Srovnání fóliované překližky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Srovnání fóliované překližky

Příspěvek od ivoch »

Ahoj. Vyrábím si stůl na spodní frézku a použil jsem k tomu hladkou fóliovanou překližku. Jenže ta překližka není ideálně rovná. Jak ji srovnat? Vím, že se to dá vylít třeba epoxidem, ale v životě jsem to nedělal, tak bych to nechtěl pokazit. Napadlo mě zespodu přišroubovat ocelové vinkly. Esteticky děs, ale snad by to pomohlo. Co doporučujete? Myslíte, že bych tu epoxidovou pryskyřici zvládl zalít?
Petr_69
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2018, 18:04

Re: Srovnání fóliované překližky

Příspěvek od Petr_69 »

Nevím jak se to lze vylít epoxidem, možná udělat okolo nízké bočnice, vyrovnat desku do vodorovné polohy , nalít tam epoxid a nechat "samonivelovat" :-). Já u CNC routeru používám jako podkladovou desku kvalitní dřevotřísku o síle 22mm a odfrézuji 1mm, pak desku přímo na routeru lehce začistím vibrační bruskou a jemným brusným papírem. Zkoušel jsem i překližky ,ale jsou všechny neskutečně hrbolaté. Dřevotříska má povrch mnohem rovnější. Osobně bych na ten stůl použil radši kus kvalitní dřevotřísky.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: Srovnání fóliované překližky

Příspěvek od ivoch »

Už mám nalepenou a přišroubovanou překližku, takže těžko něco novýho kupovat a měnit. Asi vyzkouším epoxid. oblepím si vyšší okraje lepící páskou nebo tam něco nalepím a vyleju. Pak přejedu horkovzdušnou pistolí. No a chytí se ten epoxid na hladkou fólii na překližce nebo bych ji měl zdrsnit? A jaká je minimální tloušťka toho epoxidu? Bude stačit tak 3-4 mm nebo musím dodržet nějakou minimální tloušťku?
richard71
Příspěvky: 20
Registrován: 27 lis 2015, 10:49

Re: Srovnání fóliované překližky

Příspěvek od richard71 »

Mne osobne sa viac pozdava priskrutkovanie vinklov,jokla alebo kludne aj zrovnaneho tvrdeho dreva ci preglejky odspodu. To ti bude drzat rovinu aj do buducna. Pri risenie s epoxidom vidim problem:
-nebudes vediet zarovnat do uplnej roviny ( konzistencia zivice, zivica nie je podla mna uplne "samonivelizacna" )
-otazne co to spravi do buducna? nebude sa to odlepovat, praskat?
- celkovo zdhavejsi cely proces ako tie vinkle

Idealne by bol nahradit celu dosku novou a hrubsou,ale ak sa to neda...
ivoch píše:Už mám nalepenou a přišroubovanou překližku, takže těžko něco novýho kupovat a měnit. Asi vyzkouším epoxid. oblepím si vyšší okraje lepící páskou nebo tam něco nalepím a vyleju. Pak přejedu horkovzdušnou pistolí. No a chytí se ten epoxid na hladkou fólii na překližce nebo bych ji měl zdrsnit? A jaká je minimální tloušťka toho epoxidu? Bude stačit tak 3-4 mm nebo musím dodržet nějakou minimální tloušťku?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů