Formátovací pila FP 300 WMASTER

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Marty24
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2018, 10:47

Formátovací pila FP 300 WMASTER

Příspěvek od Marty24 »

Zdravím všechny,měl bych dotaz. Jak jste spokojeni s touto pilou? Přemýšlím o koupi,ale rád bych slyšel názor někoho,kdo s ní má zkušenosti.Děkuju Martin
Marty24
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2018, 10:47

Re: Formátovací pila FP 300 WMASTER

Příspěvek od Marty24 »

Opravdu není nikdo,kdo by měl zkušenost s touto pilou?
mr.ricardo
Příspěvky: 12
Registrován: 22 úno 2020, 18:58

Re: Formátovací pila FP 300 WMASTER

Příspěvek od mr.ricardo »

Zdravím, mám něco přes rok větší Wmaster 315. Má pár drobných mušek, některé detaily by asi mohly být řešené jinak, ale celkově za ty peníze bezkonkurenční stroj. S přesností nemám problém, údržba je snadná a rychlá a hlavně minimální :), odsávání dostatečné. Jednání s OPP v pohodě, i s technikem, který nám jí uváděl do provozu. Jen teda pozor na dostatečný přívod, museli jsme udělat od rozvodnice nový, kvůli motorové brzdě je potřeba vyšší jištění a alespoň 5x2,5 vodič.
Marty24
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2018, 10:47

Re: Formátovací pila FP 300 WMASTER

Příspěvek od Marty24 »

Moc děkuji za reakci. 315 by se mi libyla víc, ale do dílny ji nedostanu. Už jde se byl podívat v Poličce a jednání super. Pan mne provedl celou výrobou a vše krásné ukázal, vysvětlil. Teď už si jen musím vybrat, co všechno budu chtít a těšit se na nový stroj.
mr.ricardo
Příspěvky: 12
Registrován: 22 úno 2020, 18:58

Re: Formátovací pila FP 300 WMASTER

Příspěvek od mr.ricardo »

Nojo, 315 už je docela kus mašiny, je tam skoro všechno masivnější, ale zase je pevná a stabilní. Co se týká příplatků, tak určitě se vyplatí excentrická upínka, to je hodně pohodlný pomocník. Úhlovací pravítko taky určitě ano. Ještě jeden doraz na pravítko, abys nemusel pořád měnit, když režeš dva rozměry, což je celkem často. Horní odsávání jsem nebral, dá se pohodlně dodělat doma. Motor si myslím stačí 4kW, už jsem na tom rozmítal 60 dub nebo na plnou hloubku smrkový hranoly a pila se ani nezadýchala. Délka stolu podle místa, no a předřezová jednotka samozřejmě podle toho, co budeš řezat. Tak dobrý výběr a ať slouží.
Marty24
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2018, 10:47

Re: Formátovací pila FP 300 WMASTER

Příspěvek od Marty24 »

Tak nějak jsem si myslel, že bych vzal ještě jeden preklopny doraz a uhlovaci pravítko a i ten excentricky přítlak. Kdyby se mi 315 vešla, tak neváhám ani chvilku. Za ty peníze se mi moc libyla. Byl jsem se kouknout ještě na Hammer, ale obchoďák mne nepřesvědčil. A cena byla i bez DPH vyšší než OPP. Děkuji za rady. Martin
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 9 hostů