Svěrky Bessey

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Svěrky Bessey

Příspěvek od ivoch »

Chci se zeptat lidí, kteří používají svěrky Bessey. Rád bych nějaké zakoupil, doposud jsem používal obyčejnější. Řeším klasické šroubové svěrky. Bessey dělá řady TG a TPN. Vizuálně jsou si podobné, avšak řada TG má více profilované ramena a také má vylepšený mechanismus proti nechtěnému posunutí ramene. To jsem se dočetl a také viděl na obrázcích. Má také větší upínací sílu, oproti TPN (6000 vs 5500N). Ovšem i cena je trochu jinde. Například svěrka 200x60 v TPN stojí 260Kč a TG 405Kč.

Teď tedy k věci - používá někdo oba druhy svěrek a má osobní zkušenost? Je mezi nimi takový drastický rozdíl, který by obhajoval rozdíl cen? Na netu jsem totiž porovnání obou proti sobě nenašel. Jsem hobík, nemám to jako živnost, tak zda by mi léta fungovaly i TPN.
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Svěrky Bessey

Příspěvek od witt »

Otázkou je, čím je ta větší síla daná, protože zjevně nejslabším článkem jsou ty plastové koncovky. V provedení bez nich je uváděna přítlačná síla 7000 N.

K dotazu se s dovolením připojím - zajímalo by mě, jak je na tom TG s prohýbáním v délce metr a více. Respektive jestli se nějak liší v té "pásovině".
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Svěrky Bessey

Příspěvek od Jiří »

Mám 16ks TPN 25B8BE a mohu 100% doporučit.
Je to kvalitní a silná svěrka.
Za sebe bych však nešel do čelisti kratší než 8cm a také délka méně než 25cm mi připadá už dost omezující.
Podle mne ideální svěrka.
mpis
Příspěvky: 58
Registrován: 07 úno 2017, 16:51

Re: Svěrky Bessey

Příspěvek od mpis »

Také používám typ TPN v různých délkách a nemůžu si je vynachválit.
Je otázka, zda výrazně dražší typ TG má tomu odpovídající lepší vlastnosti.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 88 hostů