Prosím o radu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Petr »

mari_001 píše:Já neříkám že to je špatná věc, ani o tom kování. Jen já se tomu snažím vyhnout. Na hodně konstrukcí to je vhodné a použil bych to i já. Ale bohužel ta jednoduchost používání trochu kazí řemeslo, neboť člověk co má domino už myslí na to aby ho využil a usnadnil si práci a nepřemýšlí jak to udělat jinak a že jiná varianta by mohla bejt lepší, neříkám že všichni (máme tady dost vztahovačných lidí :D) . Ale to je můj mladický názor ;)

Pěkná věcička, proti gustu žádný dišputát, jde jen o to aby se to použilo ve vhodných případech:)
Mě zase uchvátilo toto, a už se nemůžu dočkat až mi to příjde:) Pro rejpaly, na postel to používat nebudu;)
http://drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=3544
Ahoj,
celkem jste se tady rozjeli s tou diskuzí koukám.
Matěji taky jsme tu měli obchodáka na ty domino svorníky, ale zatím jsem na ně nenašli pořádné uplatnění tak možná do budnoucna i když se mi ty vzorky moc nelíbili, už to bylo celkem vychozené ale při jednom dotažení to asi funguje bezvadně.
Mari po přečtení diskuze se musím připojit ke kolegům že taky trošku nechápu tvoji averzi k dominu a myslím že jsi trošku přestřelil, obzvlášť když hned na to dáš odkaz na magnetickou blbinu, která se ti asi nikdy nezaplatí a navíc jde použít jenom do hloubky 20mm a když jsem uviděl cenu těch šroubů 30ks za 3500,-kč vč. DPH tak jsem šel do kolen. Už jsem "pár" zábradlí dělal a určitě považuju za lepší řešení pořádný dlouhý vrut s krytkou (krytka jde řešit i mnohem elegantěji než blbou čepičkou za 3kč.) popř. závitovku, než nějaký malý váleček, který stejně do toho čelního dřeva našroubuješ jako vrut a podle videí co jsem viděl určitě nedokáže dotáhnout spoj tak jako vrut 6x160mm.
Na domino už jsem udělal pár desítek židlí, jedny schody, několik stolů, a spoustu dalších věcí a musím ze skušenosti říct, že je to neskutečně efektivní nástroj, který ušetří spoustu času i materiálu (není třeba řešit nadmíry na čepy atd.. prostě vše řežu na přesné délky).
ピーター 大工
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Prosím o radu

Příspěvek od miru01 »

Jestli dobře čtu tak prvotní dotaz zněl: "Manželka nechce aby tam nebyly vidět šroubky", takže dvojitý zápor ve větě znamená požadavek na vruty na spojení čel a bočnic postele, asi překlep ;)
To spojovací kování na druhé fotografii od Truvana za 30 Kč, tomu bych se za mne vyhnul obloukem, když vidím jak s tím výrobci spojují bočnice postelí z lamina pomocí 20 mm vrutů, to se musí rozpadnout samo; když se rozebírá postel, vruty se musí trochu povolit, vrzání zaručeno...
Pokud jde o domino z pohledu absolutního hobíka, tak když vidím ve videu jak s tím někdo spojuje dveře apod., tak dál nekoukám a vypínám, nic co by člověka posunulo dál a byť jsou lepidla dnes kvalitní, myslím, že kvalita spoje je i tak někde jinde než u klasiky.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Prosím o radu

Příspěvek od werdio »

no nevim jaké máš zkušenosti, ale pokud použiješ hřeben od Hettichu, tak se ti to ani nehne...
A ohledně Domina, každá věc má své místo, to že s tím někdo dělá dveře, je věc druhá :-)
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Prosím o radu

Příspěvek od mari_001 »

Už jsem to tu nechtěl zahlcovat.
Nechápu proč nemohu napsat že k něčemu mám avrzi? Vás to prostě uchvátilo a mě prostě ne 100 lidí 100 chutí. Já proti nikomu nic nemám kdo to používá když to používá tak kde to je vhodné a né třeba na dveře, prostě mám nějaké ideáli a dokud mě život nesrazí na zem tak se jich pokusím nevzdát. Když mladého člověka naučíš dělat s dominem tak už to jinak dělat nebude a bouchne na to i dveře. S těma židlema jsem to už psal na youtube. Prostě mě to nepřesvědčilo a nevěřím tomu a já bych to tak nedělal, ale když tomu věříš tak si to tak dělej, věřím ti jako řemeslníkovi takže věřím tvému úsudku a ostaním také;) Dommino je super věc, možná moje ego si chce dokázat že to dokáže bez toho, když to používá tolik lidí, musím vždy vyčnívat a jít svou cestou :D holt se do oboru snažím dát kus sebe a když o něčem nejsem přesvědče tak to tak nemůžu dělat. Jinak korpusy bych na domino dělal, ale na to sem měl šablonu a teď kolíkovačku.

Neříkám že ty magnety jsou levné, jen se mi to libí a chci to zkusit. Jeden šroub stojí 120,- jen vím že bych to na předešlích zakázkách využil. Na nenamáhaných spojích, ale když do zábradlí dám kolík + toto tak to držet bude. A když ne tak vám pak dám zapravdu ale musím to zkusit.

Je to prostě o tom kde se co použije. Omlouvám se už nebudu do diskuze psát nějaké své pocity a averze;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Prosím o radu

Příspěvek od miru01 »

werdio píše:no nevim jaké máš zkušenosti, ale pokud použiješ hřeben od Hettichu, tak se ti to ani nehne...
A ohledně Domina, každá věc má své místo, to že s tím někdo dělá dveře, je věc druhá :-)
souhlasim s tebou
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Prosím o radu

Příspěvek od miru01 »

mari_001 píše:Už jsem to tu nechtěl zahlcovat.
Nechápu proč nemohu napsat že k něčemu mám avrzi? Vás to prostě uchvátilo a mě prostě ne 100 lidí 100 chutí. Já proti nikomu nic nemám kdo to používá když to používá tak kde to je vhodné a né třeba na dveře, prostě mám nějaké ideáli a dokud mě život nesrazí na zem tak se jich pokusím nevzdát. Když mladého člověka naučíš dělat s dominem tak už to jinak dělat nebude a bouchne na to i dveře. S těma židlema jsem to už psal na youtube. Prostě mě to nepřesvědčilo a nevěřím tomu a já bych to tak nedělal, ale když tomu věříš tak si to tak dělej, věřím ti jako řemeslníkovi takže věřím tvému úsudku a ostaním také;) Dommino je super věc, možná moje ego si chce dokázat že to dokáže bez toho, když to používá tolik lidí, musím vždy vyčnívat a jít svou cestou :D holt se do oboru snažím dát kus sebe a když o něčem nejsem přesvědče tak to tak nemůžu dělat. Jinak korpusy bych na domino dělal, ale na to sem měl šablonu a teď kolíkovačku.

Neříkám že ty magnety jsou levné, jen se mi to libí a chci to zkusit. Jeden šroub stojí 120,- jen vím že bych to na předešlích zakázkách využil. Na nenamáhaných spojích, ale když do zábradlí dám kolík + toto tak to držet bude. A když ne tak vám pak dám zapravdu ale musím to zkusit.

Je to prostě o tom kde se co použije. Omlouvám se už nebudu do diskuze psát nějaké své pocity a averze;)
Jen piš, o tom snad diskuse je, ne? Je tu registrovaných už něco přes 700 lidí, co kus to vlastní názor a zkušenost...
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Prosím o radu

Příspěvek od werdio »

no jistěěě :)
Quigley
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2016, 17:01

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Quigley »

Trochu se to tu rozjelo :-D tak eště zpátky k tématu, když to čelo s trámkama spojím jenom klasickýma kolíčkama by mělo stačit? A na začátku byl jenom překlep ten dvojitý zápor :-D
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Prosím o radu

Příspěvek od mari_001 »

Viděl jsem to a udrží to, když zvolíš adekvátní průměr a počet kolíků, ale jde hlavně o to stáhnutí;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 hostů