jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

jakou stolní pilu

Příspěvek od Roman »

Chtěl bych menší stolní pilu,s 30 kotoučem do dílny.Cena 6-10 tis.Co by jste mi poradily.Einhel,Proma,Ferm,atd.Nějaký dobrý základ-asi zpevním konstrukci,zvětším stoly,upravím pravítka.Díky za názory. ;)
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Petr »

Ahoj Romane, v teto cenove relaci tezko radit. Osobne bych nesel do zadne z techto znacek. Jsou to vsechno hobby stroje a budes se s tim vecne otravovat. Nic nebude udelane poradne a vzdycky se neco po.... :| Upravit se da ledacos, ale jak rikam vysledek je nejisty. Koupil jsem si pred lety rucni frezku od promy a je prakticky nepouzitelna. sice jeste jede, ale pouziva ji jenom otec na strhavani hranek frezou R3. Vecne se neco povoluje ma maly rozsah pohybu atd...vsechny rucni stroje mam od makity a nedam na ni dopustit. Ve tvem pripade bych se radsi porozhlid po nejake zachovale pile treba od Rojka i kdyz tam je cena cca 4-5x vyssi. Ale uzitna hodnota 10x vyssi nez proma, ferm, a einhel dohromady. Kdyz jsem byl na veletrhu wood-tec, tak jsem taky hledal nejakou pilu, ale proma opravdu na profi praci neni. Je to nedotazene - ostre hrany, nelicujici plochy, material= blato, vsechno rozhrkane a kroutici se.
Ber to ciste jako muj nazor. Pro tyto znacky hraje jedina vec a to je CENA :mrgreen:
ピーター 大工
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Roman »

Nojo já vím,že za tyhle prachy žádnej zázrak nepořídím.Mám tady něco rozestavěnýho a asi to bude lepší než tyhle mrchy.Makita supr,já se spálil několikrát s levnýma šajskama,ty bláznivý Japonci to maj fakt zmáklý.Já chtěl něco na nákou tesařinu,aby mi to vydělalo na něco lepšího.Chtěl bych dělat truhlářský věcičky. :cry: Počasí to všechno posralo,musím vymyslet něco do dílny.Nejsem truhlář,ale snažím se.Jsem ted objednal pár knížek :cry: Není to zadarmo a člověk nakonec zjistí,že tam je skoro prd.Já se snažím dělat kvalitní věci a když vidím co udělá truhlář třeba za dveře,tak to fakt musím udělat stokrát líp.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Martin »

Než malou cirkuli,radši velkou "japonku".Vřele doporučuju nějakou Ryobu.Není nad speciální ozubení na řez napříč a podýl.S uni ozubením je to jako s uni pneumatikama:v létě brzdí a v zimě nepodrží :!: (mluvím z vlastní čerstvé zkušenosti)
Morčez!
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od kiwi »

Já asi rok používám stolní pilu Makita MLT100 http://www.makita.cz/index.php?show=kat ... em=MLT100X.
Jsem s ní v celku spokojený, až na ne zrovna dobrý pravítko (na hrubší práci stačí) a v podstatě nepoužitelný pojízdný stůl (má velký vůle) ktarý stejně nepoužívám. Jinak si ale nemůžu stěžovat, prořez má něco málo přes 9 cm, samozřejmě nemá dostatečný výkon na proříznutí takhle silnýho třeba dubu, ale já stejně řežu maximálně 5cm, a když náhodou řežu něco tlustšího tak řežu třeba nadvakrát.Udělal jsem si na ni podstavec na kterým mám taky malou spodní frézku od Promy (kvalita nic moc, ale co jsem potřeboval, tak to zvládla skvěle, jen je trochu hlučnější, a dodávané pravítko je naprosto k ničemu:) ). Navíc jsem k pile dodělal větší desku a pořádný masivní pravítko.
pila01.JPG
pila01.JPG (103.82 KiB) Zobrazeno 66377 x
pila02.JPG
pila02.JPG (91.82 KiB) Zobrazeno 66377 x
pila03.JPG
pila03.JPG (66.5 KiB) Zobrazeno 66377 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Roman »

Makita je Makita i když tohle vypadá taky jako hračka.Měl jsem utahovák od Makity,takže vím co to umí a sám mám malou brusku.13 tis je ted pro mně,moc peněz.Koukal jsem na METABO A GUDE skoro totožný pily,ale to zpracování děs.Přitom to METABO je značka.Myslím,že půl metru hliníkovýho profilu stojí 500 kč,takže by nebyl problém udělat nějaký kvalitní pravítka.Koukal jsem na Woodstar-dceřiná společnost scheppachu a to vypadá co se týče zpracování hodně dobře.WODSTAR STOLOVÁ PILA ST 12-mně by to zatím asi stačilo,nechci dělat mega série.
Honza
Příspěvky: 27
Registrován: 21 črc 2010, 12:19
Bydliště: Brno

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Honza »

Ahoj, pokud jsi se ještě nerozhodl, chci Tě upozornit na stolní pily zn Bosch. Osobně vlastním PTS 10 což je hobby pila , velmi přesná, s pojízdným stolem průměr kotouče 250 mm prořez cca 75 mm, má několik maličkostí které zpříjemňují práci, jako poměrně přesné pravítko které se aretuje na obou stranách, již zmíněný pojízdný stůl, možnost rozšíření stolu na větší předměty atp. Drobné nevýhody jsem zatím objevil dvě , a to: je vhodnější aby stála na podstavci protože ne všechny piliny zvládne odsávání, plocha pojízdného stolu je cca o 1 - 2 mm vyšší než vkládací deska (okolo kotouče), takže při řezání tenkých materiálů (překližka, švartny) nemusí být úhel řezu úplně pravý.
Je to ovšem hobby pila, takže nemůžeš očekávat profesionální - dlouhodobý výkon - Pro ten je určena Bosch GTS 10, která má obdobné parametry co se týče velikosti, avšak má podstatně silnější motor a patrně nemá pojízdný stůl (znám ji pouze z obrázku) Záleží na tom co chceš dělat a v jakém množství. Já osobně jako hoby vyrábím menší kusy nábytku, hudební nástroje, a pod. Pro tyto účely je Boška ideální. Pro informaci: firma VOODSTAR (Švepach) mne trochu zklamala mám od nich hoblovu s protahovačkou a soustruh na dřevo / opět v kategorii hobby/ a nic moc. Ale to už je o něčem jiném. Zdraví Honza
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Roman »

Díky za odpověd.Určitě na to mrknu.Nejlepší je vždycky osobní zkušenost,těch značek je dnes hrozně moc.Z toho co se mi dostalo do ruky,se mi líbí asi nejvíce Makita.Jsem nestraný,takže fanaticky nefandím třeba Spartě-ve fotbale,ani nějaké značce v nářadí.
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od IvoS »

Ahoj, už jsi se nějak rozhodl? řeším ted stejnou otázku a mám tři favority: Bosch PTS 10, Makita MLT100 a Ryobi ETS-1825.
Máte někdo nějaké nové zkušenosti nebo doporučení?
zdenek
Příspěvky: 28
Registrován: 03 bře 2011, 20:39

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od zdenek »

Ahoj. Koupil jsem tu Bošku,a už bych to neudělal. Na hraní celkem v poho.ale na seriozní nebo dokonce profi práci je to moc dodo.Jediný ůhel není přesný a musí se dost složitě nastavovat a aretovat. Prostě kvalita Bosch už dávno není Bosch. Ale to je jako se vším kolem.Zlatý český těžký litinový stroje.Ahoj Zdenek.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů