Alternativa k Felderu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Hans »

Co vím, tak ani za minulé majitelky to nikdo moc nemoderoval. Ale ono to asi moc nevadí, je tu toho za ty roky naklábosenýho tolik, že se v tom stejně nedá kloudně vyhledávat :-)

Hans
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

...
Naposledy upravil(a) jardako dne 17 bře 2021, 18:43, celkem upraveno 2 x.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

Squit píše: 27 úno 2021, 22:08
jardako píše: 27 úno 2021, 07:25
Squit píše: 26 úno 2021, 20:29 už se tim živim, začal jsem tim, že jsem po práci šel ke kámošovi do dílny si něco jen tak udělat a takle se to nakonec vyvrbilo
Super ... a mohl byste prozradit, kolik si účtujete za takový velký stůl? Dost by mne to zajímalo z hlediska toho, jestli je toto cesta k občasnému smysluplnému výdělku.
to záleží na mateiálu stolu (dub, buk, jasan...), konstrukci stolu (spárovka, fošna vcelku, kovové nohy, dřevěné...) a povrchové úpravě (lak, olej, moření, vysoký lesk ...). Tak dejte nějaké podrobnější parametry
Tak co třeba stůl z dubové spárovky, rozměry desky 190x85x2,8 cm, dřevěné nohy 8 cm tlusté, luby, trnože, olejový nátěr? Takový zrovna dělám a zajímalo by mne, jaká je férová dosažitelná cena (nemám vlastní spárovku, ale časem bych třeba měl).
Naposledy upravil(a) jardako dne 28 úno 2021, 07:37, celkem upraveno 3 x.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od ivoch »

Jardako: A tu desku máš jak tlustou?
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

ivoch píše: 28 úno 2021, 07:28 Jardako: A tu desku máš jak tlustou?
28 mm ... upravil jsem ten původní post
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Squit »

jardako píše: 28 úno 2021, 07:21
Squit píše: 27 úno 2021, 22:08
jardako píše: 27 úno 2021, 07:25

Super ... a mohl byste prozradit, kolik si účtujete za takový velký stůl? Dost by mne to zajímalo z hlediska toho, jestli je toto cesta k občasnému smysluplnému výdělku.
to záleží na mateiálu stolu (dub, buk, jasan...), konstrukci stolu (spárovka, fošna vcelku, kovové nohy, dřevěné...) a povrchové úpravě (lak, olej, moření, vysoký lesk ...). Tak dejte nějaké podrobnější parametry
Tak co třeba stůl z dubové spárovky, rozměry desky 190x85x2,8 cm, dřevěné nohy 8 cm tlusté, luby, trnože, olejový nátěr? Takový zrovna dělám a zajímalo by mne, jaká je férová dosažitelná cena (nemám vlastní spárovku, ale časem bych třeba měl).
osobně dělám vrchní desku vždy z fošen, takže to vyjde tak na 40-45mm a takový stůl by byl za 19,000,-- bez DPH s tou tenčí deskou o něco míň, cca 17,000,--
dá se říct, že u dubového stolu klasické konstrukce počítám 10cm délky stolu za 1,000,-- případně cenu navyšuju o atypické prvky
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

Squit píše: 28 úno 2021, 20:44 dá se říct, že u dubového stolu klasické konstrukce počítám 10cm délky stolu za 1,000,-- případně cenu navyšuju o atypické prvky
Díky. A přiděláváte zespoda pod tu desku napříč nějaké svlaky?
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Squit »

jardako píše: 01 bře 2021, 23:08
Squit píše: 28 úno 2021, 20:44 dá se říct, že u dubového stolu klasické konstrukce počítám 10cm délky stolu za 1,000,-- případně cenu navyšuju o atypické prvky
Díky. A přiděláváte zespoda pod tu desku napříč nějaké svlaky?
pokud tam jsou luby, tak ne, stačí to důkladně přichytit přes luby
lukik
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2019, 11:58

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od lukik »

Neviem ako je to u vas v Cechach, ale u nas na Slovensku nie je moc ina alternativa k Feldru. Samozrejme, mozes si kupit hocico... aj Bernardo.
Ale ja sa na taketo stroje pozeram ako na dlhodobu investiciu. Z toho vyplyva, ze okrem ceny stroja sa pozeram na:
1. servis - zarucny, pozarucny
2. dostupnost nahradnych dielov
3. kvalita prevedenia (funkcnost, presnost, zivotnost)
4. samotny pristup, komunikacia, ustretovost...

Felder je v Polsku a tusim uz aj v Cechach jednicka co sa tyka predaja strojov. Na Slovensku uz tiez maju velmi vyrazny podiel. Maju tu svojich obchodakov, svojich technikov. Skus zohnat technika na SCM. Aspon minuly rok to bolo este tak, ze na Slovesnku sme technika nemali, tak musel prist z Talianska. A on isto nebude chodit sem iba kvoli tebe (hlavne ak mas mensiu vyrobu).
Dostupnost nahradnych dielov. Minule bol u mna technik z Feldru, tak len tlmocim, ze este mali nahradne diely na 20-rocnu pasovu pilu co sa pokazila nejakemu zakaznikovi.
A v tomto kontexte ked si porovnas akekolvek ine znacky, tak skutocne nemas moc na vyber.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

Squit píše: 26 úno 2021, 20:29 Mam rozjednanej protah 125cm, tak snad to vyjde.
Jak to dopadlo s tím protahem? A prozradíte, který konkrétně stroj to je?

Měl bych na Vás, jako na největšího maximalistu na tomto fóru, ještě jeden dotaz:

Dává dle Vás z nějakého důvodu smysl pořídit si u AD951 či podobného stroje of Felderu Digi-Drive místo Power-Drive?
Naposledy upravil(a) jardako dne 17 bře 2021, 18:43, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů