Alternativa k Felderu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Squit »

jardako píše: 14 bře 2021, 19:38
Squit píše: 26 úno 2021, 20:29 Mam rozjednanej protah 125cm, tak snad to vyjde.
Jak to dopadlo s tím protahem? A prozradíte, který konkrétně stroj to je?

Měl bych na Vás, jako na největšího maximalistu na tomto fóru, ještě jeden dotaz:

Dává dle Vás z nějakého důvodu smysl pořídit si u AD951 či podobného stroje of Felderu Digi-Drive místo Power-Drive?

Ostatní mi tu řeknou, že každá taková věc je blbost a jen komplikuje život, pokud se rozbije :-)
s protahem to zatim stojí na covidu. Snad budu mít ve čtvrtek negativní test abych mohl vycestovat do zahraničí a snad se vrátim s protahem. Pak poreferuju. Je to starý stroj ještě poctivá litina (přes 3000kg). Zatim s tim dělam tajnosti abych to nezakřikl a kdyby náhodou aby mi ho někdo nevyfouk.

co se týká Powerdrive/ digidrive:
mam AD741 s powerdrivem. digidrive jsem obsluhoval taky a popravdě nevidim tam takový kvalitativní a komfortní skok který by ospravedlnil tu cenu. Manual vs. power drive - je skok o 10 levlů a je to pecka. Na pile a fréze mam jen mechanická kolečka a fakt mě štvou. Třeba u pily si digidrive dovedu dobře představit, nastavim hodnotu výšky kotouče a je to, u spousty atypické výroby super funkce na fréze taky(snad ještě víc), ale s powerdrivem se to dá taky dobře nastavovat. Beru to všechno z pohledu OSVČ (čas jsou peníze). Když jsem byl hobík, tak mi točení kolečkama nevadilo. ba naopak mě to bavilo si to všechno pěkně postaru nastavit vyzkoušet, doladit a pak jsem byl vnitřně spokojenej když mi to krásně sedlo do sebe. Digidrive - Pokud bych měl peníze navíc tak možná bych si to dal. Ale myslim si, že vždycky by se našlo něco užitečnějšího za co bych je utratil. Powerdrive - to je jiná, to bych si dal dneska snad i na propisku.
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od Squit »

jardako píše: 14 bře 2021, 19:38
Squit píše: 26 úno 2021, 20:29 Mam rozjednanej protah 125cm, tak snad to vyjde.
Jak to dopadlo s tím protahem? A prozradíte, který konkrétně stroj to je?

Měl bych na Vás, jako na největšího maximalistu na tomto fóru, ještě jeden dotaz:

Dává dle Vás z nějakého důvodu smysl pořídit si u AD951 či podobného stroje of Felderu Digi-Drive místo Power-Drive?
stroj už je doma. nakonec všechno dopadlo dobře, cesta, testy atd.
Je to fakt velká kráva, nezdá se to ale na výšku to snad 130cm, délku přes 200cm + motor - mimochodem 22kW a váha 3300kg, konstrukce je vše litina nejslabší místo přes 10mm a neni vyjímka místy litina 30+ mm
jediná vada na kráse je chybějící el. rozvaděč. Takže udělat celou elektriku komplet novou. Mechanicky vypadá vše ok. Ložiska převodovka, řetězy vše ozkoušeno a funguje. Když se to bude dělat celý nový tak bych tam chtěl napáchat power(digi) drive z Feldra nebo něco jinýho na ten způsob, snad to pude a mělo to i plynulou regulaci posuvu. doufam že to do dvou měsíců roztočim.
Obrázek
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Alternativa k Felderu

Příspěvek od jardako »

Squit píše: 26 bře 2021, 20:29 stroj už je doma.
Vypadá to (vypadalo, než zmizel obrázek) jako super věc ... tak pak dejte vědět, jak to funguje :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů