vŕtačka JET JDP 17 400V

Vše co se týká truhlářského řemesla.
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od sekvoja »

Tim písali sme obaja naraz a otázka bola na Hansa , že akú značku to vlastne má.
Súhlasím s tebou a po dnešnom vyskúšaní si V20 mám aspoň jasno , že nič nad 300kg do dielne nechcem. Určite tieto vŕtačky majú svoju kvalitu , ale na stolárčinu asi nie.
Pozerám , že tvoju JET-ku používaš už tretí rok a je to asi predchodca tej ktorú mám vyhliadnutú já JET JDP 17.
Ani po troch rokoch nebadáš žiadnu vôlu alebo nepresnosť ?
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od sekvoja »

a na tú pásovku ktorú u teba vidím mám už tiež založené prasiatko :D
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od Tim »

vůle a nepřesnosti má vrtačka od počátku ale vrtání do dřeva není žádná strojařská přesnost na desetiny mm a tak pro mne nemá chybu a vrtám s ní i do oceli a sílu má dostatečnou.Pokud si myslíš že místo díry 8mm ti vyvrtá 8,5 tak to určitě ne a pokud ano tak hledej chybu ve špatně nabroušeném vrtáku.....

tim
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od Tim »

jo ještě jsem zapomněl příště už bych nikdy nekupoval stojanovou ale pouze stolní ,uspoříš spoustu peněz a stojanovku jsem nikdy na celou výšku nepotřeboval

tim
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od sekvoja »

Tiež som si to uzavrel, že mi stačí stolová verzia ale JET stolovú JDP 15 robí len 230V .
Ďakujem Ti za pomoc pri rozhodovaní, asi pôjdem do tej JET - budem si musieť urobiť cestu do Brna aby som si ju omakal.

Roman
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od Hans »

Jestli si toho chceš omakat víc, protáhni si to příští týden do Prahy, bude Pragoligna. Tam bude jistě jak JET, tak i obyčejnější číny.

Já mám tuším RDP-16 z Unimaxu a vlastně nemám větších námitek. Třeba boční vůle pinoly tam nějaká je, když se ji pokusím dotáhnout, tak to zas v některých polohách drhne, ... Jenomže nezapomeň, že vrták je ohebná potvora a tak ani tisícprocentní tuhost vrtačky nezajistí, že díra bude tam kde sis původně našteloval vrták - stačí letní letokruh a klidně to ujede o milimetr - v tomto je boční vakl pinoly dokonce výhodný, protože aspoň nezlomíš vrták. Přesně umístěných děr se dociluje jinak, jsou na to různá vodicí pouzdra pro různé účely, viz. kolíkovací lišty, Kreg, navrtávače Blum apod.

Pokud chceš mít jednu vrtačku na dřevo i na kov, budeš muset zvolit jistej kompromis v počtu řemenic. Zkušeností jsem zjistil, že pro dřevo jsou praktičtější a na přestavení rychlejší dvě řemenice, na kov jsou lepší tři, protože kov se vrtá mnohem nižšími otáčkami, kterých se dvěma řemenicemi nedosáhneš.

Vysloveně strojní vrtačky jsou nevhodné, je tam mnoho funkcí, které nevyužiješ a chce to i víc údržby. Proti tomu řemenicová vrtačka je jednoduchá jak facka a mj. je prachu odolná.

Napájení 230 V asi tak moc vadit nebude, na 230 V mám tu vrtačku na kov (Grizzli) a vrtá celkem hrdinně.

Hans
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od Tim »

Ahojky,

moooc pěkně to Hans shrnul a nezbývá než se vším souhlasit ,

jenom k těm převodům,nakonec zjistíš ,že do dřevava budeš používat kolem1200-1500ot/min a do oceli si vystačíš do průměru ca13mm s otáčkami kolem 750 ot/min, a k té odolnosti bych dodal tyhle vrtačky jsou hlavně blbuvzdorné nemusíš nic kontrolovat /např olej v převodovce/ a jenom vrtáš

Tim
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od sekvoja »

Páni ďakujem za pokec a nasmerovanie , mám v tomto zase jasnejšie.
Pragolignum vyzerá fajn ( bude tam aj JET )
ale časovo mi to neklapne.
Výraz blbuvzdornej sa mi páči :D
Ak vŕtačku poriešim tak sa sem prídem pochvaliť ;)
Ďakujem a peknú nedeľu prajem

Roman
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od Hans »

Vnutil bych snad ještě jednu radu - než utratit majlant za vrtačku, tak si radši dopřej lepší nástroje. Např. ve forstnerech dokáže být pekelnej rozdíl. Dobrej sukovák vrtá čistě a neucpává se, kdežto mizernej pálí dřevo, škube vlákna a do řezu se musí tlačit hrubou silou. Jinými slovy - větší radost z práce udělá dobrej vrták v průměrné vrtačce než mizernej vrták ve špičkové.

Hans
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: vŕtačka JET JDP 17 400V

Příspěvek od Pepan »

jvalik: Máš nějaký tip na kvalitní vrtáky? Značku nebo eshop?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů