Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od Bazik »

S originálním kotoučem 305mm to těch 120mm tak tak uřízne, ale uřízne. Myslím si, ale že to metabo bude to samé. Díval jsem se na ni kdysi v prodejně a přišlo mi to celé úplně stejné až na nějaké detaily na pravítkách a tak.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od ivoch »

Bazik: Ok. Díky moc za radu.

Hlodá mě ta Bosch GCM 12 JL.
Jako plus vidím: - řada Bosch profi (asi bude kvalitativně lepší, než Metabo nebo Jet)
Mínus: - vyšší cena, menší prořez oproti výše zmíněným, ale já měl požadavek aspoň 100mm, což má.

To je dilema...
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od Bazik »

Mně by na té Boschce vadil ten krátký řez (200 mm). Spárovky třeba na lavici, postelové čelo, schodišťový stupeň atd. atd. tam nezařízneš. To by mě pak těch vyhozených 14 tisíc sakra mrzelo, víc než nějaká přesnost laseru :D
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od ivoch »

Bazik: No je to určité omezení, ale když mám stolní pilu, tak spárkovku šmiknu na ní. Tu pokosovku nechci jako hlavní pilu na velké formáty, ale na řezání hranolů - jako druhou do dílny. Myslíš, že už nebudou velké rozdíly v kvalitě stroje a přesnosti řezu?
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od Bazik »

Mám spoustu nářadí od Bosche, ale žádná jejich pokoska mě nenadchla. Měl jsem dřív metabo KGS 305 Plus, ale to byla šíleně těžká pila, a na převážení na montáž šílenost, kvalitou ale super a přesná, loni jsem koupil lehčí pilu jak jsem už psal a jsem maximálně spokojený, za ty peníze nemůžu říct ani popel. Pokud bych hledal extra přesnost, tak sáhnu asi velkém Dewaltu nebo Festoolu,ale ty jsou na kutění absolutní nesmysl.

Ta 305M/JET 12L je fakt poměr cena kvalita skvělá pila, velký prořez, přesné a silné vodící sloupky, opravy jsem zatím neřešil žádné.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od ivoch »

Bazik: Tak tedy Ok - půjdu do JETky :-D Tedy možná i ta Metabo má prořez 120mm, ale nikde se o tom ofiko nepíše. U té JETky to máš aspoň vyzkoušené. Díky za cenné rady! A poslední - měnil jsi tam kotouč za lepší?
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od Bazik »

Myslím, že to půjde o obou. 120mm neřežu denně, ale v případě potřeby to jde, za hranolem mám ale nízký hranolek který mě odsune od pravítka cca 2cm, aby to dořezalo. Pokud bych ho tam neměl tak je prořez cca 110 mm.

Nejčastěj tam používám 300mm kotouč od CMT- 72 zubů, ten origo(305mm) používám na větší hranoly a na stavební věci, kde mi malý otřep nevadí.
MiraH
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2015, 08:04

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od MiraH »

Ahoj, mám cca rok Metabo, ale pouze 254-ku (rozdíl bude asi jen v prořezu). Na co jsem si u ní musel zvyknout oproti předchozí pokosce je, že nemá plynulý rozběh. Takže když ji nemáš chytlou pevně ke stolu nebo řežeš menší formáty, tak při startu sebou škubne...musíš s tím počítat. Laser a osvětlení jsem musel po půl roce spravovat, svorky vnitřní elektroniky jsou jen nalisované....prostě se uvolnily. Nastavení pokosu je docela přesné a drží, ale musí být vždy zaaretováno jinak to má jemnou vůli....Rovina stolu, pravítka,tuhost vše ok. Kotouče mám Metabo (ten co je k pile 48 zubů)a Bosch(60zubů), Metabo používám na hrubší věci (trámky,..) kvalita řezu ok, Boše používám na menží hranoly, sparovku,... pří řezání sparovky se ten Bosh vlní jak had.... plánuji toho Boše vyměnit, ale ještě nejsem rozhodnutý za co (na kotoučích se nevyplatí šetřit, to už jsem konečně pochopil :lol: )
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od ivoch »

MiraH: Díky za informaci. Ten laser teda nic moc. Ale ani s ním nějak extra nepočítám, že bych se na něj 100% spolehl. Ta přesnost potěší. Holt to chce jen kvalitní kotouč. Něco takovýho:

https://www.igm.cz/cmt-chrome-pilovy-ko ... dhlucneny/



Jinak jsem se díval na rozdíl mezi Metabo KGS 254 M a Metabo KGS 305 M a právě ta 305 má v popisu: "omezovač rozběhového proudu brání vypadnutí přetížení síťě". To by měla být právě funkce, která se stará, krom výpadku jističe, o mírnější rozběhnutí. Chápu to správně?
MiraH
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2015, 08:04

Re: Pokosová pila Metabo vs Ryobi

Příspěvek od MiraH »

ivoch: Ten laser moc nepoužívám, ne že by byl špatný, ale... Koukal jsem ještě na popis té 305-ky a v anglickém datalistu je uveden softStart , takže jak píšeš měla by mít plynulý rozběh.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů