Voba protahovačky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Voba protahovačky

Příspěvek od witt »

A není problém spíše v tom, že není "namazaný" ten stůl, respektive, že je třeba od smůly?
marek111
Příspěvky: 25
Registrován: 22 kvě 2019, 10:24

Re: Voba protahovačky

Příspěvek od marek111 »

za mňa Metabo DH330, mám ju už rok a zatial max. spokojnosť, snip skoro nulový, nože stále ostré. Zrovnávam hlavne smrek a dub.
pavelkraus
Příspěvky: 30
Registrován: 09 kvě 2013, 23:58

Re: Voba protahovačky

Příspěvek od pavelkraus »

witt píše: 05 kvě 2020, 23:43 A není problém spíše v tom, že není "namazaný" ten stůl, respektive, že je třeba od smůly?
Bohužel, problém je ten, že na ty válce se snadno nachytá prach z hoblování a pak prostě prokluzují. Když je očistím tak to nějakou chvilku funguje. Myslím, že ten minimálně přední měl být vroubkovaný...
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Voba protahovačky

Příspěvek od miru01 »

Podávací váleček u dewaltu proklouzne, když nejsou namazané stoly. Stačí pravidelně lehce maznout a je po problemu. Já používám kluzivo.
pavelkraus
Příspěvky: 30
Registrován: 09 kvě 2013, 23:58

Re: Voba protahovačky

Příspěvek od pavelkraus »

Pravdu máš, já nikdy nemazal, zdálo se mi, že ty vyleštěné stoly budou klouzat dostatečně, dnes jsem namazal obyč mýdlem, jen pár čar a nemusel jsem vůbec tlačit na trámek. jelo to samo. Tímto se omlouvám "witt", že jsem ho uvedl v omyl. ;-)
P.
Macik
Příspěvky: 6
Registrován: 10 lis 2016, 14:26

Re: Voba protahovačky

Příspěvek od Macik »

Pěkný den tak jsem se dostal k volbě protahu a přemýšlím nad DeWalt, Makitou či Metabem jsou to podobné stroje a teď který z nich? Mám malou dílnu a pořád se stěhuji proto volba takového jinak bych šel do repasu staršího litinového. Co budu hoblovat? Třeba teď mám asi kilometr latí z modřínu na plot, občas tvrdé dřevo. Mám přístup k KDR 200 a je to opruz s nastavením nožů. Prosím pordte který z výše zmíněných strojů vybrat. Lukáš
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 9 hostů