Pásova píla

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Pásova píla

Příspěvek od jardako »

OK, díky
Bazik píše: 27 dub 2022, 14:04 Felder FB610 určitě nebude v ceně kolem 80 000Kč.
Je, ale bez DPH.
pily.jpg
pily.jpg (188.88 KiB) Zobrazeno 2310 x
V tom letáku je chyba, výška řezu má být 410 u těch nižších typů
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od Bazik »

80k jsem myslel s daní. Nicméně se podívám alespoň na tu FB510 a porovnám to s Lagunou. Na první pohled u tak robustních pil tak titěrné podélné pravítko.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Pásova píla

Příspěvek od jardako »

Bazik píše: 04 kvě 2022, 12:15 Nicméně se podívám alespoň na tu FB510 a porovnám to s Lagunou.
Už jste to prozkoumal? A jak to vidíte?

Já plánuji časem koupit asi tu FB710. Máte někdo zkušenosti s pásovými pilami od Feldera? Je s nimi v něčem problém?
juros1
Příspěvky: 16
Registrován: 12 črc 2021, 22:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od juros1 »

Ja som nedavno kupil Lagunu 14BX. Som len hobbik a je to moja prva pasova pila, takze neviem porovnavat. Vyberal som medzi Hammer pilami a Lagunou a prislo mi ze Laguna ma za obdobnu cenu viac uzitocnych veci. Najma pedal na rychle zastavenie pasu, zaroven vypne motor. Vyuzivam velmi casto, je to praktickejsie nez pustat obrobok a hladat tlacitko. Dalej ma paku na rychle napnutie/vypnutie pasu, cize ziadne krutenie kolieskom a hladanie povodnej sily napnutia. No a tiez ma v cene keramicke voditka za co sa v Hammeri priplaca a mala aj vacsi prerez nez Hammer, ale na max som sa zatial nikdy nedostal. Tolko z mojich nedavnych skusenosti :)
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od Bazik »

Jel jsem se na Felder FB610 dívat na Slovensko a musím říct, že mě zklamala. Myslel jsem si, že to bude větší hitparáda, jejich formátky nebo spodní fréza jsou krásně zpracované.

- První co mě vyděsilo bylo, že nemá napínací páku a opravdu se mi nechce každý den napínat pás a sledovat jestli ho mám stejně napnutý jako včera
- Kolo pro zvedání horních vodítek(posuvných) má takové tři paprsky jak na sloupové vrtačce. Když chceš vodítka posunout o víc jak 10cm tak to kolo musíš nesmyslně přechytávat v ruce, nechápu proč tam nedali klasické kolo s držadlem jako mají pro napínání pásu
- Myslel jsem, že Felder má keramiku v základu, ale v základu jsou tam takové ocelové/litinové vidící terče a teda solidně to jiskřilo, když je jich pás dotknul, ty keramické už jsou fajn, ale bohužel až za příplatek, což mně při tak vysoké ceně teda dost sere.
- Poslední důvod proč jsem odjížděl s nepořízenou bylo to, že stůl šel hrozně špatně naklápět.

Suma sumárum - ze dvou metrů nádherný stroj, robustní, ale jak si ho víc osaháš, zjistíš, že soudruhům u Feldera asi v půlce vývoje došli peníze a tak zbytek ovládacích prvků odflákli a ořezali tak, aby se vešli na pro ně reálnou a pro mě už nezajímavou cenovku.

Rozhodl jsem se tedy pro Lagunu 18BX, keramika je stejná jak ta u Feldera za příplatek a jak píše Juros1, ten pedál na vypnutí motora a zastavení je super. Stačí na ten pedál trochu klepnout a pila je hned zastavená a nemusím se natahovat k vypínači.
+nastavím si napnutí pásu a po práci jen sundám rychlopáku dolů a když ji pak jedním šmahem zase zvednu, pás je stejně napnutý jako předtím.
Koupil jsem si k tomu pás s tvrdokovem, není to nejlevnější sranda ale teda takový řez na pásovce jsem v životě neviděl. Úplně hladký :shock:

jardako píše: 18 kvě 2022, 11:38
Bazik píše: 04 kvě 2022, 12:15 Nicméně se podívám alespoň na tu FB510 a porovnám to s Lagunou.
Už jste to prozkoumal? A jak to vidíte?

Já plánuji časem koupit asi tu FB710. Máte někdo zkušenosti s pásovými pilami od Feldera? Je s nimi v něčem problém?
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Pásova píla

Příspěvek od jardako »

Bazik píše: 23 kvě 2022, 10:22 Jel jsem se na Felder FB610 dívat na Slovensko a musím říct, že mě zklamala.
Díky, dává to smysl. Pily od Felderu mají o dost silnější motor .... nevadí to ani u nějakého tlustého kmene?

A který konkrétně pás jste koupil?
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od Bazik »

jardako píše: 23 kvě 2022, 12:43
Bazik píše: 23 kvě 2022, 10:22 Jel jsem se na Felder FB610 dívat na Slovensko a musím říct, že mě zklamala.
Díky, dává to smysl. Pily od Felderu mají o dost silnější motor .... nevadí to ani u nějakého tlustého kmene?

A který konkrétně pás jste koupil?
Konkrétně tento https://www.igm.cz/igm-carbide-resawkin ... -1-5-2tpi/
Ten řez je až neuvěřitelný, jak bude čas, dám sem fotku.

Výkon mi přijde dostatečný, v sobotu jsem řezal už zaschlý kuláč ořešáku průměru kolem 40cm a bez problému. Se suchou švestkou si taky poradil bez problému, nepoznal jsem nějaký výkonový nedostatek, stará pila a klasické HSS pásy se v té švestce hodně trápily..

Jediné co budu muset řešit je úhlové pravítko. To k Laguně nebylo a časem ho určitě budu potřebovat, zatím tam dávám menší pravítko z pily, ale ideálně mít u každé mašiny sólo.
mensikd
Příspěvky: 15
Registrován: 22 dub 2014, 18:31

Re: Pásova píla

Příspěvek od mensikd »

Zdravím.

Co se týče pásu, tak jsem začal nakupovat na Simonds.cz a maximální spokojenost. Zvláště ten karbidový pás je absolutně úžasný i na té mojí pile z Uni-Max. A hlavně - díky těm pásům je moje pila použitelná, předtím jsem uvažoval, že se ji zbavím, teď jsem schopen při troše seřízení pily a práce po řezání(broušení) řezat i velmi tenké kusy na dýhování (1mm).

David.
Hanes
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2021, 11:43

Re: Pásova píla

Příspěvek od Hanes »

Potřeboval bych poradit. Sháním stroj, který by řezal přímočaře, relativně přesně, ke kterému by byl podobný přístup jako k lupínkové el. pile, ale uměl by řezat výšku až k 10cm jako pásová pila.
U pásové pily mi nevyhovuje, že na jedné straně může přečnívat řezaný objekt jen o pár desítek cm, protože tam běhá ten pás zpátky, k lupínkové se přistupuje jakoby "čelně", jestli mi rozumíte, ale zase je moc jemná a výšku řezu 4-5cm. Prakticky vzato bych mohl vzít přímočarou pilu a otočit ji vzhůru nohama, jenže listy v ní mají tendenci uhýbat materiálu po létech, proto by bylo dobře, kdyby byl list ukotvený i nahoře. Kotoučové pily nevyhovují jednoduše proto, že nejsou přímočaré.

Věděl by někdo, jestli existuje to, co sháním a jak se to jmenuje, nebo chci něco, co je nesmysl? :)
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od witt »

Hanes píše: 19 zář 2022, 15:58 U pásové pily mi nevyhovuje, že na jedné straně může přečnívat řezaný objekt jen o pár desítek cm, protože tam běhá ten pás zpátky
Staré litonové pily běžně mívají kolem 70 - 80 cm - to je málo?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 5 hostů