Bosch PTS-10

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
JindraS
Příspěvky: 4
Registrován: 13 pro 2018, 06:12

Bosch PTS-10

Příspěvek od JindraS »

Rád bych se zeptal na pár věcí ohledně Bosch PTS-10, kterou vlastním několik (5-6 ?) let. A všimnul jsem si, že tuto pilu tady na fóru má více lidí, tak třeba někdo odpoví:
- Vůle kotouče. Pokud na kotouč relativně lehce prstem zatlačím doleva nebo doprava, kousek se odkloní (cca. 0,1 v jednom a 0,2 mm v druhém směru). Je to normální vůle v ložiscích nebo už je čas na jejich výměnu?
- Vůle kotouče 2. Pokud otáčím rukou kotoučem pak je opět citelná vůle - kousek lehce (1 cm?), pak zvýšený odpor.
- Výška a seřízení vozíku (té pohyblivé desky vlevo od kotouče). Jak ho seřizujete - má být zároveň/výše/níže než zbytek desky? A co se týče lehkosti - nemáte nějaký tip, jak nastavit lehký chod po celé délce? Popřípadě používáte vozík nebo jen cross-cut sled?
- Pokud jste si dělali cross-cut sled - máte vodící lišty až na dno nebo jen vymezující vůli po stranách?
Kaplan
Příspěvky: 1
Registrován: 12 pro 2018, 18:28

Re: Bosch PTS-10

Příspěvek od Kaplan »

Pilu provozuji také asi 6 let.Ty vůle na kotouči máme asi stejně velké,byly tam i když byla pila nová.Vozík moc nepoužívám,ale mně funguje docela lehce a bez vůlí.Ten výškový rozdíl mezi vozíkem a zbytkem stolu mě taky štve,ale neřešil jsem to.Cross cut sled(neznám český název),je super.Jeho vodící lišty mám až na dno ,aby byla vůle mezi pilkou a přípravkem,chce to při práci občas máznout voskem ,pak jezdí skoro sám.Ložisko jsem měnil v srpnu,bylo dost vyběhané a při rozběhu a doběhu vydávalo hrozné zvuky,je tam obyčejné kuličkové.
JindraS
Příspěvky: 4
Registrován: 13 pro 2018, 06:12

Re: Bosch PTS-10

Příspěvek od JindraS »

Díky za odpověď. Pilu tedy rozdělávat kvůli ložiskům zatím nebudu, dokud se nezačne projevovat při startu nebo zastavení.
A cut sled vodítka udělám až "do dna" - tím eliminuji i to mírné zvýšení vozíku.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti