Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od jardako »

mpis píše: 03 srp 2020, 07:34 V Německu bude od 15.9.2020 a vyjde, sice ne moc, ale přece, trochu levněji.
https://www.rubart.de/index.php?product=10147211
Festool pořád nemá nějaké díly a Kapex teď dle nich bude někdy na přelomu listopadu a prosince. To už je trochu zoufalé čekání a už jim ten termín moc nevěřím. Přemýšlím, jestli vzít ten Dewalt nebo provizorně Lidl ... a nebo přežít bez pokosové pily dalších x měsíců ...
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od jbubik »

jardako píše: 22 zář 2020, 20:38 Festool pořád nemá nějaké díly a Kapex teď dle nich bude někdy na přelomu listopadu a prosince. To už je trochu zoufalé čekání a už jim ten termín moc nevěřím. Přemýšlím, jestli vzít ten Dewalt nebo provizorně Lidl ... a nebo přežít bez pokosové pily dalších x měsíců ...
JJ, takhle čekám na velké domino, které už nikde skladem není.
Ale Kapex 120 u některých prodejců v Německu ještě zbyl. Například https://www.sautershop.de/festool-alle- ... ex-ks-120/
Slušný e-shop, už jsem tam leccos koupil. Není ale nejlevnější.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od jardako »

jbubik píše: 23 zář 2020, 12:24 Ale Kapex 120 u některých prodejců v Německu ještě zbyl.
Díky. No já bych chtěl tu nejvyšší variantu (kterou ten eshop nemá) a taky vzhledem k tomu, jak je to drahé, se snažím co nejvíce optimalizovat cenu.
Tak třeba Festool překvapí a nakonec nějaké ty chybějící součástky sežene dříve. A taky by se mohli zamyslet nad optimalizací svých dodavatelů (mít jich více atd.).
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od witt »

jardako píše: 22 zář 2020, 20:38 Festool pořád nemá nějaké díly a Kapex teď dle nich bude někdy na přelomu listopadu a prosince. To už je trochu zoufalé čekání a už jim ten termín moc nevěřím. Přemýšlím, jestli vzít ten Dewalt nebo provizorně Lidl ... a nebo přežít bez pokosové pily dalších x měsíců ...
S tím Lidlem... pořídil jsem si ji na chalupu, abych tolik neplakal, kdyby si ji nějaký lump odnesl. A vlastně ji nemůžu absolutně nic vytknout. Sice má o chlup menší prořez, než ta co mám doma, ale ten stejně zpravidla nevyužívám. Jen jsem ji tedy musel složit ze dvou, každá měla nějaký nedostatek. Lidl má naštestí velmi benevolentní vracení politiku a absolutně se na nic neptá a ani nekouká :-)

A popravdě ono se úplně v pohodě dá žít i bez ní. Stačí dobré "sáně" na cirkuli.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od jardako »

witt píše: 23 zář 2020, 22:04 Jen jsem ji tedy musel složit ze dvou, každá měla nějaký nedostatek.
A co to bylo za nedostatky?
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od jbubik »

jardako píše: 23 zář 2020, 13:50 Díky. No já bych chtěl tu nejvyšší variantu (kterou ten eshop nemá) a taky vzhledem k tomu, jak je to drahé, se snažím co nejvíce optimalizovat cenu.
No, já tedy nevím, při dnešním kurzu cca 27,7 vychází sólo pila na cca 34 a půl tisíce, u nás největší sleva, která se dá sehnat, je 20%, takže je pak za cca 33 a něco. Kolejnice k tomu obě cca 16 a jsme lehce přes 50, což plus minus stojí u nás po slevě 20% set. A mám pilu hned a kolejnice za týden. Aniž bych musel utrácet za šrot z Lidlu, který navíc využiji jen po přechodnou dobu. A čekat do Vánoc........

Ale je to věcí každého soudruha :D
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od witt »

jardako píše: 24 zář 2020, 05:46
witt píše: 23 zář 2020, 22:04 Jen jsem ji tedy musel složit ze dvou, každá měla nějaký nedostatek.
A co to bylo za nedostatky?
V jedný drhlo to lineární ložisko, tak jsem došel pro druhou a u tý se snad při sestavování někdo zbláznil, protože veškeré spoje byly dotažný úplně na krev a nešly těměř povolit, případně byly stržené závity. Takže jsem z ní přehodil ten díl s lineárními ložisky. A tu druhou vrátil s tím, že drhne...

Na chalupě mám skoro vše z Lidlu a z více kusů je holt nutné občas vybírat. Ale, když to Číňan neodflákne, tak to podle mě nejsou úplně špatné věci. Třeba ta jejich pásová bruska, je na první pohled taková fórová, ale funguje líp, než ten krám od Narexu, co mám doma. A to byla více než pětkrát levnější. Ale to je jiný příběh...
mensikd
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2014, 18:31

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od mensikd »

Ahoj.
K těm značkám - já mám Metabo KGSV 72 XAct Sym a nemůžu si ji vynachválit. Měnil jsem ze starší Metabo KGS 216 M. Super pomalý rozběh, odsávání je poměrně efektivní, má zákluz dopředu (podmínka pro mou malou dílnu). Max. spokojenost.

David.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od jardako »

Ahoj, tak mám ten Kapex. Je docela pěkná, ale fakt střílí. Jednou dokonce nejspíše nějakým odrazem dost nepříjemně střelila do mne.
Bylo mi řečeno, že střílí všechny pokosové pily na světě a je potřeba s tím počítat.

To mne zaujalo. Fakt to tak je??? Taky vaše pily střílí?
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Nejlepší pokosová pila na světě: Festool, Dewalt, Makita

Příspěvek od witt »

Všechno, co se točí může střelit - s tím je třeba alespoň v teoretické rovině nutné počítat. Nicméně si nevybavuju, že by mě někdy něco trefilo, či letělo okolo. Zpravidla se to odehraje někde v útrobách stroje - prostě trefí sám sebe a vlítne to někam dovnitř.
Na Kapexu jsem nikdy neřezal. Jediné, co o něm vím, je, že se říká, že střílí. A že ho občas kvůli tomu někdo nemá rád. Takže buď je to nějaká "kampaň", nebo opravdu střílí víc, než je mezi truhlářskými stroji obvyklé.
A jak to "střílení" v podáně Kapexu vlastně vypadá? Jako že uříznu půl centimetru špalíku a on vylítne ven?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů