Stomana

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Stomana

Příspěvek od ivoch »

Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Stomana

Příspěvek od Jiří »

Ano, to je na 99% přebrandovaná Stomana, ale v úplném základu.
Tj. úchyt pravítka trčí dozadu za stroj a nemá přesný odečet pozice stolu protahu.
Obdobný rebrand (včetně odečtu) pořídíš u polského distributora za 65 500,- včetně DPH.
A když s nima trochu pokecáš po telefonu, tak ho dokonce nabídnou včetně dovozu do Čech v ceně.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stomana

Příspěvek od Hans »

Cha! Mám je :-) Že jsem si toho nevšiml dřív. To jejich CE vpravo nahoře není logo Comunidad Europea, ale oblíbené China Export. Comunidad Europea má svá zcela jasná geometrická pravidla a velice bych se divil, kdyby si to schválně zmrvili.

No, takže já mám už asi jasno. Bohužel...


Hans
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Stomana

Příspěvek od Jiří »

Nojo, opravdu to sedí!

Takže to Bulhar koupí v Číně a vydává to za svůj výrobek?
To mi teda hlava nebere.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stomana

Příspěvek od Hans »

Vypadá to tak a je to běžná praxe. Ale ono samozřejmě to nemusí být běžně prodávaný čínský výrobek. Například na alibabě jsem to nenašel, alespoň ne tu čtyřicítku. Tu třicítku možná jo, ale té jsem moc pozornosti nevěnoval a tak jim nechci křivdit.

Ono dnes v Číně vyrábí kdekdo. I ten Hammer je čínskej. Ale neviděl jsem nikde stroje s designem Hammera, jež by na sobě měly jinou značku. Myslím si, že Felder tam tedy jen vyrábí, ale konstruktéry má v Hallu. U té Stomany ale prvek unikátního designu chybí. Tak buď jsem hledal na alibabě málo anebo sedí konstruktéři třeba taky někde v Evropě a pak se to jen rebranduje. Ale zda sedí zrovna ve Stomaně... nic na to neukazuje. No a nebo je to i čínská konstrukce, ale s tím, že to neprodávaj kdekomu. Ale to nevím, co by z toho měli, když se jejich továrna stejně tutlá. Snad lepší prodejní cenu za méně profláklý design, alespoň v počátku.

No takže v podstatě opět nic nevíme. Není jasný nejen původ výrobku, ale ani jeho konstrukce. Pak byste možná mohl jít po zkušenostech uživatelů téhož u Holzmanna či Jeřábka. Tam můžete využít jejich obchodníků, zavolat jim a vyžádat si referenční kontakty.

Hans
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Stomana

Příspěvek od ivoch »

Jo, jo. A oni tam pak dodělají nějaký věci v Evropě a už se chlubí třeba handmade in EU. Nebo vyrobeno v EU. Ale nikde nenapíší, že to není vyrobeno celý, ale jen třeba to pravítko :-) Marketing je svině....
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Stomana

Příspěvek od Jiří »

No, tak se v podstatě vracím ve svém rozhodování opět na začátek a dám si další kolečko.
Každopádně díky za tu detektivní práci s CE, to je brilantní postřeh!
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Stomana

Příspěvek od Jiří »

jvalik píše: 04 úno 2021, 11:39 Ocelárna v zásadě nemá žádné extra synergie, díky kterým by mohla vyrábět stroje za hubičku jako v tomto případě. Ocelárna nemá přeci ve svém hlavním byznysu důvod mít množství obráběcích center pro takovou výrobu. V podstatě by tu přidruženou výrobu musela vybudovat od píky a jediným bonusem by bylo nejvýš využití výrobní haly. Tak nevím.
Hansi, mě prostě pořád mate tento dokument https://stomana.net/img/my180118011940.pdf
Ale možná ta zařízení opravdu potřebují pouze v ocelárně, nevím.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Stomana

Příspěvek od ivoch »

Jirko já taky pošilhávám po kombíkovi v ceně +/- 70.000. Manželka mi to posvětila. A proto budu rád, když se to tady rozvine. Dneska jsem se registroval na Felderu AT, abych viděl ceny jetých strojů (https://felderid.world4machines.com/). A za 4 hodinky mi volal chlapík od Felderu a že jsem se jako registroval a tak. No řekl jsem mu rovnou, že jsem hobík a nemám na nové stroje. Ptal se, co chci a já mu sdělil, že kombíka + pilu (formátku). A prej v novotě za 190.000 bez DPH to začíná. To nedám, manželka mě zabije. Říkal jsem mu, že jsem ajťák a to se radoval, že takových kliošů má více. Ovšem pak jsem dodal, že jsem ve státní správě :-) Nu ale proč to řeším. Za těch 70.000 se dá sehnat v novotě ta Stomana, Jeřábek nebo Holzmann. A nebo si udělám z Moravy výlet do Rakous a koupit něco takového:

https://www.landwirt.com/gebrauchte/Geb ... hinen.html


Chlapík z Felderu mě přesvědčoval, že čekací doba je tak září a že to nikdo jetý neprodává, ale v AT a DE se občas něco objeví. Tak nevím, do čeho jít....
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stomana

Příspěvek od Hans »

No, nevím, jestli byste mi za zkažení radosti měl děkovat :-) Však on ten stroj nemusí být nutně špatný. Ale přinejmenším je sprostý podezřelý ;-)

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 34 hostů