poradíte s použitím excentru/rastex kolíků?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: poradíte s použitím excentru/rastex kolíků?

Příspěvek od miru01 »

klik píše:Díky za info, pokud by byla nějaka fotodokumentace vyráběných přípravků, určitě by to zajímalo i další. Těchto zkušeností z praxe není nikdy dost. Ještě jednou díky.
Rychlá šablona na kolíkování v domácí verzi, je už recyklovaná, proto je tam pár otvorů navíc :)
Přílohy
DSC_6132a.JPG
DSC_6132a.JPG (128.92 KiB) Zobrazeno 5381 x
DSC_6134a.JPG
DSC_6134a.JPG (73.76 KiB) Zobrazeno 5381 x
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: poradíte s použitím excentru/rastex kolíků?

Příspěvek od mihalo »

Už dvacet let používám tyhle dvě šablony. Lze s nimi docílit vysokou přesnost. Ikdyž může někdo namítat na zdlouhavou výrobu takové kolíkované skřínky, ale s robustností spoje u 18mm lamina se nedá s ničím srovnat (dneska už jo malé domino :-) )
Tehdy jsem za ně dal necelých deset tisíc.
http://www.truhlarske-nastroje.cz/katal ... m-503.html
http://www.truhlarske-nastroje.cz/katal ... y-502.html
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: poradíte s použitím excentru/rastex kolíků?

Příspěvek od Tim »

Ahoj mihalo,

plně s tebou souhlasím ,přesnější a pevnější ,levnější a rychlejší spoj u lamina ničím neuděláš ,a dle mého soudu ani domino to neřeší protože je tam boční pohyb a cena je jaká je .

taky tyhle šablony mám pro osmičky kolíky dlouhou a kratší verzi ,potom do plochy a na šuplíky variantu na šestky kolíky

kupoval jsem to kdysi dávno ještě když to vyráběla a prodávala firma ANKA někdy kolem roku 93.

mají jednu nevýhodu,že nejdou použít na materiál silnější než cca 22mm ale zatím jsem nikdy nepotřeboval.

na trhu je spousta kopii těchto přípravků ale ani jedna není tak dobrá jako originál.

a se zdlouhavou výrobou skříňky bych s tebou nesouhlasil ,vykolíkovat běžnou skříňku je otázka několika minut ,spoj se sklepne a už na něj nikdo nesáhne.

jo a ještě šablony umí odskok boku od dna či půdy 0,7mm což je u lamina dost důležitá věc.

a závěrem bych chtěl jenom těm co si myslí,že práce s laminem je jednoduší a není to truhlařina tak je na dost velkým omylu,pokud má nábytek vypadat tak bez formátky s předřezem,zvládnutýho olepování a ofrézování hran a dobrého kolíkování nezačínejte dřevo opravíte ale lamino vyhodíte....

Tim
George204
Příspěvky: 3
Registrován: 18 úno 2018, 11:08

Re: poradíte s použitím excentru/rastex kolíků?

Příspěvek od George204 »

Souhlas se vším co píše Tim, jen kolíkovačka na 22 mm nelze, pokoušel jsem se na OSB 22mm - bohužel...
Rozebíratelný spoj - asi co je dnes k disp. nejlepší budou asi svěrné spoje, kdysi byly super spoje mám je na starých skříních, které jsem při stěhování několikrát rozebíral, myslím, že se to jmenovalo "Hamburské kování", ten systém něměl chybu...
George
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů