Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Vše co se týká truhlářského řemesla.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od ivoch »

Bazik: Prosím tě, má pila Jet omezovač rozběhu, který řeší i cukání při startu pily? Pokud se jedná o identickou pilu s Metabem, tak by to měla mít, ale v popisu tato funkce není zmíněna:

https://www.pilanamarket.cz/jet-jsms-12 ... a-laserem/
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od Bazik »

Nemá plynulý rozběh. Trochu to cukne v ruce při zapnutí,ale jinak v tom prakticky není problém.
Petr_69
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2018, 18:04

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od Petr_69 »

Nechci zakládat nové vlákno ,tak snad nevadí ,že se pozeptám zde. Potřebuji pokosovou pilu , s velmi dobrou přesností. Prořez do 60-70mm délka řezu 250mm. Co by jste tak doporučili, cenový limit cca 20tis, řezat se bude převážně multiplex. Do Festoolu se mi moc nechce jít , máte v tomto směru zkušenost s DeWalt? Hmotnost pily není podstatná.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od Bazik »

Petr_69: Pokud ti stačí prořez kolem 60mm, tak bych šel v této ceně určitě do Festool KS 60
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od mihalo »

Tento problém jsem řešil vcelku dlouho a pročítal si fora a koukal na videa. Měl jsem na výběr z Festool, DeWalt, Bosch,Makita ,Metabo Do nedávna jsem měl 305 od Holzmanna a to je něco tak strašného co se nedá ani nazvat jako pila. Opakovatelnost nula přesnost taky pojez ujížděl stranou no děs a běs. byl jsem rád že jsem se jí zbavil za mrzký peníz. Tak teď k tomu výběru cenu jsem si stanovil do 18000kč protože jsem měl pocit že cokoliv pod deset je tak na palivové dřevo (kutilové prominou můj výraz)
Potřeboval jsem něco co bude přesné a hlavně to bude mít 100 procentní opakovatelnost řezu taky kvalitní výrobní zpracovaní . (pro neznalé opakovatelnost řezu znamená ,že pokud říznu kus 90° a nastavím 45°a říznu tak pokud se vrátím zpět na 90° tak řez bude znovu stejný a přesný jako předtím bez dalšího donastavení)
Měl jsem i požadavek na pojezd zepředu z důvodu místa tudíž mi vypadly všechny pily mimo Bosch, Makita a Festool. U Bosche na stánku mě nenadchl obchodák nervní a nerudný z mích otázek a na domluvenou ukázku,schůzku se už neozval. Komunikace Bosch otřesná. Celkově mě odradil ten jejich kloubovatec. Festool je poměrně drahý a ikdyž ho miluji a skoro všechno mám od Festoolu tak jsem se trochu bál střílení v řezu malých částí a jiných neduhů na forech a videích tak kritizovaných. Prořez minimum 9cm je v kategorii od Festoolu opravdu drahá záležitost. Nakonec jsem pokoukával po Makita LS1019L. Trochu jsem byl na vážkách cena sice příznivá "ale" (právě že moc ale) recenze nebyli (byla to přeci jen novinka) v prodejnách jí ještě ani neměly vystavenou. Tři měsíce jsem váhal abych zase nekoupil něco co nebude fungovat. Přeci jen jsem jí koupil nakonec a po dlouhém zvažování v akci za 14800kč. Teď se dá tuším sehnat za 15300kč. Rozbalil a hned jsem věděl že jsem neprohloupil (Překvapila mě ta velikost a robustnost). Pár vad má ale ty jsou tak mizivé že jsem je už přehlédl. Výroba čepů mě na této pile překvapila, velkou tuhostí pily jsou vcelku kvalitní ikdyž ty moc nedělám spíš na montážích, pojez krásně volně a plynule v celé řezu a nedělá při pojezdu v řezu zuby na řezaném materiálu. Opakovatelnost sakra kde je problém něco tady nefunguje. (bohužel za tuto cenu člověk musí počítat s dodatečným seřízením) zabralo mi to půl hodiny (muselo to být dokonalé) pila řeže už supr. Rozběh a brzda kotouče je taky výhodná. Při brždění nedělá do materiálu zářez (většinou u jiných pil z důvodu vibrace kotouče) Laser no.... mám takový dojem ,že to je zbytečnost u všech nářadí tohoto typu. Laser je jedna z věcí co se nepovedla. Tedy "nepovedla" já ho ani nezapínám (celkově mi připadá zbytečný). Jinak jsem nadmíru spokojený tak snad tento článek někomu pomůže ke koupi.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů