Prohýbání spárovky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Prohýbání spárovky

Příspěvek od ivoch »

Prosím o radu. Vyrobil jsem si dubovou desku (spárovku) v tloušťce 50mm a připevnil na původní kovové nohy.. Stůl je z 15% umístěn mimo střechu, prší na něj. Natřel jsem desku několikrát Hipstérem. No a problém je vidět na přiložených fotografiích. Část, která není kryta střechou začala pracovat. Část stolu, na kterou prší, se ohýbá. Předpokládám, že ta horní část saje vodu, zvětšuje objem a proto se takhle kroutí. Co dělat?

Zde jsou fotky ve vyšší kvalitě:

https://coptkmcz-my.sharepoint.com/:f:/ ... A?e=QS9hrR
witt
Příspěvky: 240
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Prohýbání spárovky

Příspěvek od witt »

Svlak či jiná příčná výztuha?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Prohýbání spárovky

Příspěvek od Hans »

V tloušťce 5 cm si myslím, že to svlak neudrží. Ještě se dá stůl zespodu podélně na pár místech částečně proříznout a nechat třeba jen horní cenťák. Venkovní nábytek se holt většinou dělá už rovnou s mezerama...

Hans
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Prohýbání spárovky

Příspěvek od ivoch »

Vím o mezerách, ale na původní železnou konstrukci to nešlo. Musel bych tam přivařit příčné výztuhy, abych to pak mohl udělat s pár mm mezery. Nu výztuhy - napadlo mě zespodu do desky vyfrézovat drážku a umístit nějakou železnou výztuhu. Dále pak stůl uzavřít proti vsakování vody vhodným nátěrem. Případně nejjednodušší řešení - stůl přesunu na jiné místo, kde bude celý krytý pod střechou.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 hostů