Jak na věstavěné skříně?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Tim »

ahoj,
určitě máš pravdu starý špatně izolovaný dům když zakryješ stěny tak je většinou problém

tam je jednoduché řešení horní profil na strop na boky tak 100mm pásky lamina jako dorazy pro dveře a spodní lištu na podlahu a potom už je jedno co za těma dveřma vykouzlíš
je tam jedna podmínka aby stěny a podlaha byly aspoň trochu do váhy jinak je to hodně vidět a nebo se ti nepodaří nastavit dosedání dveří do boků,na stropě to snese hodně protože horní profil má dost velký krytí.

pokud se jedná o vestavky z průběžných desek tak se to nekolíkuje ale většinou je to spojovaný na specialní kování a nebo hodně jednoduše na plastový úhelníky a nebo kovový úhelníčky s krytím a kotvený do zdi .

Jardo co ty a vy ostatní jak to děláte vy?


tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

¨Dělám to dle situace,do odkazu sem něco naházel,obrázek řekne někdy víc než slova,začínám zaměřením a snahou abych pochopil co zákzník chce,na základě toho nakreslím varianty,ty se odladěj se zákazníkem a může se vyrábět
https://photos.app.goo.gl/7o4zPKLgpY4vWsoz1
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Tim »

Ahojky Truvan,

moc pěkně jsi to připravil,myslím,že to tady spoustě lidem dost pomůže

tim
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Díky moc Truvane.
Jinak ta montáž na místě se dělá tím stahovacím kováním, co používají ve videu ode mě? Je to docela hodně používaný systém u průmyslově vyráběných skříní. Respektive, jestli je to tam kvůli laické montáži a vy to normálně rovnou lepíte na kolíky?

Docela váhám, jestli se pouštět do bočních stěn. Plíseň u mě nehrozí a připadá mi to takový čistší provedení. Jenže jsou to náklady navíc.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

spojovací kování používám hettich vb 35,kolík jen občas jinak hodně vrut-vždy cestou nejmenšího odporu.

Toho hettich hlavně kvuli tomu že není potřeba nic vrtat do hrany(hyrnu) vše uděláš vrtáním z plochy(zezačátku mi stačil stojan na ruční vrtačku.na ten průměr 20mm, z ruky tu dvacítku neuděláš,ale prodávaj na to i přípravky.

No a ještě. Plastové trojůhelníky taky používám.málem sem na ně zapoměl. Těmi to pošroubuješ uplně bez problému !!!
Míru zdar
práci čest
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od miru01 »

truvan píše:¨Dělám to dle situace,do odkazu sem něco naházel,obrázek řekne někdy víc než slova,začínám zaměřením a snahou abych pochopil co zákzník chce,na základě toho nakreslím varianty,ty se odladěj se zákazníkem a může se vyrábět
https://photos.app.goo.gl/7o4zPKLgpY4vWsoz1
Ahoj, zkoušel jsem na dvou připojeních, ale ten odkaz je asi mrtvý.
yossarian
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2015, 20:57

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od yossarian »

Ahoj, rád bych se zeptal kde kupujete kování na dveře na vestavné skříně. Mám možnost Kili a Démos. S kým méte lepší zkušenosti ohledně ceny a sortimentu? Díky předem za info.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Tak Démos je asi top, co já vím. Hlavně mě příjemně překvapili, kdy mi jejich skladník polopatě vysvětlil, jak se kování montuje a ani se u toho netvářil povýšeně. :)
yossarian
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2015, 20:57

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od yossarian »

Tak jsem koukal v demosu a radši se zeptám odborníků. Věc se má tak, že vestavka má vnitřní šířku 2m. Dělená je na 3 křídla, z toho prostřední bude zrcadlo. A teď mi jde o to jaká zvolit madla, respektive tloušťku materiálu dveří. Bylo mi doporučeno lanino 18mm, ale v tom případě budu muset koupit druhou desku lamina 12mm pod zrcadlo, což zrovna moc nechci kvůli velkému zbytku. Další možnost je 10mm lamino a nějaké vložky do madel u zrcadla a poslední varianta je 18mm lamino všechny křídla a zrcadlo nalepit oboustrankou... Jakou možnost používáte nejradši a proč. Díky moc za rady.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Tak jsem přes víkend trochu pohnul s jednou skříní.
Nastudoval jsem materiály a půjdu cestou kolíků a konfirmátů.

Mám tu jeden problém, kdyby někdo poradil:
oblozka.jpg
oblozka.jpg (56.21 KiB) Zobrazeno 9144 x

Na fotce je stěna, kde by měl být bok skříně a abych využil celou hloubku stavebního otvoru, tak by skříň začínala těsně za obložkou. Tloušťka té obložky je 22mm. 20mm lamino jako boční stěna vyrovná cca výšku obložky, pak bych použil vložené dveře, ale stejně mi ty 2mm budou vadit v kolmém otevření. :(

Jak by jste to řešili vy?

Díky moc.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů