jakou vrtačku, JET JDR 34 nebo Optidrill B17 PRO

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Martin Hefner
Příspěvky: 13
Registrován: 06 zář 2018, 06:30

jakou vrtačku, JET JDR 34 nebo Optidrill B17 PRO

Příspěvek od Martin Hefner »

Hezky den vsem, rad bych se zeptal na radu zkusenejsich, vybiram mezi temito vrtackami, JET JDR 34 a Optimum optidrill B17 PRO. Potreboval bych radu hlavne ohledne toho zda vzit stolni a nebo se mi bude hodit spise ta stolni radialni. 99% vrtani bude do dreva. diky moc za nazory. Martin
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou vrtačku, JET JDR 34 nebo Optidrill B17 PRO

Příspěvek od Bazik »

Pokud děláš masiv, tak bych šel do té JET-ky. Výsuv se ti 100% hodí na vyvrtávání suků. Mám jinou vrtačku od JET a za mě spokojenost. Optidrill někde uvádí jak mají nízkou házivost sklíčidla a když mi technik měřil házivost na novém modelu B25, tak byla házivost o 400% vyšší než ta jejich uváděná odchylka, která je jejich nejsilnější argument :mrgreen: :mrgreen:
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: jakou vrtačku, JET JDR 34 nebo Optidrill B17 PRO

Příspěvek od Jiří »

Ahoj Martine

já bych Ti doporučil zvážit Bosch PBD 40, se kterou mám dobrou osobní zkušenost.
Na práci se dřevem je OK, je lehká a snadno přenosná (ukliditelná).
Zásadní výhodou je plynulá elektronická regulace otáček.
Na přesné vrtání do kovů bych asi zvážil něco masivnějšího.
Martin Hefner
Příspěvky: 13
Registrován: 06 zář 2018, 06:30

Re: jakou vrtačku, JET JDR 34 nebo Optidrill B17 PRO

Příspěvek od Martin Hefner »

Ahoj Jirko, ta boschka me trochu odrazuje tim mnozstvim plastu, ja planuji mit vrtacku prisroubovanou ke stolu takze asi cim tezsi tim lepe ale diky za nazor. Bazik, urcite masiv lamino vubec, u te radialni mam jen strach aby se ve spoji nejak neohybala myslim nahore jak je ten otacivy kloub ale vzhledem k memu ucelu tu asi bude vice nez postacujici :) Jeste se na ni nekde zajedu podivat a zrejme je rozhodnuto. S tim optidrilem si me prekvapil prave ze se vsude chlubi jak nizkou maji hazivost.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou vrtačku, JET JDR 34 nebo Optidrill B17 PRO

Příspěvek od Bazik »

Co se týká toho natáčení, tak všechny radiálky mají takový jakoby zajišťovací kolík pro nulový úhel, takže ten se ti určitě nepootočí. Pokud bys to řešil při vrtání s vytočeným agregátem,tak tam ti neporadím, záleží jakou plochu má ta čelist která to rameno drží a z čeho je vyrobená, ideálně litina.
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: jakou vrtačku, JET JDR 34 nebo Optidrill B17 PRO

Příspěvek od burizon »

Martin, pred kúpou vrtačky som hľadal nejaké recenzie a názory majiteľov vrtačiek. Neuľahčilo mi to voľbu, pretože vždy sa našli nejaké negatíva. Tak som sa rozhodol pre Optimum optidrill B13, práve kvôli hádzavosti vretena. Môžem ti s plnou zodpovednosťou povedať, že je to podfuk a blud.
Vreteno hádže ako šialené. Poslal som to na opravu. Vymenili akože remenicu a ich dodatok bol, že je to hobby trieda, tak čo chcem. To sú ale odborníci!!! Podľa mńa je jedno, či je to hobby alebo profi trieda, hádzavosť u oboch mala byť rovnaká. Potom som sa na to pozrel sám a zistil som, že na vine je elektromotor, mám dojem, že rotor má krivú osku. Chystám sa vymeniť motor, ale už to chce isté úpravy a zatiaľ som sa k tomu nedonutil. Je to obyčajný činský šunt. Preto absolútne nedoporučujem žiadnu vrtačku Optimum!!!
Martin Hefner
Příspěvky: 13
Registrován: 06 zář 2018, 06:30

Re: jakou vrtačku, JET JDR 34 nebo Optidrill B17 PRO

Příspěvek od Martin Hefner »

Ahojte, diky za odpoved, pomohlo se mi to rozhodnout. Je pravda ze puvodne jsem vice tihnul k tomu optimumu ale jak to tu ctu tak jsem se rozhodnul pro tu jetku. Vypada to ze ma stul z litiny a sloup je ocelovy takze by to melo byt ok casem planuji ten vrtaci stul zvetsit tak ze si na nej udelam nastavbu i s vodicimi pravitky.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: jakou vrtačku, JET JDR 34 nebo Optidrill B17 PRO

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

mám to samý jako je ten JET, akorát že natřený žlutě (Unimax) a v pohodě. Akorát koukám že ta stolní verze nemá stolek na prodlouženým rameni, což je zvláštní, protože na co je velký vyložení vřetene, když to dole nemá stolek? Ale možná jsem jen něco přehlídl. Jinak tuhost toho horního vyložení, natočení atd. je pro dřevo naprosto dostačující. A výkon motoru obvykle taky, holt se u velkých sukováků nedá tak spěchat.

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů