jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od burizon »

Charon, na to prídeš po pár rezoch aj sám, čo je potrebné doladiť, otázka znie: Či to bude možné?
Charon
Příspěvky: 12
Registrován: 21 srp 2018, 18:22

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Charon »

Dnes přišla a je to až k pláči, jak nic není v rovině a jak se posuvný části vyklají. Za ty peníze by mohla být seřízená. Tak budu muset začít seřizovat a pak řezat. Snad tam nejsou vážný konstrukční vady.

Mezi prvním co budu dělat je stolek pod pilu. Jaká má být správně výška pracovní desky aby se sní dobře pracovalo?
Když bych se inspiroval tak horní stůl je od země:
760mm - cirkulárka
780 mm - kancelářský stůl
860mm - kuchyňská linka
900mm - ponk
602+345= 947mm originál bosch stolek + pila GST 10 XC

Nebo jak to má být vzhledem k mé výšce?
richard71
Příspěvky: 20
Registrován: 27 lis 2015, 10:49

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od richard71 »

Ahoj,
ja mam stol stolnej pily vo vyske asi 80cm a vysku mam 180cm. Je to celkom OK. hlavne aby bol masivny a pevny.
P.S. som trochu prekvapeny na tuto pilu som cital vcelku dobre recenzie. Sem tam sa niekto stazoval na "slider" a paralelne pravitko, ale vsetko by sa malo dat fixnut. Tak nech sa dari a pila dobre sluzi ;)
Charon píše:Dnes přišla a je to až k pláči, jak nic není v rovině a jak se posuvný části vyklají. Za ty peníze by mohla být seřízená. Tak budu muset začít seřizovat a pak řezat. Snad tam nejsou vážný konstrukční vady.

Mezi prvním co budu dělat je stolek pod pilu. Jaká má být správně výška pracovní desky aby se sní dobře pracovalo?
Když bych se inspiroval tak horní stůl je od země:
760mm - cirkulárka
780 mm - kancelářský stůl
860mm - kuchyňská linka
900mm - ponk
602+345= 947mm originál bosch stolek + pila GST 10 XC

Nebo jak to má být vzhledem k mé výšce?
marek111
Příspěvky: 25
Registrován: 22 kvě 2019, 10:24

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od marek111 »

Ja mám všetky stoly nastavené na 94 cm a vzhladom k mojej výške (185cm) je to akurát, nebolia ma kríže atd...
To s tými pravítkami a štelovaním je asi u všetkých pílach v tejto cenovej kategórii rovnaké (okrem Dewaltu).
Ja som makitácke pravítko demontoval a urobil som si väčšie a pevnejšie,kukni sem
https://www.cestadreva.cz/diskuze/viewt ... =23&t=1708
budem teraz prerábať ten drevený úchyt na hliníkový, bude o polovicu menší a pevnejší, už som to dal frézarovi.
Keby som teraz kupoval pílu tak beriem určite niečo takéto:
https://www.igm.sk/igm-laguna-fusion-3-kotucova-pila/
Charon
Příspěvky: 12
Registrován: 21 srp 2018, 18:22

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Charon »

Dáky za výšku stolu. Ted dělám stolek pod pilu, pak chci nový ponk a pokud to ted špatně výškově nastavím, tak se s tím budu dlouho potýkat.

Tak nějak jsem do nákupu pily šel s tím, že ji budu muset seřídit. Přeci jen lidská práce je drahá a tahle pila se nachází na okraji cenového rozpětí. Když jsem vybíral, tak jsem upřednostnil možnosti a robusnost před kvalitním seřízením od výrobce. A tak to neberte jako stížnost, spíš na co se musí případný kupec připravit.

Doplnim to obrázkem a označením popisovaných bodů.
1) Stůl je křivý, pod pravítkem prosvítá světlo. V bodě A) je to problém, je to monoblok se zbytkem stolu - neopraveno. Rozšíření stolu bylo také křivě, bod B), to jsem odreguloval a již je rozšíření v pořádku.
2) Vodící lišta pro supnice vzdálenosti pilového kotouče k podélnému dorazu byla moc vysoko a Posuvné saně o ní drhly, bod C) - seřízeno
3) Posuvné lišty rozšíření stolu hodně drhly, vodící lišty byly přišroubované křivě a začaly se obrušovat na krajích. -seřízeno
4) Posuvné saně mají značnou vůli, na stranách se viklají asi o 1mm. Chtělo by to mít širší lišty nebo nějak lépe vyřešit posun D) - neopraveno
5) podlélný doraz se viklá při nastavování - budu muset řešit. Po upnutí byl volnej a tak jsem ho seřídil, po upnutí je už v pořádku.
6) Profilová kolejnice pro úhlový doraz je volná E). Přivítal bych kdyby byla těsnější a neviklala se.

To jsou vady na které jsem zatim přišel a kromě křivého stolu má vše řešení. Křivej stůl mě šte, ale nevím zda je to u těchto zařízení normální, nebo zda mam smůlu.
křivost stolu.jpg
křivost stolu.jpg (233.49 KiB) Zobrazeno 3573 x
tlouštka1.jpg
tlouštka1.jpg (225.66 KiB) Zobrazeno 3573 x
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Fangluin »

Ahoj, já bych to reklamoval.
klik
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2014, 06:50

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od klik »

nad tou pilkou jsem na takove to domaci pizlani uvazoval, ale ta nepresnost mi prijde pomerne velka, poprosil bych Charona, jestli by napsal, jak to dopadlo - zda reklamace a s jakym vysledkem,
nebo technicke reseni dodelej doma ( deska z preklizky a mireni se s mensim prorezem?) - Jeste jsem posilhaval po diskutovane dewaltce 745 nebo makite 2704 - ma nekdo z majitelu techto pil podobnou zkusenost jako charon?
Charon
Příspěvky: 12
Registrován: 21 srp 2018, 18:22

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Charon »

Zatim je to v řešení, dam sem výsledek. Pro informaci, nepřesnost v bodě A je 0,25mm . To by při řezání trámku 75mm na prořez přestavovalo max chybu od kolmice 0,12 mm v horním okraji, což pro dřevo asi nebude kritické.
Horší je, jak by se nerovnost stolu projevila na pohodlí, bezpečnosti a přesnosti vedení řezaného kusu. I na to chci dát odpověd, ale kromě samotné praxe nevím jak to zjistit.
A praxe znamená řezat, poškrábat pilu a mít ji plnou pilin, což by při případném vracení ve lhůtě 14 dnů nebylo žádoucí.

Dávat na pilu překližku nebo další stůl je dle mého krokem zpět, zratilo by se čím je pila cenná - pojezdy, sáně a podélné pravítko, rozšíření stolu.
Palec
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2020, 21:32

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Palec »

Ahojte,
táto diskusia mi moc pomohla pri výbere novej píly. Ďakujem všetkým za cenné rady, postrehy, nápady :-)
Po dlhšom hľadaní a zvažovaní možností som si vybral - Laguna Fusion F3.
Vďaka.
Přílohy
LagunaFusion01.jpg
LagunaFusion01.jpg (225.91 KiB) Zobrazeno 3201 x
LagunaFusion02.jpg
LagunaFusion02.jpg (241.68 KiB) Zobrazeno 3201 x
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Fangluin »

Vidím v pozadí DeWalt pilu, nebudeš náhodou prodávat? :))
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů