Velké lamino desky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Velké lamino desky

Příspěvek od jardako »

podzemnyl píše: 28 pro 2020, 11:50 A mohu říct že 90% co se týče korpusu bylo použito Lamino.
Super, díky za reakci přímo z bojiště :-)

A těch 10% korpusů jste dělali z čeho / jak?
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Velké lamino desky

Příspěvek od jardako »

jardako píše: 03 pro 2020, 07:06 Jsou nějaké dobré pomůcky, jak je přesouvat, dostat na stůl a tak, aby to člověk nemusel neefektivně rvát silou?
Festool má teď takový pěkný stoleček, kterým ta deska jde hezky zvednout (0:48):
https://www.youtube.com/watch?v=SWCnSm-wOp8

Ale drahý jako pes ....
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Velké lamino desky

Příspěvek od witt »

Je to celkem jednoduchá konstrukce, neměl by být velký problém si to podle toho videa svařit.
Respektive podle tohoto videa:
https://www.youtube.com/watch?v=UtKyClsTzr8

Až tak geniální ale není, protože menší formáty na tom bez dalšího nenařežu - budou propadávat na zem. Stejně tak desku před formátováním jednoduše nezaříznu, protože na krajích podepřená není. Na to základní rozdělení to ovšem špatný nápad není.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Velké lamino desky

Příspěvek od jardako »

witt píše: 04 led 2021, 22:54 Je to celkem jednoduchá konstrukce, neměl by být velký problém si to podle toho videa svařit.
Uměl byste někdo něco takového vyrobit? Já asi ne, takový stoleček by se mi líbil a 30 tisíc se mi za něj dát nechce.
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Velké lamino desky

Příspěvek od witt »

A já myslím, že zvládl. Kdo uřízne pilkou prkno, uřízne i flexou jackel. A základní obsluha céóčka se dá naučit za půl dne, pokud je člověk hodně velké dřevo, tak dva dny. No a pak ještě pár dnů na to, aby pravý úhle byl i po svaření pravý úhel - to je vlastně na tom to nejtěžší. Zde je ovšem možné to - na rozdíl od dřeva - říznout a opravit. Já vím, že teď si všichni zámečníci ťukají na čelo, ale je to prostě tak :-)
Jsem spíš "dřevař", než "železář", přesto bych ten stolek na práci a hlavně potřebné vybavení označil za podstaně jednodušší, než třeba malou skříňku z masivu. Jen okouknout, jak je to udělané. Prakticky vše se dá nařezat z běžně dostupného materiálu. A pokud se dá sehnat i stejný odstín zelené "nitě", tak by se i ty ovládací prvky daly na 3d tiskárně okopírovat :D
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Velké lamino desky

Příspěvek od jardako »

witt píše: 06 led 2021, 12:08 A já myslím, že zvládl. Kdo uřízne pilkou prkno, uřízne i flexou jackel.
:-) No já svářečku doma mám (invertor), ale není to moje oblíbená činnost. Výsledky mého sváření nevypadají pěkně a nic složitějšího jsem nikdy nedělal ... no ale možná se nad tím ještě zamyslím.
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Velké lamino desky

Příspěvek od witt »

Tak to jsou 2/3 úspěchu :-)
A invertor jen na elektrodu, nebo multifunkci (tedy i CO2)? S elektrodou je to na začátek těžší, protože je potřeba se naučit zapálit a držet oblouk. A jackel se dá i snadno propálit. Existují ale elektrody pro "blbý" - kontaktní, které se táhnou po materiálu.

Pohledově pěkné sváry jsou nicméně o něco vyšší level, ale od toho je brusný kotouč do flexy :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů