Dubový stůl

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Dubový stůl

Příspěvek od jardako »

Díky za vysvětlení. Já bych ty luby sám od sebe přidělával dominem, což jak koukám by asi nebyl nejlepší nápad.

Na tom našem stole nemají oválné otvory ... vizte obrázek. Ale možná i tak tam nějaká vůle je ...
lub 2.jpg
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dubový stůl

Příspěvek od Hans »

Není to spíš tak, že ten plech je přidělanej k lubu a deska potom až k tomu plechu? Tam už oválné otvory jsou.


Hans
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Dubový stůl

Příspěvek od jardako »

No bylo by to logické. Ale není to tak. Jsou těsně vedle sebe.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dubový stůl

Příspěvek od Hans »

Tak pak mi už fantazie došla :-) Buď tam nějaká vůle přeci jen je nebo se na to vybodli a mají víru, že u zákazníka bude dlouhodobě stejná vlhkost jako u nich v dílně. Čert ví. Osobně bych si to nedovolil takhle udělat, leda by to bylo opravud blízko u sebe, řekněme do 30 cm.

Hans
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Dubový stůl

Příspěvek od jardako »

Kdyby to byla běžná zakázka, kolik byste si řekli za takový stůl? Nebo kolik je zhruba obvyklá / spravedlivá cena?
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Dubový stůl

Příspěvek od jardako »

jardako píše: 18 led 2021, 06:16 kolik byste si řekli za takový stůl?
Nikdo?

Ještě by mne zajímalo ... nevíte někdo, kde by se daly koupit takové tenké kovové pláty na zafrézování zespoda té desky?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dubový stůl

Příspěvek od Hans »

Tak cenu už máte danou v podstatě tím, za kolik jste to koupil. Nic není přesnějšího než tržní cena :-) Pak už je to jen diskuse o tom, zda to za tu cenu uděláte u nás nebo třeba v Polsku. Výdělek IT kontraktora v korporacích to ale nebude ani náhodou ;-)

Pásovinu koupíte normálně v železářství a pokud pružinovku, tak potom plocháč ve Feroně nebo tak něčem (nevím, co tam v Praze máte za podniky). Akorát že pružinovka se bude blbě vrtat...


Hans
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Dubový stůl

Příspěvek od jardako »

jvalik píše: 21 led 2021, 12:46 Tak cenu už máte danou v podstatě tím, za kolik jste to koupil. Nic není přesnějšího než tržní cena :-)
No to právě ne ... takhle by se truhláři neuživili (aspoň teda pokud musí kupovat spárovku). Výroba na zakázku je přece dražší než sériovka. Jako jednorázovka je to fajn, ale zajímalo by mne, kolik by si za takový stůl řekl normální truhlář ...
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dubový stůl

Příspěvek od Hans »

Mně tohle ale nepřipadá jako sériovka. Spíš že vymysleli určitej design a vždycky vyrobí jen pár kousků na sklad. Ale třeba se pletu, nevím. Sem chodí spíš nadšenci než živnostníci...

Hans
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Dubový stůl

Příspěvek od jbubik »

jardako píše: 21 led 2021, 12:59 ........ ale zajímalo by mne, kolik by si za takový stůl řekl normální truhlář ...
Není nejlepší průzkum v terénu? Zkuste si ho zadat u "normálních" truhlářů, co dělají s masivem....... ;)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů