Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
embeathome
Příspěvky: 17
Registrován: 23 led 2018, 21:10

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od embeathome »

miru01 píše:Ještě zkus poptat nový s žiletkou, cenový rozdíl bude tak našich 20t.
POdla kolegu najvacsi online bazar v Rakusku: http://www.willhaben.at

Pre hladanie sa treba zaregistrovat, asi, nenasiel som hladanie jak na bazosi napr.
embeathome
Příspěvky: 17
Registrován: 23 led 2018, 21:10

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od embeathome »

@ Avarax - diky moc za cenny vstup!

Prosim ta pekne ten link na ten kanal nefunguje alebo asi neni kompletny, mohol by si to prosim ta dat este raz?

Metabo HV260 som dlho rozmyslal tiez. A aj stale rozmyslam nad nim, lenze potrebujem zrovnat aj dlhsie veci ako 1m, niekedy aj viac ako 2m. Islo by to s nim?

Inak co sa tyka dreva, neviem odkial si, ale tvrde drevo sa da kupit v Trnave v Drevoma. Maju tam prakticky vsetko. Aj smrekovec, aj dub....ine som sa nepytal ale maju. Dalsie co viem ze sa da zohnat tvrde drevo je v Moste pri Bratislave v areali JRD je predaj dreva.
Luky228
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2016, 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Luky228 »

[quote="embeathome"]Luky a co si mal predtym nez si kupil tuto hoblovku? Trapil si sa s nejakym cinskym shitom?[/

Ne koupil jsem Felder, jinak měl jsem doma KDR 501 - pila s frézku a pokud tomu dal člověk čas a péči tak uměla řezat celkem i rovně. Je to ale o tom, že ta jistota tam pro mě nebyla.
Třeba u té hoblovky s protahem, je prostě nastavená a mohu na ni dělat několik dní a vím, že se sama “nerozhodí/nerozšteluje”.
Mám naštěstí velkou podporu ve své manželce a kolikrát je ona co řekne abych si to pořídil, tak že o to to mám podstatně snažší rozhodování.
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Avarax »

Ja som z MT :)

Dá aj nedá. Ak máš rovnú podlahu a nebude ti vadiť že to pred použitím budeš musieť nastaviť tak dá ak máš ako ja asfalt v garáži kde sú kamienky a ešte položený tak že súdruzi mali pár promile tak tiež dá ale veľmi komplikovane. Problém nie je zrovnávača ale hobľovačka. Máš dva stoly vstupný ktorí sa ti hýbe o 0,3mm a výstupný ktorý je pevný. Na výstup spravíš stolček ktorí ti to jednoducho pridrží.Ale vstup bude problém tam musíš mať stolček ktorý sa bude dať nastaviť do roviny . Dá sa to pr pomocou takého stojana kde na vrchu na miesto rovnej plochy je valček a ten musí biť v rovine v takomto prípade nemáš problém.

Druhá možnosť je použiť ochotného partnera (manželka ktorá kope v záhradke :) ) tá ti podrží dosku pri vstupe a na výstupe dáš stolček.

Mám otázku na čo potrebuješ také dlhé kusy ideš robiť postele alebo čo ? 2,5m dlhú fošňu zrovnávať je problém všade. Ja robím tak že materiál vždy nakrátim s rezervou 5 cm a zrovnávam. Na stolnej to skrátim . Ak chceš nábytok tak použi škárovku lepšie sa s ňou pracuje je dlhá a netreba hobľovať a sused stolár z toho spravil pre seba neskutočne krásne kusy nábytku.

Chalan sa na YT volá Marius Hornberger
https://www.youtube.com/watch?v=FfHZoaWpkRY
tu je o tom video ako si kúpil nový alias starý stroj. O tom starom nerobil video ale prakticky do tohto videa robil na ňom. Ten čo používal je čina podobné (Holzstar ADH 250) len toto je verzia určená pre UK čo má pod inou značkou prakticky čina s iným náterom . Tie hoblovky sa lýšia dvoma vecami náterom a kde je spúšťacie tlačítko. Niekedy bol rozdiel aj v pohonnom mechanizme niektorý dávali kovové alebo hliníkové kolieska teraz je všetko plast.Keď si pozrieš staršie videá vidno niekedy že ho používa a na to čo stým robil a na to akú to má presnosť vyrobil veľmi kvalitné veci. A to metabo je ešte o triedu niekde inde.
embeathome
Příspěvky: 17
Registrován: 23 led 2018, 21:10

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od embeathome »

Dakujem Avarax! Pekne veci vyraba chalan. Tieto videa, vedel by som to pozerat cely den :)

Jaaaj....sam som zvedavy ako moj vyber zrovnavacky skonci.

Co sa tyka tych dlhych veci - ide o vyvysene zahony. Na nabytok si ani zdaleka netrufam, zatial.
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Avarax »

sprav kratšie a spoj ich do kopy jednoduchšia manipulácia atď
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od burizon »

Chlapi, čo poviete na tento stroj: K5 260L kombinovaný stroj. Je to mašinka od HOLZMANNA a jej cena je polovičná oproti Hammeru C3 - 31?
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od mihalo »

Na výstavě jsem na něj koukal a přijde mi,že má hodně much. víc jak padesát bych za to nedal.
Do malé dílny pro hobby použití. Za podobnou cenu se dá sehnat starší Robland a to je jiná třída.
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od burizon »

však ja som tiež iba hobby amatér. Teraz fachčím na mlt100(za rok používania sa mi 2x pokazil zdvihací mechanizmus), zrovnávačku mám Metabo DH330 (celkom ok) a vrchnú frezu Bosch 1200. S tou makitou je samý problém. Celkom sa mi pozdáva ten Hammer C3 -31 perform, čo tu bol spomenutý, ale 6950€ sa mi zdá pre amatéra strašne veľa. Taký kombajn by mi vyhovoval. Robland vyzerá výborne, ale určite aj ceny budú top. Nechcel by som kupovať použitý stroj. To je vždy lotéria pre toho, čo sa nevyzná.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Hans »

Marius Hornberger dělal přinejmenším video o tom jak na ten krám dodělával pravítko, protože to originální nedrželo buď vůbec nebo nešlo vyštelovat do vinglu či co. No a to co si pořídil potom bylo spíše solidnější svým provedením, ale jinak velikostně podobný. U nás se to nechá taky pořídit, jeden překupník to k nám vozí, většinou to je jako jeden ze strojů přišroubovaných na jeden ponk a prodává tedy celý ty ponky. Podobnej ponk míval v začátcích i Timothy Wilmots, snad o tom něco píše na svých stránkách. Asi by to byla lepší volba než ten rozvrzanej číňan.

Ad dvoumetrový prkna - teoreticky se dá ohoblovat cokoliv na čemkoliv. Prakticky z toho člověk zešediví, pokud jde výrazně nad možnosti stroje. Na metrový klacky ok, ale na dvoumetrový je něco o velikosti toho nejmenšího Hammera jako minimum. Hammer se dá aspoň prodloužit a je to přeci jen už taková lepší čína.

Kombíka od Holzmanna sice neznám, zato znám jejich ostrohrannou dlabačku. No, funguje to, to zas jo. Ale je to v řadě ohledů nedomyšlený. Kromě plechovýho podstavce za příplatek, kterej je dobrej leda tak na gumáky, ale nikdy ne jako podstavec, to má všelijaký upínky, který souhrnně stojí za prd. Atd. Takže u kombíka bych očekával, že spousta "vychytávek" tam bude spíš jako marketing než že by byly funkční. S tím je třeba počítat.

Je dost možný, že třeba právě nějakej ten ojetej Robland, MiniMax apod. budou svým použitým stavem na tom podobně jako nová čína, akorát s tím rozdílem, že to půjde vyštelovat, na což bych u číny nesázel.

Ale je možný, že ten Holzmann nebude na hobby tak špatnej. Jen doporučuju si to někde buď vyzkoušet anebo aspoň zajít na výstavu. Teď v únoru třeba bude výstava v Lysé nad Labem, v SR nevím kdy a kde, ale určitě tam nějakej ten Holzmann/Bernardo/atd. vystavují někde taky.

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 94 hostů