Formátovačka od Hammera

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Formátovačka od Hammera

Příspěvek od jbubik »

Bazik píše: 24 dub 2020, 13:04 Jinak co se týká formátky od Hammera, záleží kolik chceš investovat, ale pokud cca kolem 100k, tak je podle mě lepší varianta ABG Basic 260, která nadělá za slušné peníze hodně muziky bez servisů a problémů.
No, tak jsem ji v BG Techniku bezvýsledně poptal. No response. Pokud se týká ostatních, Panas na SCM poslal nabídku, která nebyla k jednání, Felder se mi věnoval víc, než jsem čekal a dojednali jsme si dobrou cenu.

Je to jistě o filozofii každé firmy, jak prodává své výrobky, ale protože nekupuji cokoliv od prodejců, co nereagují nebo špatně reagují už ve fázi obchodní, protože pak vůbec nebudou reagovat ve fázi servisní, tak asi i přes všechny nedostatky Hammeru je rozhodnuto. Doufám že toho nebudu časem litovat.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Formátovačka od Hammera

Příspěvek od jardako »

A jakou přesně tedy kupujete? Těším se na Vaše zkušenosti s ní ...
KarelP
Příspěvky: 1
Registrován: 07 kvě 2020, 07:18

Re: Formátovačka od Hammera

Příspěvek od KarelP »

Zdar,
mám OP201 8let, živím se výrobou různých rámečků, designových poliček a dřevěných hraček, řezu na ní převážně dub a buk, občas nějaké exotické dřevo, doplňkově lamino. Vše malé dílce. Pilu mám v plné výbavě ( posuvné saně, dlabačku, předřez na lamino, 4KW motor Siemens s rychlobrzdou ). K popisovaným výtkám, mohu jenom doplnit, že opravdu záleží na co pilu používáte, podle toho hodnotíte. Je to pidi pila na malý dílce / do truhláren jí používaj jako doplňkovou pilu k hlavní pile ), mě ale vyhovuje, pravítko sice má upínání s obou stran, ale zase je naprosto pevný a dá se používat oboustranně k pilovému kotouči, stůl já má rovný ne žádný průhyb 1,5mm, jak někdo psal. Vozík je citlivější na užívání, to je daný konstrukcí. Pro můj účel me vyhovuje.Lepší než ledajaká china stavebnice.

KP
mensikd píše: 04 kvě 2020, 15:25 Dobrý den,
taky mám OP 201. Už bych ji nebral z mnoha důvodů co tu psali přede mnou. Já mohu další přidat - kotouč 250mm nezajede do stolu. To je pro mou malou dílnu kámen úrazu. Vozík mám furt dole, prakticky použitelný je jen omezeně. Co má ta pila super je motor :). Řezal jsem na ni masivní fošny a výkonu má na to dost (ale používám CMT kotouče). A výhodou je, že je z ČR. Ale to je bohužel asi vše, co se o ní dá říct ;).

Jinak ohledně formátek z OPP - mají stejný agregát jako OP 201 - tedy alespoň Ty menší formátky - takže za mně to není volba.

Vidím to na formátku od Feldera (Hammer B3W) se spodní frézkou - ale vidím ji dost daleko v budoucnosti, protože ta cena je poněkud větší (kulantně řečeno).

S pozdravem,
David.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti