Pásova píla

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Hanes
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2021, 11:43

Re: Pásova píla

Příspěvek od Hanes »

Bazik: Tak to je vtipný, nevěděl jsem, že něco takového existuje. Díky!
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od witt »

Jen ne každá pila má dostačně dlouhu hřídel, aby se to na ní vešlo.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Pásova píla

Příspěvek od Hans »

Doplnil bych, že v našich končinách je takových pil docela málo. Kromě té malé Laguny, která může být pro některé potřeby stále příliš nákladná, jsem před časem zaznamenal nějakého hliníkoplasťáka kolem dvacky či co, myslím Krásenský ji recenzoval, když zrovna... dělal něco. Zkuste pohledat.

Hans
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Pásova píla

Příspěvek od jardako »

Bazik píše: 23 kvě 2022, 10:22 - První co mě vyděsilo bylo, že nemá napínací páku a opravdu se mi nechce každý den napínat pás a sledovat jestli ho mám stejně napnutý jako včera
Je potřeba ten pás pokaždé uvolňovat a napínat? Co se stane, když to člověk nechá pořád napnuté? Felder mi říkal, že to není potřeba uvolňovat.
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Pásova píla

Příspěvek od witt »

Dobrá otázka. Přiznám se, že povoluju vše, co se povolit dá, včetně ruční pilky na železo po každém řezu. Takhle mě to už v dětství naučili.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Pásova píla

Příspěvek od jardako »

No já bych obecně taky povoloval, ale s tou felderáckou pilou by to byla otrava. Tak přemýšlím, co se jako může stát, když to povolovat nebudu. Pila to vydrží, pás se neponičí ... nebo?
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Pásova píla

Příspěvek od jardako »

Tak jsem o tom přemýšlel a asi nebudu líný a povolovat / utahovat to budu. Není to sice tak elegantní, jako je páka, ale kolečko se taky dá přežít ...
mpis
Příspěvky: 58
Registrován: 07 úno 2017, 16:51

Re: Pásova píla

Příspěvek od mpis »

Obchoďák od Feldrů mi také říkal, že není třeba povolovat, ale já raději povoluji.
1. pás potom není v trvalém napětí
2. a ložiska v oběžných kolech určitě tolik netrpí, když si představím, jak kuličky tlačí na jedno místo v tom kroužku
delší dobu bez pohybu, tak to nemůže dělat dobře tomu ložisku.

I když zrovna tento týden jsem odjel s vnoučaty na jarní prázdniny a zapomněl jsem pás povolit :D. Zatracené stáří. :D
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů