Odsavačka Proma OP-1500

Vše co se týká truhlářského řemesla.
PetrK
Příspěvky: 13
Registrován: 17 pro 2021, 12:58

Re: Odsavačka Proma OP-1500

Příspěvek od PetrK »

Zatím jsem neměl čas se tím zaobírat, ale našel jsem tuto hubici - https://allegro.cz/nabidka/stojanova-hu ... ABEALw_wcB
Kdybych ji natlačil čím jak nejblíž k válci mohlo by to fungovat? Je ale pouze na 100 hadicí.
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Odsavačka Proma OP-1500

Příspěvek od witt »

Tohle se bude muset vyzkoušet praxí. Aby stroj dobře odsával (a je jedno jestli hoblovka, pila, nebo ruční bruska), tak musí být v těchto ohledech v první řadě dobře zkonstruován. Pokud vzduch strojem "bloudí", tak to může být i marný boj.
PetrK
Příspěvky: 13
Registrován: 17 pro 2021, 12:58

Re: Odsavačka Proma OP-1500

Příspěvek od PetrK »

Tak tu hubici bych tam stejně nenarval. Překáží tam tyč pro seřízení výšky stolu. (excentr). Budu muset něco vyrobit. V ideálním případě by měl vzduch proudit pouze kolem valce a pokud možno utěsnit aby vzduch nenasával mezi stolem a konstrukci? To bude pořádný ořech. Snad se k tomu přez víkend dokopu. Zatím díky všem za všechny rady.

Tak dneska jsem měl chvíli čas tak jsem udělal z překližky ten trychtýř. Zatím to vypadá nadějně. Ještě vymyslet jak to tam přidělat. A pak testovat jestli se to nebude ucpávat.
Obrázek
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Odsavačka Proma OP-1500

Příspěvek od Hans »

PetrK píše: 30 lis 2023, 17:05 Tak dneska jsem měl chvíli čas tak jsem udělal z překližky ten trychtýř. Zatím to vypadá nadějně. Ještě vymyslet jak to tam přidělat. A pak testovat jestli se to nebude ucpávat.
Obrázek
Nejlíp kdyby se to k tomu válci kromě rozšiřování zároveň trochu zužovalo (jakoby zplacaťovalo), aby byla zachována rychlost proudění.

Hans
PetrK
Příspěvky: 13
Registrován: 17 pro 2021, 12:58

Re: Odsavačka Proma OP-1500

Příspěvek od PetrK »

Zatím je výška toho trychtýře stejná jak na začátku tak u válce. Mezi válcem a ním je snad jen 1cm. Zatím testují na menších šířkách fošen a vypadá to dobře. Uvidím co to bude dělat jak budu hoblovat dejmetomu 35cm fošny. A pokud bude i v tom případě vše o.k. tak bych asi laboroval ještě s odsávačem samotným. Buď bych si koupil kartušovou filtraci, nebo silnější odsávač. Občas se objeví na inzerci acword ft200, nebo již zmíněný proma op-1500 a jemu podobné. U té kartušové filtrace si slibuji méně prachu a trochu zlepšení vlastnosti toho malého odsávače op-750.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Odsavačka Proma OP-1500

Příspěvek od Hans »

Bral bych spíš ten ACword. Pořídil jsem si před lety trojpytel a chodí to dobře. Proma je přeci jen holt... Proma :-)

Hans
PetrK
Příspěvky: 13
Registrován: 17 pro 2021, 12:58

Re: Odsavačka Proma OP-1500

Příspěvek od PetrK »

Tak po delším testování se ten trychtýř ucpával. Předělal jsem ho teda tak aby se směrem k válci zůžovalo. Tak zase budu zkoušet. Zatím mám pořád tu Promu op750. Koukal jsem po acword ft202. Ale ten už by mi zabral strašně moc místa a ještě bych musel nějak upravit výšku. A to o cca 30 cm. Takže buď zmenšit filtrační vaky nebo ty odpadní. Jestli nepomůže ta úprava trychtýře tak budu muset pořídit silnější odsavani.
PetrK
Příspěvky: 13
Registrován: 17 pro 2021, 12:58

Re: Odsavačka Proma OP-1500

Příspěvek od PetrK »

Takže ta úprava trychtýře zdá se že pomohla. Hobloval jsem čela postele cca 33cm a nic se neucpává. Ještě vyměnit hadici za pevné potrubí a pokud vymyslím jak zvětšit zkruž toho odsávače tak bych vyměnil odpadní vak za větší. Alespoň 200l abych nemusel tak často vysypávat.
Takže dík všem za rady.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů