Jak se v modelu nábytku řeší výsuvy?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Jak se v modelu nábytku řeší výsuvy?

Příspěvek od Pepan »

Zdravím chlapi,

snažím se při léčbě nějak zabavit a tak kreslím ty moje vestavěné skříně. Ale je mi záhadou, jak se u šuplíku nechává mezera na výsuvy a podobně.
Hettich má nějaký program pro instalace svých výrobků, ale na můj mail nereagovali, tak jsem to ani nemohl vyzkoušet.

Je nato nějaké pravidlo?

Nářezovému centru musím dodat přesný seznam dílů a nechci, aby mi to po seskládání vyšlo blbě.

Díky.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak se v modelu nábytku řeší výsuvy?

Příspěvek od truvan »

pravidlo je, že nejdřív se neplánuje mezera ale výsuv,(mnoho výrobců mnoho druhů mnoho rozměrů)
takže bych nejdřív vybral výsuv který chceš použít a pak k němu hledal montážní rozměry.
jestli se Ti zdá rada nekonkretní tak tě upozornuji že ani tvuj dotaz není konkrétní ;)
čekal si odpověd jakou ?? 24mm??? :shock:

příklad-rolničkový výsuv hettich na nic nepotřebuješ program stačí Ti schéma
https://web2.hettich.com/hbh/addon/en/T ... C83E607633
chceš abych Ti posílal další a další schemata?????
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak se v modelu nábytku řeší výsuvy?

Příspěvek od Pepan »

Klidně pošli. ;)

Jinak díky.
Chápu tedy, že má každý nějaké oblíbené výsuvy, které vyhovují určitému účelu a ty používá?
Myslím u šuplat.

Ona ta nabídka je strašně široká a jak nemám zkušenosti, tak v tom tápu. :(
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak se v modelu nábytku řeší výsuvy?

Příspěvek od Pepan »

Truvane, když už tě tu mám, můžu se zeptat jestli jses setkal s vadným tlumením u Blumu?

Máme na jedné skřínce Blum 20K2500.05 Aventos HK a začal mlátit...netlumí doraz. Spodek výklopu je od oleje. Blum na to dává doživotní záruku, takže se mi nezdá, že by byly vadné hned dva kusy. Je to na skřínce 8 let.
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: Jak se v modelu nábytku řeší výsuvy?

Příspěvek od chavo »

Ja som teraz montoval plnovysuvy s tlmenim od blumu a myslim ze medzera bola na kazdej strane po 13mm. FR vysuvy hettich maju pisane medzery po 12,5mm ale 13je v pohode. Ale ako pisal Truvan, kazdy vysuv to moze mat inak.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak se v modelu nábytku řeší výsuvy?

Příspěvek od truvan »

nesetkal.ale vím co bych udělal ;) zavolal bych tomu kdo mi to dodával :idea: :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Jak se v modelu nábytku řeší výsuvy?

Příspěvek od Juraj »

S iným rozmerom u klasických guličkových plnovýsuvov ako 13mm šírka som sa nestretol, resp. iné nepoužívam... S doťahom, bez doťahu, dotykové, všetky majú 13mm šírku. Teda 13mm počítam. Majú pod 13mm, ale lepšie je mať toleranciu do plusu. Prípade do rolldoru dávam košíky s plnovýsuvmi, totižto nenávidím skladať šuflíky :)
A ak ide o kuchyňu, tak dávam Tandemboxy od Blumu a rozmery cez ich aplikáciu Dynalog...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 2 hosti