jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od werdio »

Kdybych mel místo tak bych šel do tyhle http://stroje.bazos.cz/inzerat/42433244 ... a-KITY.php
dvojtáta
Příspěvky: 51
Registrován: 02 kvě 2014, 21:27
Bydliště: Litoměřice

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od dvojtáta »

Ta pila Kity za ty peníze docela příjemná. Pokud není vyloženě vylágrovaná, tak slušnej základ.

Ad Metabo TS 254: tahle pilka je podle mě konstrukčně hodně podobná právě té Makitě 2704, ale s větším důrazem na mobilitu. Příjemné by mělo být snad to dvojité odsávání, pokud se na to napojí dostatečně výkonný odtah a vlastní výkon (příkon) motoru je taky hodně slušný. Na tuhle pilu jsem moc recenzí neviděl, ale na tu letitou 2704 dost pozitivních. Poměr cena/výkon má asi jeden z nejlepších.
Ipodlak
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2011, 08:37

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Ipodlak »

Myslíte že u té TS 254 půjdou využít ty dvě drážky ve stole pro různé udělátka viz. Mathias? A nebo to bude moc mělké, či s jiným úskalím? Tento typ pily bych si chtěl právě koupit jednak kvůli své mobilitě - mam miniaturní dílničku nebo spíše sklad nářadí (nářadí pak taham na zahradu, do garáže, k zákazníkům...) a pak právě aby šly k ní stavět různé hračky pro efektivní rychlou a přesnou práci. Díky!
KAREL D

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od KAREL D »

Ahoj
Já uvažuju o pilce DW745, má menší stůl než Makita 2704, což mi vyhovuje do garážové dílny, otáčky 3800 jsou myslím dostatečné a o to větší bude krouťák, a i recenze, co jsem čet, samé dobré. Jen bych ji rád viděl naživo, což se mi zatím nepovedlo.
dvojtáta
Příspěvky: 51
Registrován: 02 kvě 2014, 21:27
Bydliště: Litoměřice

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od dvojtáta »

DW745 je za ty peníze myslím dobrá volba a ta poslední recenze na Heuréce se mi taky líbila. :) Je určitě jedním z hlavních kandidátů na malou trochu slušnější pilku. Taky trochu ještě tápu jestli DW745 nebo Makitu 2704.

Co se týče Makity 2704, tak drážky se na přípravky použít dají. Jsou sice relativně mělký, ale dá se to. Soused si koupil Makitu MLT100 a tam nejsou teda úplně rovnoběžné, jedna je do luku a u kotouče se mu to při posuvu přidírá. Celkově nákup MLT100 nedoporučuje. 2704ka se mi zdá o mnoho lepší po všech stránkách a ideální co se vůlí týče je použít do drážky od INCRY nastavitelný Miter Slider SE, který se dá jemně přizpůsobit šířce drážky. Koupit se dá třeba v Německu zde: http://www.fine-tools.com/t-track.html Budu příští týden pár věcí z tohoto shopu objednávat, tak bych ušetřil případně někomu poštovné. Že to do 2704ky určitě pasuje jsem už tady nastínil přes video Andreje http://www.youtube.com/watch?v=hpqo33yV4Ak na kterém nahrazuje originální úhlové pravítko za Incru 1000SE Miter Gauge.
dvojtáta
Příspěvky: 51
Registrován: 02 kvě 2014, 21:27
Bydliště: Litoměřice

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od dvojtáta »

Dneska jsem se nakonec nechal ukecat na takové to "domácí žvýkání" právě na tu DW745, tak tady časem poreferuju jak ji vidím, třeba to někomu v budoucnu pomůže při rozhodování.
balcik
Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2015, 17:51

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od balcik »

zdenek píše:Ahoj. Koupil jsem tu Bošku,a už bych to neudělal. Na hraní celkem v poho.ale na seriozní nebo dokonce profi práci je to moc dodo.Jediný ůhel není přesný a musí se dost složitě nastavovat a aretovat. Prostě kvalita Bosch už dávno není Bosch. Ale to je jako se vším kolem.Zlatý český těžký litinový stroje.Ahoj Zdenek.
Zdenku, já mám Bosh PTS10 a není to špatná volba. Myslím, že když má někdo na pilu rozpočet 6 - 10 tisíc, tak od toho nečeká profi kvalitu. Řekl bych, že v tyhle cenový skupině to je asi to nejlepší co v Čechách pořídíš. Vozík má mírný vůle, podélný pravítko se musíš naučit aretovat aby bylo skutečně rovnoběžně s kotoučem, ale řekl bych že za 8 tisíc (nebo kolik) toho o moc víc už chtít nemůžeš.
adam.schrofel
Příspěvky: 16
Registrován: 04 čer 2013, 12:48

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od adam.schrofel »

Ahoj všem, řešil to bratranec, má dílnu v patře... Nakonec zvolil starší pilu Elektra Beckum PK250 a je to naprosto nesrovnatelně lepší volba, než jakákoli Makita nebo Bosch. Ta pila má v některých provedeních ještě i litinový stůl, přitom je docela přenosná a kompaktní. Mám pocit, že za ní dal něco okolo 10k, můžu se ho na to ještě zeptat. Je opravdu přesná a relativně silná (porovnávám s Altendorfem :-)). Určitě ale ještě doporučuji nechat si finanční rezervu na dobrý kotouč, který může ve výsledku vyjít na stejnou cenu, jako půlka pily...

Zdraví

Adam
Přílohy
$_57 (4).JPG
$_57 (4).JPG (254.2 KiB) Zobrazeno 24321 x
tompa
Příspěvky: 23
Registrován: 17 črc 2013, 14:22
Bydliště: Havířov

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od tompa »

Pila Elektra Beckum je to pěkná, akorát se ji marně snažím sehnat snad už rok.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od werdio »

v německu jsou, co jsem koukal...u nás jsou tyhle "poloprofi" mašiny co šafránu...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů