Pásova píla

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: Pásova píla

Příspěvek od sekvoja »

Môžem s tebou len súhlasiť ,že ložiská sú lepšie - ja som len napísal ,že tie keramické nie sú až taká tragédia.
V poslednej dobe tu diskusia dosť viazne ,tak som rád za každú výmenu nazorov ;)
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od Bazik »

Je to tady mizerné poslední 2 měsíce. Asi všichni přestavěli dílny na pálenice :D
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: Pásova píla

Příspěvek od sekvoja »

ešte rozšírim tému na pílové pásy - poradí niekto značku dobrých pílových pásov ?
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pásova píla

Příspěvek od ivoch »

nebud_drevo
Příspěvky: 12
Registrován: 07 zář 2018, 08:21

Re: Pásova píla

Příspěvek od nebud_drevo »

ahoj, další alternativa je tady: https://www.tuffsaws.co.uk/. Je tam velmi srozumitelně popsáno k čemu který pás je, jaký jsou v nich rozdíly, co nemaj skladem, to obratem vyrobí a dle recenzí je kvalita výborná. Nemůžu porovnat s jinými, protože jiné pásy jsem neměl, sám jsem s nimi spokojen. A poštovné je celkem v pohodě, v ceně nákupu se to ztratí.
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: Pásova píla

Příspěvek od sekvoja »

Páni ďakujem - naštudujem.
Pílu síce ešte nemám :cry: , ale chcem byť pripravený a vybrať niečo kvalitnejšie.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od Bazik »

sekvoja píše: 22 úno 2019, 14:28 Páni ďakujem - naštudujem.
Pílu síce ešte nemám :cry: , ale chcem byť pripravený a vybrať niečo kvalitnejšie.
Trochu to tu opráším, používám teď necelý měsíc tyto https://www.igm.cz/igm-carbon-force-hoo ... -8mm-2tpi/
a jsem spokojený jak blecha. Krásný a rychlý řez, nic nepíská, hlavně neuhýbá. Pásy o Pilany už mi nesmí do ruky.
Jen by mohly být trochu levnější, ale zase to vypadá, že vydrží fakt dlouho.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od Bazik »

Ahoj pánové, trochu to tady oživím.
Koketuju s myšlenkou prodat svoji pasovku Bernardo a koupit něco s vyšší prořezem a lepším vedením.
Zaujala mě pásovka od Laguny, model 18BX, která je teď v akci a nebo JET JWBS-18, která už ale prořízne o 6 cm míň než Laguna a nevím nevím co to ložiskové vedení.

Máte někdo zkušenost s těmato pilama, případně máte někdo jinou pilu kolem 80k, která prořízne ideálně 45 cm?
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Pásova píla

Příspěvek od jardako »

Já plánuju časem koupit pásovou pilu od Felderu, z řady "Professional". Tak nějak kvůli poměru cena / výkon jsem uvažoval o FB610.
https://www.felder-group.com/cs-cz/prod ... ne-p142939

Ta prořízne 410mm. Na co potřebujetete 45cm? FB710 umí 46cm, přišlo mi to zbytečné, ale třeba si zatím jen neumím vše představit ....
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od Bazik »

Velký prořez potřebuju pro řezání mokrých kmenů na polotovary pro soustružení, teď mám prořez jen 280mm a velké kusy musím jezdit řezat ke kamošovi. U toho většinou řezem výšku kolem 45cm, ale čím víc, tím lip - pro rezervu.

Felder FB610 určitě nebude v ceně kolem 80 000Kč. Pila je to hezká, robustní, ale poměr cena výkon mi tam nepřijde právě moc dobrý.

Zatím mě nejvíc zaujala ta Laguna. Velikostně je ta pila dost podobná té mojí současné, takže by mi nezabrala extra víc místa a prořez je tam větší o 2/3. 280mm vs. 463 mm.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů