jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
otto
Příspěvky: 20
Registrován: 07 srp 2014, 21:42

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od otto »

Startovaci kotuc je hotova katastrofa. Podelne pravitko ........ troska vola ale len pri poriadom zatraseni rukou....pri rezani a zapreti materialu sa nehne no chcel som aby sa to vobec nehlo stacilo dat lepiacu pasku na koliky co zaistuju pravitko a pohoda. Kryt pily v stole je pre mna aj po dokladnom nastaveni stale nie v rovine so stolom /len zadna cast/ takze vyrobim novy. Ratal som ze pila bude mensia dost ma prekvapilo ze az taka mala nieje. :-) To ze bude priecne pravitko mat volu som ratal takze momentalne micro jig / plastove nastavitelne voditka / a casom incra. Kotuc vymenim asi za cmt c285 stale vaham. Odtah pilin pre mna postacujuci ked to tak zhrniem zatial som spokojny.
dvojtáta
Příspěvky: 51
Registrován: 02 kvě 2014, 21:27
Bydliště: Litoměřice

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od dvojtáta »

Werdio, zareaguju se svojí troškou zkušeností po x hodinách provozu taky - odtah pilin i s malým průmyslovým vysavačem přes standardně přiloženou redukci vždycky v pohodě (bez něj ti lítá všechno do huby a za chvíli se to ucpe), podélným pravítko drží pěkně...mně sedí ty "kolíky" co zmiňuje otto dobře. Trochu problém je ten kryt kotouče v rovině stolu, ten se ideálně vyštelovyt myslím ani nedá. Jde nastavit tak, že ti extra nevadí, nicméně kdybych neměl na stole v mém případě většinu času crosscut sled, tak už jsem si zero clearance insert určitě udělal. Taky mě trochu trápí pazvuk ve finální fázi při zasouvání kotouče pod rovinu stolu, musím zjistit co se děje na vedení, jinak za ty prachy fakt povedený. Ten origo stůl k tomu je dost stabilní, můžu doporučit.
otto
Příspěvky: 20
Registrován: 07 srp 2014, 21:42

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od otto »

Ten pazvuk pri zasuvani pily mam uz aj ja :-) mrknem tiez nato. Mal som v baleni pri pile male tenke pliesky obdlznikoveho tvaru naco to je ? Dnes vyrobeny skusobne pripravok.
otto
Příspěvky: 20
Registrován: 07 srp 2014, 21:42

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od otto »

20150822_133749-240x320.jpg
20150822_133749-240x320.jpg (21.52 KiB) Zobrazeno 11922 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od werdio »

chlapi díky,ten nepovedený kryt kolem kotouče jsem čekal , je to na googel, zdá se že by mašina splňovala co potřebuju,hlavně dobrý odtah, což je při práci mimo dílnu dost důležitý (v interiérech)..jen dotaz,tenhle model má tušim od pily k liště max 40cm? Je to tak?
dvojtáta
Příspěvky: 51
Registrován: 02 kvě 2014, 21:27
Bydliště: Litoměřice

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od dvojtáta »

40 cm by bylo málo. V základu je to seřízený na 50 cm a dá se to bez větších problémů posunout až na 55 cm. Cejchovaný to je do 60ti cm.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od werdio »

citace:Vodicí systém včetně vodítek podélných i pokosových řezů zaručuje u přenosné pily kapacitu podélného řezu 410 mm
Tak asi myšleno bez vysunutí :-)
jiri-k
Příspěvky: 22
Registrován: 21 črc 2013, 08:21

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od jiri-k »

tompa píše:Pila Elektra Beckum je to pěkná, akorát se ji marně snažím sehnat snad už rok.
ohřeju staré téma: hledat se musí jako Metabo, neb došlo k nějaké fůzi. Mám ElektraB. kapovací pilu a hledal jsem co tam má být za kotouč, tak mi to vysvětlili...
Piglit
Příspěvky: 5
Registrován: 23 zář 2015, 14:09

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Piglit »

Dobrý den.
Co se tu psalo jsem celé přečetl. Jsem amatér, který zatím řezal pouze manuálně nebo ručními elektrickými pilkami.
Chtěl bych si teď pořídit stolní pilu a přemýšlím o Dewalt dwe7491. Na internetu se u nás dá sehnat za nějakých necelých 24 tisíc. Počítám s tím, že budu muset koupit ještě k tomu pilové kotouče. Chci řezat překližku, dřevotřísku, masiv a lamino. Nevím, jestli mi na tohle budou stačit dva kotouče nebo budu muset kupovat tři. Vyrábět pro sebe a svou rodinu všechno, co si vymyslíme a na co si troufnu (pergola, skřínky, dveře na verandu, krabičky, galerku do koupelny, konstrukci k sedačce). Chtěl bych, řezat tak, že když rozříznu hranolek pod úhlem 45°a ten řez k sobě přiložím, tak to dá pravý úhel. Ne 94°, ne 88°. Líbí se mi, když to někdo umí a chci ty výsledky mít taky.
Snažil jsem se tu popsat, že jsem opravdu na začátku. Peníze mám na pilu připravené, ale nahlodali jste mě tady, jestli by nestálo za to, koupit stroj použitý za podobné nebo dokonce menší peníze. Do Německa se mi pro něj nechce, protože dobrou pilu nepoznam od parní mlátičky a mohl bych přivézt něco, s čím pak budu nešťasný. jestli můžete, doporučte mi i ty kotouče. Děkuji předem za jakékoliv rady pro nadšeného začátečníka.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od truvan »

Ahoj tu pilu neznám ale určitě budeš potřebovat kotouč na podélný řez min.1x,na příčný řez min1x
a na lamino bys mě ideální kotouč trapéz s negativním úhlem břitu(neštípe spodní hranu-když je dobře nabroušený a ve správné výšce nad materiálem) na kotoučích bych nešetřil jestli chceš aby výsledek za něco vypadal,samozřejmě to mužeš dát i s nějakým šrotem ale natrápíš se a ztrávíš u toho 10x tolik času,takže budto máš času fůru a pevné nervy pak muže používat šrot,
nebo se stím trápit nechceš a budeš muset trošku zainvestovat.
určitš Ti tady ještě někdo poradí.
at se daří.
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů