Jaké stopkové frézy používáte?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
klik
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2014, 06:50

Jaké stopkové frézy používáte?

Příspěvek od klik »

Zdravím,
mám nějakou cinu za pár stovek celou sadu - omezeně použitelné - vytrhává vlákna a drazkovaci
oranzovou CMT s ložiskem nahoře - s ní spokojenost
potřeboval bych ještě tři frézy a zajímal by mě váš názor

použití - smrková spárovka, biodeska a překližka
horní frezka bez stolku

drážkovací - drážka pro T spoj desky 18mm - nevím zda vzít rovnou 18mm a doufat, že když deska bude mít skutečně 18mm, tak natěsno zapadne do drážky, nebo vzít raději tenčí frézu a projet drážku na dvakrát ?

ořezová fréza s ložiskem dole - koukal jsem na frézy fachmann - ořezovou mají s rovným břitem nebo s břitem do spirály - je v tom znatelný rozdíl u výše uvedených materiálů?

poslední fréza - zaoblovací nebo zkosená s loziskem - účel ošetření hran nábytku, vnitřních polic, dveří skříní - nevím zda zvolit zaoblovací R2 nebo nějakou zkosenou (45 stupnu ?) na výše uvedené účely, dosud jsem u všeho trochu srazil hranu bruskou, od frezy očekávám rychlejší práci a pohledově lepší výsledek, což jsem s bruskou nedal. Ta zaoblovací je doporučená na abs hrany, ale ja hrany neolepuju. Jak to řešíte vy?

značka frez - bud cmt, fachmann, globus

cmt - pro mě asi max. cena, kterou jsem ochoten za frezu zaplatit, neživím se tím
fachmann - lepší cena - kvalitu neznám, používáte je někdo? kupujete na igm?
globus - nabídli mi je u nás v obchodě, modré v krabičce - o trochu menší cena jak fachmann,
u nás v podstatě nabízí jen sortiment drážkovacích, na netu jsem o nich stejně jako o
fachmann frezach v diskusich nic nenasel

za vase rady a zkusenosti díky.
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Jaké stopkové frézy používáte?

Příspěvek od mihalo »

Pro T spoj je lepší jet dvakrát -větší přesnost (po nabroušení stejně nebude už 18 ale menší) do hloubky i třikrát né naráz to by odnesla frézka
Já 18 drážku jedu dvanáctkou od CMT a spokojenost.
Na zbytek bych volil taky CMT jsou dražší ale taky výrazně kvalitnější (hlavně ten povrch).
Hrany většinou sražím 45° frézou vypadá to líp.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů