Alternativa k Felderu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Squit »

jardako píše: 26 úno 2021, 09:05
Squit píše: 25 úno 2021, 21:14 pokukuju po samostatných kvůli šířkám srovnávání a protahování. Se stolama co teď budu dělat je 400mm málo.
No já teď dělám stůl, co má na šířku 85cm a takový stroj nemá ani Format 4.

Můžu se zeptat ... máte to pro zábavu nebo se tím živíte?
No právě a proto schánim styrý stroje, ty dělali ještě širší. Mam rozjednanej protah 125cm, tak snad to vyjde. Mam teď u dílny dost kmenů na stoly vše 80-120 průmery, smrk a jasan.

už se tim živim, začal jsem tim, že jsem po práci šel ke kámošovi do dílny si něco jen tak udělat a takle se to nakonec vyvrbilo
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

...
Naposledy upravil(a) jardako dne 17 bře 2021, 18:46, celkem upraveno 1 x.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

Squit píše: 26 úno 2021, 20:29 už se tim živim, začal jsem tim, že jsem po práci šel ke kámošovi do dílny si něco jen tak udělat a takle se to nakonec vyvrbilo
Super ... a mohl byste prozradit, kolik si účtujete za takový velký stůl? Dost by mne to zajímalo z hlediska toho, jestli je toto cesta k občasnému smysluplnému výdělku.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od ivoch »

Jardako: Já se nemám za co stydět - 45. Nevím, proč kolem toho dělat takové tanečky. Jde mi i o to, když se chceš přeorientovat na truhlárnu, tak ať máš čas. Ale zajímá mě to i z jiné stránky. Ale o tom až později, až to sem písneš, byť nechápu, proč se tomu tak bráníš.
Jenda_T
Příspěvky: 31
Registrován: 23 čer 2019, 19:47
Bydliště: Brno venkov (východ)

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Jenda_T »

che... řeknu, protože mne to zajímá kolik má "ten ajťák" ;-) ...33let, takže su druhej
Jardako: je fajn, že máš myšlenku čeho chceš (chcete, furt jsem nevychytal jestli se tu tyká nebo vyká) dosáhnout, já také jednu měl, než jsem začal stavět barák, tak jsem udělal prototyp a teďka jen čekám kdy se k tomu zase dostanu. ale s IT to nemá nic společného, nicméně směřovat produkty k tomu IT není úplně marná myšlenka, jenže co by to mělo být. ... no nic jen chvilka zamyšlení než vletím do dílny.
Jenda
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Hans »

Jenda_T píše: 27 úno 2021, 10:14 furt jsem nevychytal jestli se tu tyká nebo vyká
K tomuhle bych si dovolil komentář - dřív jsem tu tykal kdekomu, ale časem mi došlo, že je to trochu neslušné. Já vím, jiné prostředí, komunita atd., ale ve skutečnosti není ani jeden důvod chovat se jinak, než na ulici, protože kolega na fóru ještě není nutně kámoš. Představa o odložení běžných způsobů v podstatě druhdy vede až k přisprostlým diskusím a ztrátě zábran. Takže sám za sebe jsem si tuhle hranici stanovil. Ono to pak lidi tak nějak... zkázní :-)


Hans

PS: Kdo má potřebu věk sdělovat, tak už tak učinil při vyplňování profilu, ne? A tím je snad věc jasně daná ;-)
Štěpán
Příspěvky: 20
Registrován: 28 kvě 2019, 22:47

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Štěpán »

Ahoj
Že může být věk v profilu je dobrá připomínka, ale já si žádné vyplñovaní profilu nepamatuji.... :roll:
A ten věk, mi taky často přijde jako zajímavej doplňující údaj :)
Takže se přiznávám je mi 37 , mám 3 děti a manželku:)

Štěpán
Jenda_T
Příspěvky: 31
Registrován: 23 čer 2019, 19:47
Bydliště: Brno venkov (východ)

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Jenda_T »

Hans: rozumím, ona je pak ta hranice velmi malá.
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Squit »

jardako píše: 27 úno 2021, 07:25
Squit píše: 26 úno 2021, 20:29 už se tim živim, začal jsem tim, že jsem po práci šel ke kámošovi do dílny si něco jen tak udělat a takle se to nakonec vyvrbilo
Super ... a mohl byste prozradit, kolik si účtujete za takový velký stůl? Dost by mne to zajímalo z hlediska toho, jestli je toto cesta k občasnému smysluplnému výdělku.
to záleží na mateiálu stolu (dub, buk, jasan...), konstrukci stolu (spárovka, fošna vcelku, kovové nohy, dřevěné...) a povrchové úpravě (lak, olej, moření, vysoký lesk ...). Tak dejte nějaké podrobnější parametry
Jenda_T
Příspěvky: 31
Registrován: 23 čer 2019, 19:47
Bydliště: Brno venkov (východ)

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Jenda_T »

asi tu neexistuje někdo, kdo moderuje fórum, že, docela to tu dost mixujeme ty témata. Nicméně aspoň to tu žije :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 6 hostů