Alternativa k Felderu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Dovla »

jardako píše: 26 úno 2021, 09:01
Dovla píše: 26 úno 2021, 07:16 Je aj výhodnejší spôsob ako "utopiť" prebytočné prachy. ;)
Ano, to je pravda. Jenže my ty stroje (někteří z nás) máme trochu i jako hračky. Kdyby se to celé přepočítalo jen na finance, tak to úplně nevychází.

Resp. na začátku se to zdálo vycházet ... měli jsme nabídku na masivní velkou skříňku od místního truhláře, řekl jsem si, že za ty peníze to udělám sám i s koupí chybějícího nářadí ... jenže pak se to celé rozjede a už nejde tak o ty ušetřené peníze.
jardako. No jo, keď stroj zarába, (alebo sa aspoň o to snažíš aby zarábal) tak to je pochopitelné, že nechceš nejakú starú herku,ktorú budeš musieť furt štelovať(opravovat) a pod. Ja som myslel že si hobík.
Aj ja to mám ako hračky ,ale nepotrebujem mať doma zrovna ako hračku Format4,alebo SCM . Mne úplne stačí niečo ako majú hobisti v Kanade.A v pohode s tým urobím,čo potrebujem.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Hans »

Dovla: No vidíte - a já už do dílen utopil majlant a nikdy v životě se mi to finančně nevrátí. Jsem špatný? :-)

Hans
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jbubik »

Dovla píše: 26 úno 2021, 11:27 Aj ja to mám ako hračky ,ale nepotrebujem mať doma zrovna ako hračku Format4,alebo SCM . Mne úplne stačí niečo ako majú hobisti v Kanade.A v pohode s tým urobím,čo potrebujem.
Tedy, já si taky myslím, že mít pro hobby superdigitální Format4 není úplně potřeba, ale na druhou stranu, jak říká staré pořekadlo "je to věcí každého soudruha". Je to jako se vším - někomu stačí bydlet v paneláku, jinému ve vile, někdo jezdí veteránem, jiný BMW. Tyhle stroje je totéž - jistě, že lze udělat skříňku postaru bez strojů, stejně jako z Prahy do Bratislavy dojet tím veteránem. Záleží pak na nastavení každého z nás, zda preferuje trochu dobrodružnou jízdu historickým vozem (analogicky udělá skříň jen pomocí ručního nářadí), sice cestou chytí rýmu (nebude vše úplně přesně pasovat), ale bude mít skvělý pocit, že to zvládl, nebo zda tam dojede v pohodlí, i když to není takové vzrušení (použije stroje).
Každé kutilství je pastí na peníze a pokud byste v životě chtěl dělat jen činnosti, které se ekonomicky vyplatí, nedělal byste nakonec nic. Jaký je třeba ekonomický efekt toho, že si pořídíte pilotní průkaz a o víkendech lítáte s vypůjčeným nebo dokonce vlastním letadlem? Proti tomu je hobby truhlařina, byť s Martinem, levná zábava.
Správně Halík, žádný. Jenže když ono to tomu člověku dělá radost....... ;) ;)
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

...
Naposledy upravil(a) jardako dne 17 bře 2021, 18:45, celkem upraveno 1 x.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od ivoch »

Jardako: A kolik že ti je let?
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

...
Naposledy upravil(a) jardako dne 17 bře 2021, 18:45, celkem upraveno 1 x.
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od burizon »

Je možné niekde vidieť ako majú vyriešený zdvih kotúča kvalitnejšie stroje?
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od ivoch »

Jardako: No zajímá mě to. Přece se nestydíš za svůj věk. Jen nám ho řekni :-)
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Dovla »

burizon píše: 26 úno 2021, 14:53 Je možné niekde vidieť ako majú vyriešený zdvih kotúča kvalitnejšie stroje?
Felder.jpg
Felder.jpg (46.76 KiB) Zobrazeno 1590 x
https://www.youtube.com/watch?v=-22FTtUqOuw
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Dovla »

burizon píše: 26 úno 2021, 14:53 Je možné niekde vidieť ako majú vyriešený zdvih kotúča kvalitnejšie stroje?
Technicky nič zložité. Iba je potrebná presnosť.Pokial máš aspoň sústruh , frézu, zváračku a pod. alebo ti to má kto opracovať tak sa to dá aj v amatérskych podmienkach. Namiesto odliatkov urobiť zvarenec a potom opracovať a máš základ. Ostatné sú už brúsené tyče s ložiskami + trapézová tyč s maticou+ pár ozubených kolies + servomotor alebo kolečko s kľukou, ktoré sa dajú bežne zohnať. :D
Felder.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=-22FTtUqOuw
https://www.youtube.com/watch?v=vdFtyUE7J5Y
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů