Festool Domino - Odsavanie

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
macx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 led 2018, 10:38

Festool Domino - Odsavanie

Příspěvek od macx »

Ahojte,

po mesiaci cakania som sa stal majitelom mensieho Domina (DF500) a hned som narazil na mensi problem ohladne odsavania - Festool ma proprietarny system odsavania s ich vlasntnym bajonetom, takze standardna 35 mm tam nepasuje. Neviete o nejakej spojke, adapteri krory pojde zapojit na Domino aj standardnu 35 mm hadicu?

Zatial fungujem cez pevnu lepiacu pasku, kupovat vysavac Festool je krajna moznost, mozno by stacila len hadica?

Dik za kazdy tip.
xpumpa
Příspěvky: 13
Registrován: 03 črc 2018, 14:15

Re: Festool Domino - Odsavanie

Příspěvek od xpumpa »

Modeloval jsem par redukci pro 3D tisk vcetne Festool bajonetu pro normalni hadici.
https://www.prusaprinters.org/prints/30 ... cl-festool
klik
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2014, 06:50

Re: Festool Domino - Odsavanie

Příspěvek od klik »

na domino 700 pouzivam vysavac makita 2512L a ta ma takovou koncovku https://www.profinaradi.com/makita-p-81 ... gKEALw_wcB ta samotna guma se da odsroubovat, jsetli by pasovala na hadici jineho vysavace netusim, na dominu drzi v pohode
macx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 led 2018, 10:38

Re: Festool Domino - Odsavanie

Příspěvek od macx »

Dakujem za odpovede, aktualne to vyzera, ze budem musiet vymenit aj dielensky vysavac, kedze ako zistujem ma biednu filtraciu prachu.

Takze sa sirokym okruhom dostavam k otazke aky dielensky vysavac obstarat - nieco v triede prasnosti M, idealne s nejakou koncovkou pre spominane Domino. Okrem toho potrebujem odsavanie pre ponorku a excentricku brusku (modry Bosch, bohuzial kazda z nich ma inu koncovku odsavania), stolnu (jobsite) pilu od DeWalta a hrubkovaciu frezu (Makita). Urcenie je pre hobby dielnu, ale robim toho (narazovo) celkom dost, takze aj pilin a prachu je dost.

Festool by bol asi fajn, ale ceny astronomicke. Nejake odporucania, oplati sa Festool, alebo nieco od Boscha, Makity...?
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Festool Domino - Odsavanie

Příspěvek od jardako »

Já mám Festool CTM 26 E AC a jsem s ním spokojen. Koupil jsem ho už před časem relativně levně na nějakém německém eshopu.

Na jiné nářadí je občas potřeba nějaký adaptér, ale dá se. Má jednu hloupou nevýhodu ... když se ta festoolácká hadice odpojí od nářadí (např. Domina či pily), vysype se z ní trochu pilin. Mírně mne to irituje. Ale jinak fajn.
macx
Příspěvky: 11
Registrován: 26 led 2018, 10:38

Re: Festool Domino - Odsavanie

Příspěvek od macx »

Update - snad to niekomu pomoze: Standardny bajonet Bosch (pre radu vysavacov GAS je sucastou dodavky, zrejme aj pre dalsie typy od Boscha) perfektne sadne aj na odsavanie Domina.

Bohuzial som okrem bajonetu musel kupit aj ten vysavac:)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů