jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od miple »

Ahoj. Řešil jsem stejný problém. Pila pro domácí použití. Na zákládě ohlasů na stroje do 10000-, jsem tuto cenovou relaci zamítl a zabrousil jsem do dražších pil. Už jsem měl ve výběru Bosch za cca 23000,-. Ale pořád jsem váhal k vůli ceně. Pro mé účely už moc drahá. Nakonec jsem vzal ten DeWalt dw745. A nelituji. Dal jsem za ni necelých 14000,-. Na to naše použití opravdu dobrá. Asi tak.
Therenus
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2020, 23:25

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Therenus »

Za mě Bosch radši ne, přijde mi předražený a po pročtení fora tady to za ty prachy neni žádnej zázrak... mě se stylově líbí Einhell TE-CC 2025 UF ale je mi jasné že kvalita bude nevalná... takže pily který by mohli mít nějakej poměr kvalit/výkon by mohly být BLACK and DECKER BES720, JET JTS-10, bernardo ts 250 pd, nechci zase uplně malou pilu a mám za to že ten dewalt není moc velký, klidně bych zabrousil na něco typu makita 2712 ale od pohledu mi přijde že je to spíš cirkulárka na řezání špalků, stůl vypadá plechově, příložník uchycený jen v jednom bodě a nemá ani drážky na úhelník, incru nebo sáně, klidně bych koupil i něco většího, ale tam se zase dostávám do problémů s cenou případně že to má jen 200 kotouč což nechci (250+) pak si pohrávám ještě s myšlenkou pilu vyrobit, otázka je jak vyřešit naklápění kotouče a výsuv u pily poháněné řemenem?
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od miple »

Já jsem pilu zasadil do stolu. Takže velikost origo stolu bych neřešil.
Therenus
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2020, 23:25

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Therenus »

A jak potom řešíš příložník? máš něco externího, nebo samodomo?
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od miple »

Myslíš podélný doraz? Ten tam je. A budu dělat pojízdný stůl. Něco takového.
https://youtu.be/SXjvwGlGN2w
Therenus
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2020, 23:25

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Therenus »

myslel jsem jestli si u příložníku řešil nějak rozšíření do svého stolu, nepoužíváš jen standartní šířku, jj tomuhle stolu já říkám sáně :-D
Therenus
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2020, 23:25

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Therenus »

takže ve výsledku se mi to sice asi uplně nelíbí (kvuli financím) ale využiju toho že je teď dewalt v akci za 16k a koupím ho
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od miple »

Určitě budeš spokojen. Pořád ale nechápu co myslíš tím příložníkem. Je tam doraz kterým si nastavíš šířku řezu.
George204
Příspěvky: 3
Registrován: 18 úno 2018, 11:08

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od George204 »

Zdravím, také řeším nějakou slušnou pilku - narazil jsem na Rapid 300, 3KW,naklápěmé.., zkuste posoudit rád bych znal názor více lidí...S díky George
Přílohy
Rapid 300
Rapid 300
IMG_1352.JPG (237.82 KiB) Zobrazeno 3704 x
Charon
Příspěvky: 12
Registrován: 21 srp 2018, 18:22

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Charon »

Tak jsem si vybral Bosch GTS 10XC a řeším, zda lišta dorazu je vždy rovnoběžná s kotoučem, zda tam při posunu nemůže vznikat chyba.

Někde jsem zachytil, že Bosch je hrubý základ který je třeba dodělat a seřídit. Co vše doporučujete dodělat?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů