Začátečník

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Ramon
Příspěvky: 7
Registrován: 11 lis 2020, 14:07

Začátečník

Příspěvek od Ramon »

AHOJ,

je mi 20 let a nebaví mě furt sedět u pc a chci dělat něco co se mi líbí a dává smysl a bude naplňovat moje dny radostí a fantazií. Rád budu za veškeré rady. Chci začít dělat výrobky ze dřeva - auto, krmítko, model stavby, ... - Chci začít krmítkem pro ptáky, je to jednoduché a nasbíral jsem si nějaké dřevo venku a prostě to nějak popřilepím tavící pistolí. přibiju hřebíky kdyžtak něco přivrtám. Ale to je jen pro začátek, časem bych se chtěl dopracovat k tomuto https://www.youtube.com/watch?v=JJClSG5OuuE&t=77s - ale nechci dávat moc do toho velký budget, ale vím, že něco abych toto udělal je potřeba. Ale ten dotaz s kterým přícházím je asi to, kde seženu na tady tento produkt ve videu dřevo (popř celkově jaké je kvalitní a levné s kterým se dobře pracuje) a jestli musím koupit nějakou kvalitní lupenkovou pilu, horní frézku atd.. Vím je to trošku oříšek na začátek, ale nemusí to být hned může to být za měsíc, za 3 měsíce atd... ale na začátek něco chci dělat a učit se s těmito nástroji, ale nechci zase do toho cpát pětitisíce měsíčně jen za matroš. Tento pán ve videu typuji má nějaké měkké dřevo, co jsem tak postřehl, ale koukněte na to a poradte co by bylo na to super a kde se to dá sehnat. Díval jsem se na UNI hobby tam je toho dost.

Popř. nějaké tipy na začátek, jestli je dobré mít nějaký stul se svěrákem, atd.. jako mám bohužel jenom sklep, ale jak říkám chci něco dělat, skoro nic neumím a to mám maturu, železo je drahé a náročné, dřevo mi příjde nejštědrejší cesta jak něčeho dosáhnout, gastronomie není muj typ a na to být vrcholový hokejista nebo florbalista je pozdě :D

CO MÁM ZA NÁSTROJE : Kladivo, pilka ruční, malá ruční frézka https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Jemna ... so_clicked mám půjčene od dědy a to není žádný zázrak, nic to neubrousí jen to spáli. Pak mám nějaké svěrky, jedno dlátko, vrtačku bych sehnal, nuž řezací mám, smirky mám. Nejvíc co mi chybí je asi svěrák, ta vrtačka, stůl, a spís ta horní frézka nebo lepenková pilka.

Jinak me napadá, že dobře by si vyrábělo z překližky

Těším se na Vaše odpovědi.
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Začátečník

Příspěvek od witt »

Pěti tisíc do materiálu bych se nebál, spíš to bude chtít pořádné vybavení. Ten pán ve videu - pominu-li šikovné ruce a výbornou představivost - má hlavně ostré nástroje. Pokud chceš dělat něco podobného, budeš se muset nejdříve naučit brousit. To, co předvádí, je hodně vysoký level. Cvičit klidně můžeš začít s borovou kůrou, dobře by to šlo s balzou.
Ramon
Příspěvky: 7
Registrován: 11 lis 2020, 14:07

Re: Začátečník

Příspěvek od Ramon »

jasně na to beru ohled to co jsi vyjmenoval. Prosím, kde je dobré dřevo koupit popř, nějaké stránky přímo na ten druh dřeva - jako koukl jsem a balza - 140 cm - 32000,- ? Otázka jestli to je to cos myslel, A tušíš co on to v tom videu má za dřevo ?
Ramon
Příspěvky: 7
Registrován: 11 lis 2020, 14:07

Re: Začátečník

Příspěvek od Ramon »

AAAno už jsem to našel balzu myslíš překližku ? A co myslíš tim borovou kurou ?
Ramon
Příspěvky: 7
Registrován: 11 lis 2020, 14:07

Re: Začátečník

Příspěvek od Ramon »

AAAno už jsem to našel balzu myslíš překližku ? A co myslíš tim borovou kurou ?
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Začátečník

Příspěvek od witt »

Balza dřevo z balzovníku. Překližka vzniká slepením několika vrstev dřeva, pro to, co je ve videu, je naprosto nevhodná. 32 tisíc bude cena za kubík (bez DPH?). Borová kůra je kůra ze stromu jménem borovice, dá se najít v lese, což je místo, kde rostou stromy
DaveZbor
Příspěvky: 65
Registrován: 10 čer 2020, 05:52

Re: Začátečník

Příspěvek od DaveZbor »

Ahoj,
upřímně věci, které vyrábí chlapík na videu se člověk naučí až po letech praxe.
Vyber si na začátek jednosušší věci a snaž se pracovat hlavně s ručním nářadím, ať si získáš vzručnost.
;)
David :)
Ramon
Příspěvky: 7
Registrován: 11 lis 2020, 14:07

Re: Začátečník

Příspěvek od Ramon »

:D @witt

Jinak ano nepočítám s tím, že tohle budu vyrábět ze začátku když nemám ani stůl a nástroje, už jsem si udělál krmítko pro ptactvo, dále bude např. šachovnice, nebo stojánek na sluchátka a takové hovadinky.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 96 hostů