Rekvalifikační kurz na truhláře

Vše co se týká truhlářského řemesla.
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Rekvalifikační kurz na truhláře

Příspěvek od witt »

jardako píše: 06 srp 2020, 01:16
witt píše: 05 srp 2020, 17:37 2) Je velmi frustrující, když se nepotkávaly představy mé s představami zákazníka, respektive s tím, co byl ochotný zaplatit.
Mohl byste prosím trochu rozvést tohle?
Problém byl v tom, že jako amatér jsem to chtěl dělat tak, jako bych to vyráběl pro sebe. A vše jsem bral jako "svoje děti". Takže jsem například vyrobil celkem vymazlenou skříňku z masivu, kterou jsem se skřípěním zubů nakonec napatlal jakousi příšernou barvou.
Dělal jsem také třeba jedné paní do starého činžáku dvířka do výklenku s plynoměrem. Když jsem je namontoval, tak se svěřila, že to je "jen takové provizorium", že příští rok čeká barák rekonstrukce a dveře půjdou na směťák...
Jiný si zase objednal police z lamina s tak hnusným dekorem, že se mi na to ani nechtělo šahat.
Prostě jsem neměl ten profesionální odstup a ani pozici, že bych mohl zákazníky posílat do háje.
Modřín
Příspěvky: 102
Registrován: 11 lis 2019, 08:19

Re: Rekvalifikační kurz na truhláře

Příspěvek od Modřín »

Momentálně procházím něčím podobným. Chci zkusit dělat řemeslo tradičně a chci řemeslnou živnost s tím, že prostě nadělám nějaké věci a buď je někdo koupí, nebo alespoň někdo řekne, že tenhle styl se mu líbí a chtěl by sice něco jiného, ale v souladu s tím, co já dělat chci.

Jinak poznámka k té luxusní práci pro bohatší zákazníky. Naprosto souhlasím, že opravdu dobrý musí být člověk výhradně v případě, že ten zákazník tomu rozumí. Jinak naprosto stačí naplnit nějaké očekávání, které je často někde uplně mimo představy toho, kdo tomu trochu rozumí. Tuhle chtěla tchyně zástěnu na terasu a já jí vymýšlel rámovou konstrukci s výplněma a říkal sem, že to bude chvíli trvat, protože to je hodně velký a nebude to uplně legrace (dělám všechno jen ručníma nástrojema unplugged). Nakonec se ukázalo, že by byla nejradši, kdybych to celý sešrouboval, hlavně že by to bylo rychle :D Výsledný kompromis je, že se na ten rám našroubovaly plotovky a natřelo se to lazurou, kterou je natřená celá ta terasa. Když sem odjížděl, kladl sem jí na srdce, ať hlavně nikomu neříká, že sem to dělal já, ale ona je naprosto spokojená a přijde jí to pěkný.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů