peníze dokáže prodat - fajn, přeju mu to. Stejně jako mně přejí odběratelé robotů. A vám zase vaše korporace.


Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 21 hostů