jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
jedi3410
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2017, 14:12

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od jedi3410 »

Pozdravujem. Neviem ci to tu uz odznelo, ak ano ospravedlnujem sa za opakovanie... Ak by niekoho lakala pila Metabo TS 254. Kupujte novsiu verziu 600668001 (zial v SR som ju este u predajcu nenasiel) nie staru 600668000. Ta ma problem s mechanizmom zdvihu piloveho kotuca. Vid. tento odkaz:

https://youtu.be/0SosWlON0CQ
Palec
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2020, 21:32

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Palec »

marek111 píše: 01 úno 2021, 14:53
Palec píše: 21 úno 2020, 22:31 Ahojte,
táto diskusia mi moc pomohla pri výbere novej píly. Ďakujem všetkým za cenné rady, postrehy, nápady :-)
Po dlhšom hľadaní a zvažovaní možností som si vybral - Laguna Fusion F3.
Vďaka.
ahoj, tak ako ju hodnotíš po roku?
Ahoj Marek,
tie zápory o ktorých som písal ostali, vymieňanie toho rozvieracieho klina (v porovnaní s Dewaltkou) je otrava ale zvykol som si a vymenil som nalepovací meter aby to bolo akurát.
No a píla je perfektná, doteraz som z nej natešený. Ak máš na ňu dosť miesta, určite nebudeš ľutovať.
Palec.
meddplus
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2021, 08:56

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od meddplus »

Ahoj všichni,
nemá někdo zkušenosti se zakoupením pily v USA, konkrétně se mi jedná o výrobek firmy GRIZZLY:
https://www.grizzly.com/products/grizzl ... nife/g0899
Uvítám i jakékoliv komentáře ke kvalitě tohoto výrobku pro práci s masivem, nikoli lamino. Děkuji, Tomáš
K24
Příspěvky: 1
Registrován: 26 bře 2021, 14:51

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od K24 »

Zdravím,
pořídil jsem si do garáže i pod vlivem této diskuze Dewalt 745, vyrobil si k ní stůl, sled a další udělávky a jsem moc spokojený s tím, jak řeže. Rád bych k ní ale někde koupil rozvírací klín vhodný pro skryté řezy, ať nemusím ten stávající neustále nasazovat a sundávat, ale nedaří se mi nikde najít, neporadíte někdo? díky
lu2
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2020, 10:55

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od lu2 »

Bagr
Příspěvky: 2
Registrován: 14 kvě 2021, 10:22

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bagr »

Zdravim sem tady novej a potreboval bych nejake informace. Vybavuju sy dilnicku a ve vyberu zustala bosch gts 10xc profesional (plan je takovy,odstranit stavajici sane a pridelat zeleznou desku na pojizdnych vozykach ala pojezdy na frezkach. Samozreme ukotvenych do prodlouzeneho stolu spojeneho z pilou) potrebuju rozbouravat kusy o delce 1300 + hodne podelnych rezu aby vznikly hranolky 40*40*1300. Ale ted sem sy vsimnul Tritonu TWX7CS001 sice je o 300w slabsi ale zase bych sy ho mohl zaztavet do stolu podle sebe a neplatil bych boschce prkotiny okolo. Zalezi jestli za ty penize bude triton kvalitativne lepsi nez koupit bosch a odladit a predelat do podoby jakou potrebuju. Pro info sem omezen prostorem takze formatka nepripada v uvahu. Diky za kazdou reakci Bagr
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Dovla »

Pokial budete hneď prerábať ten nový Bosch tak v prvom rade okamžite vám padá záruka. A nie som si istý ako je to presne u tejto píly, ale na niektoré modré veci poskytuje Bosch 3 ročnú záruku,ak si zaregistrujete cez ich portál.
Ja som napríklad takto pred uplynutím záruky vymenil aku skrutkovač.Poslali mi funglovku, lebo sa nedal opraviť.
Bagr
Příspěvky: 2
Registrován: 14 kvě 2021, 10:22

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bagr »

No pocitam ze na odmontovani sani a pojezdovych profilu ktere se daji ihned namontovat zpet se zaruka nevztahuje (teda doufam). Nema nekdo nake reference ohledne toho tritona ? Bagr
adam.vychodil
Příspěvky: 1
Registrován: 14 čer 2021, 00:59

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od adam.vychodil »

Zdravím!
prošel jsem celé forum, hledám stolní pilu na hobby-poloprofi užití po seřízení.
Rozhoduju se mezi DeWalt 7485 a Metabo TS 254. U Metaba se mi líbí ten rozměrný stůl.
Ale nechám si poradit, zkušenosti?

Díky! ;)
Hanes
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2021, 11:43

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Hanes »

Řeším podobný problém, jako kolega nademnou. Už jsem byl rozhodnutý pro DeWalt, ale pak jsem narazil na recenze z roku 2021 a moc pochvalné nebyly. Opět tradiční záležitosti - kroucení stolu, nepřesnosti. Chce toho člověk za tyto peníze moc, když chce sice hobby zařízení, ale přesné?

Podobné je to s hoblovkama/protahovačkama. Chápu, že Güde patří mezi ty levnější, ale není to nejlevnější Schepach aj. přesto člověk čte jen o poškrábaném stole, kroucení, nepřesnostech, praskání řemenů, mizerných nožích, nemožnosti přesného nastavení úběru atp. A to klidně do týdne od koupě. Bohužel ta kritika padá už i na Metabo. DeWalt v tomto ohledu (kombinovaná hoblovka/protahovačka) nabízí produkt už za hranicí hobby (40 tisíc tuším).
Jak k tomu přistupovat? Podle ceny? Podle značky? Prostě nekupovat nic levnějšího než Festool? Fakt nevím...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů