Pásova píla

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Pásova píla

Příspěvek od jardako »

Formátovací / stolní okružní pila? Nebo Fein / Festool / Parkside oscilační bazmek?
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Pásova píla

Příspěvek od jbubik »

Hanes píše: 21 zář 2022, 12:32 Různé typy konstrukčních spojů, propojů do mříží atp. Nechce se mi to dělat ručně, je toho moc :)
Hanes píše: 20 zář 2022, 20:06 Určitě ne, protože těžko s ní říznu tak, aby byl řez po celé délce stejně hluboký.
Tohle umí formátka. Po délce i napříč.......a napříč pokosovkou v hranolu 10 x 5 cokoliv mezi 0 a 100 %, stačí nastavit doraz....
Hanes
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2021, 11:43

Re: Pásova píla

Příspěvek od Hanes »

A jak z pily s rotujícím kolem dostanu naříznutí, které bude po celé výšce řezu stejně hluboké? Já do toho potřebuju vyřezávat hranatá účka. Naříznout na správnou hloubku a vytlouct dlátem.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Pásova píla

Příspěvek od Hans »

Hanes píše: 22 zář 2022, 08:27 A jak z pily s rotujícím kolem dostanu naříznutí, které bude po celé výšce řezu stejně hluboké? Já do toho potřebuju vyřezávat hranatá účka. Naříznout na správnou hloubku a vytlouct dlátem.
Take svislou drážku? A nemůžete tu lať povalit tak, abyste tedy dělal drážku vodorovnou? Těch 10 cm udělá každá pokoska s pojezdem. Nebo to uděláte i horní frézkou, pokud bude drážka řekněme od 5 mm šířky nahoru. To je v podstatě i nejpřesnější způsob, máte rovné dno a nemusíte ani sekat dlátem.


Hans
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Pásova píla

Příspěvek od jbubik »

Hanes píše: 22 zář 2022, 08:27 A jak z pily s rotujícím kolem dostanu naříznutí, které bude po celé výšce řezu stejně hluboké? Já do toho potřebuju vyřezávat hranatá účka. Naříznout na správnou hloubku a vytlouct dlátem.
Tak teď jsem znejistěl, zda rozumím tomu, co chcete. Protože mně ten úkol přijde docela jednoduchý, ale je možné že každý píšeme o něčem jiném.
Je to tak, že chcete ty latě spojovat přeplátováním nebo se pletu?
Hanes
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2021, 11:43

Re: Pásova píla

Příspěvek od Hanes »

Hans i jbubik: Pokoska umí pojezd i tak, že nedořízne až dolů, tedy jakoby "skrz"? To by bylo skutečně řešení, to jsem nevěděl, že jde. S formátovací si to představit umím, tu znám, ale tam by se muselo furt šíbovat s motorem nahoru dolů.

Pokusil jsem se to nakreslit, dvojrozměrně. Je to naprosto banální úloha, doteď jsem to pižlal ručně. Ano, odborně je to spoj přeplátováním.
rezy.png
rezy.png (2.57 KiB) Zobrazeno 1540 x
jbubik
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2020, 18:56

Re: Pásova píla

Příspěvek od jbubik »

Hanes píše: 22 zář 2022, 10:05 Hans i jbubik: Pokoska umí pojezd i tak, že nedořízne až dolů, tedy jakoby "skrz"? To by bylo skutečně řešení, to jsem nevěděl, že jde. S formátovací si to představit umím, tu znám, ale tam by se muselo furt šíbovat s motorem nahoru dolů.
Jo, nastavím si doraz. Jen musím počítat s tím, že šířka prkna je limitovaná. U formátky ji limitovanou úplně nemám a hlavně můžu postupně posunem latě podle pravítka "vyfrézovat" drážky i v ploše osazení a jen ji dočistit dlátem (dají se tak třeba dělat perfektní čepy). A horní frézkou to mohu "vybrat" celé dočista, i když uznávám, že tady je trochu složitější ji na tu lať přesně usadit.
Nebo čepovka a dláto :D, ale to jste zavrhl........
Metod spousta
Hanes
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2021, 11:43

Re: Pásova píla

Příspěvek od Hanes »

jbubik: Díky za tipy a pomoc!
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od witt »

Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od Bazik »

Hanes píše: 22 zář 2022, 10:05 Hans i jbubik: Pokoska umí pojezd i tak, že nedořízne až dolů, tedy jakoby "skrz"? To by bylo skutečně řešení, to jsem nevěděl, že jde. S formátovací si to představit umím, tu znám, ale tam by se muselo furt šíbovat s motorem nahoru dolů.

Pokusil jsem se to nakreslit, dvojrozměrně. Je to naprosto banální úloha, doteď jsem to pižlal ručně. Ano, odborně je to spoj přeplátováním.
rezy.png
Nevím kolik toho děláte, ale dost podobnou práci dělám poměrně často na kotoučové pile. Dřív jsem to dělal jedním 6mm kotoučem na vícekrát, teď to dělám pomocí DADO kotoučů na jeden řez. Mám k pile udělaný vozík ( cross cut sled) a jde to samo. :D

Tuto sadu mám:
https://youtube.com/shorts/0HFE2g-hLng?feature=share
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů