Jak na věstavěné skříně?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Tim »

Ahoj Pepane ,
proč řešíš takovou kravinu,nech mezi bokem skříně a stěnou klidně mezeru 10mmm a máš po problému,stejně nakonec zjistíš ,že je stěna křivá a budeš mít další potíže

tim
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Time, stěny jsou rovný. :) Stavěl jsem to celý sám.

Tu mezeru pak zakrýt jak, aby to k něčemu vypadalo?
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

Pepane porad kde se kupuje 20 lamino ,já o takovém nevím ale myslím že se používá běžně 22 tl.a pak bys měl asi po problemu(jestli sem ho dobře pochopil) ale můžeš taky jednoduše tuplovat 18náctku 18náctkou a seš na 36ti nabo čímkoliv třeba 10sítkou na 28. Posuvné dveře teda nebudou ??
Vybral sis cestu kolík konfirmát takže budeš muset vrtat do hirnu(do hrany a to jde min.bez dlabačky dost blbě,kdybys šel cestou Hett.VB kování vrtáš jen do plochy stačí obyč stojánek na ruční vrtačku,no ale máš to naštudovaný a asi si na to vybavený tak kolík + konfirmát je pro Tebe asi nejjednodušší. Už se těším na fotky realizace tak at se dílo daří.
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Truvane, já právě studoval videa na YT, kde o konfirmátech hodně točí Rusáci a ti nato mají vyrobené přípravky a vrtají to z ruky. To nevím jestli dám, ale ještě uvažuji o přípravku od IGM, který to řeší.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

V pohodě,já nemyslel že bys to nedal,jak to je s tou dvacítkou laminem,zdroj neprozradíš??
Míru zdar
práci čest
yossarian
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2015, 20:57

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od yossarian »

Ahoj, rád bych se ještě jednou zeptal jak řešíte u vestavěné skříně zrcadlové dveře (2x lamino, 1x zrcadlo). Lepíte na 18 lamino, nebo používáte určitý druh kování(úchytových hran). Díky předem za rady.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

zrcadlo do lišt na zrcadlo,musí bejt samozřejmě zezadu bezpečnostní folie,když to nalepíš na desku tak se to prohne.některé druhy lišt sou přímo na zrcadlo,některé zas potřebují vkládací těsnící profil pro vložení zrcadla myslím že někdo má i ten přídavný profil že sklo je bud v líci,vprostřed,nebo odzadu.
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Tim »

Pepane,

můžeš napsat jaký přípravek na konfirmáty myslíš,
a co kdyby jsi aspoň škicnul na papír a ofotil jak to plánuješ ty skříně včetně umístění do prostoru stačí nárys a půdorys .

jo nechci tě podceňovat ale poznal jsem pouze dva zedníky co dokázali zed omítnout na milimetr přesně a hrany měli jako žiletky a to byli kluci od firmy General compact

tim
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Time, zkusím nakreslit a naskenovat. teď mám jenom základní čmáranici. Budu dělat jenom police, zatím se nebudu pouštět do žádných větších akcí. :)

Jeden ten přípravek je v tomhle videu: https://www.youtube.com/watch?v=3QewnINZCf4

Já mám příčky z vápenopískových cihel...ty musí být napřesno a nedají se brousit, jako Ytong a nanich je tenká sádrová omítka nanášená podle lišt. :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů